bg

Recenzja - Historia Europy

Bikeowa podróż. Z Sydney do Szczecina cz.1
środa, 06 kwietnia 2011 11:17

"Historia Europy" w bardzo przystępny i systematyczny sposób opisuje rozwój Starego Kontynentu. Liczne wiadomości zostały w niej pogrupowane chronologicznie i w czytelny sposób (co nie jest takie proste, biorąc pod uwagę nakładanie się różnych procesów historycznych).

Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że książka ta jest dla każdego. Będzie się dobrze sprawdzała w formie encyklopedii (przede wszystkim przydatnej dla "szczególnej" kategorii wiekowej, która musi pisać wypracowania z historii), jak i ciekawej opowieści dla wszystkich tych, których choć trochę ciekawi ewolucja naszej cywilizacji. Pod względem edytorskim nie można jej niczego zarzucić. Oprawa graficzna książki jest naprawdę imponująca. Dobrze dobrane zdjęcia oraz mapy są świetnym uzupełnieniem tekstów. "Historia Europy" opisuje przede wszystkim historię Europy Zachodniej, która w oczywisty sposób jest dużo bliższa jej autorom. Niemniej istnienie Polski nie zostało w niej pominięte - polski wydawca zadbał o uzupełnienie tej książki wieloma informacjami (m.in. sytuacją Polski w 1939 r.), bez których nie wyobrażamy sobie oceny przeszłości.

Michał Własnowolski

 

http://merlin.pl/Historia-Europy_Annapurna-Gondwana/browse/product/1,490991.html

 

GórFanka. Moje ABC w skale i lodzie

Hot StartPierwsza część serii, mającej ambicje pokazać ponad czterdziestoletnią karierę górską jednej z naszych najlepszych alpinistek. Barwne opowieści autorki pozwalają znakomicie wczuć się w klimat i atmosferę legendarnych lat 70.

GórFanka. Na szczytach Himalajów

Hot StartAutorka koncentruje się na wyprawach mających na celu zdobycie najwyższych himalajskich szczytów: Mount Everestu, Lhotse i Makalu. Mocna dawka wrażeń dla wszystkich miłośników gór i narratorskiego talentu Anny Czerwińskiej.

GórFanka W Karakorum 1979-1986

Hot StartKsiążka opisuje najbardziej ambitny okres działalności naszej bohaterki (z trudnymi ośmiotysięcznikami w Karakorum). Właśnie podczas tych wypraw dokonywano pierwszych kobiecych wejść na poszczególne szczyty.

 
 
 
Start