bg

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości 

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_stats/helper.php on line 106
Odsłon : 1847842

Z Hajerem na kraj Indii

Książki -Tematycznie
sobota, 19 listopada 2011 14:41

hajer2_okl_xs

Z Hajerem na kraj Indii? to już druga książka podróżnika Mieczysława Bieńka, po cieszącym się sporym powodzeniem debiutanckiej ?Hajer jedzie do Dalajlamy?. Podróżnik kontynuuje swoją podróż tym razem po trudniej dostępnych zakątkach Indii i krajach ościennych. W jego podróżowaniu jest więcej zaplanowanych decyzji, ale nie brakuje także tego nieprzewidywalnego, czyli tego, co jest solą prawdziwej przygody. W opis podróży i przygód wplatane są sporadycznie historyjki o kopalnianym rodowodzie. Sporo sytuacji kojarzy się naszemu bohaterowi z czasami pracy na kopalni, przychodzą samoistnie, rodzą się z tęsknoty za krajem, kiedy bohater przebywa tysiące kilometrów od domu.

Otwartość na ludzi, autentyczna radość cieszenia się z kontaktu z drugim człowiekiem, bezkompromisowość w podejmowaniu prób pokonania niemożliwego, a jednocześnie świetny instynkt w ocenie sytuacji, tak najkrócej można by scharakteryzować Bieńka.

Książka bogato ilustrowana (ponad 350 kolorowych zdjęć), w bardzo swobodny sposób podanych tak, by podkreślić nastrój opisywanych miejsc. Strona graficzna z pewnością jest mocą stroną tej pozycji, pokazując, że Mieczysław Bieniek to nie tylko szalony eksplorator, ale także wnikliwy obserwator egzotycznych miejsc i klimatów.

Uwaga! W listopadzie 2012 roku ukazało się drugie wydanie tej książki, tym razem w wersji czarno-białej, z nową ceną det. 34,90 zł. Nr ISBN to 978-83-61968-14-6. Nowe wydanie ma na okładce tytuł w całości pisany czerwoną czcionką.  
Hot StartHot Start

 
Informacje dodatkowe


Wydanie/rok: wydanie 1, październik 2011
ISBN 978-83-61968-09-2
Liczba stron: 320 (kolor), oprawa broszurowa
Format: A5
cena det. 39,90 zł


Spis treści

Przyładowe rozkładówki I

Przyładowe rozkładówki II

Przyładowe rozkładówki III

Przyładowe rozkładówki IV

Przyładowe rozkładówki V

 

  

 

 

 

 

GórFanka. Moje ABC w skale i lodzie

Hot StartPierwsza część serii, mającej ambicje pokazać ponad czterdziestoletnią karierę górską jednej z naszych najlepszych alpinistek. Barwne opowieści autorki pozwalają znakomicie wczuć się w klimat i atmosferę legendarnych lat 70.

GórFanka. Na szczytach Himalajów

Hot StartAutorka koncentruje się na wyprawach mających na celu zdobycie najwyższych himalajskich szczytów: Mount Everestu, Lhotse i Makalu. Mocna dawka wrażeń dla wszystkich miłośników gór i narratorskiego talentu Anny Czerwińskiej.

GórFanka W Karakorum 1979-1986

Hot StartKsiążka opisuje najbardziej ambitny okres działalności naszej bohaterki (z trudnymi ośmiotysięcznikami w Karakorum). Właśnie podczas tych wypraw dokonywano pierwszych kobiecych wejść na poszczególne szczyty.

 
 
 
Start