bg

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości 

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_stats/helper.php on line 106
Odsłon : 1833807

Pokonać Siebie

Wydarzenia
czwartek, 24 listopada 2011 10:12

Pokonać siebie

Reżyseria: Gelnn Singleman

Muzyka: David Skinner

Australia 2010, 55?

Dopóki Heather Swan nie wyszła za Glenna Singlemana, była rozwiedzioną pracującą matką, niewiedziącą, co to przygoda. Glenn pracuje jako lekarz w pogotowiu, kręci filmy o sportach ekstremalnych, jest zawodowym poszukiwaczem przygód, do niego należy też rekord w skokach BASE ? skoczył z Trango Tower w Pakistanie (6286 m). Twierdzi, że każdy, kto pokona swoje lęki i zacznie solidnie trenować, może zrobić, co tylko sobie wymarzy. Nikt nie traktował go poważnie aż do chwili, gdy rekord w skokach BASE postanowiła pobić jego żona. To film o pokonywaniu własnych ograniczeń, o umysłowej i fizycznej przemianie, której może doświadczyć każdy z nas.

Film dokumentuje kilkuletni okres przeistaczania się zwykłej młodej kobiety w osobę potrafiącą sprostać największym górskim wyzwaniom. Wspaniałe plenery i ogromny rozmach realizacyjny to dodatkowe atuty tego pięknego i motywującego filmu, godny polecenia zwłaszcza młodym i ambitnym adeptkom alpinizmu. 

Film udostępniony przez Spotkania z Filmem Górskim w Zakopanem.

zwiastun: 

http://www.torellomountainfilm.cat/reproductor/index.php?edicio=2011&pelicula=44

 

GórFanka. Moje ABC w skale i lodzie

Hot StartPierwsza część serii, mającej ambicje pokazać ponad czterdziestoletnią karierę górską jednej z naszych najlepszych alpinistek. Barwne opowieści autorki pozwalają znakomicie wczuć się w klimat i atmosferę legendarnych lat 70.

GórFanka. Na szczytach Himalajów

Hot StartAutorka koncentruje się na wyprawach mających na celu zdobycie najwyższych himalajskich szczytów: Mount Everestu, Lhotse i Makalu. Mocna dawka wrażeń dla wszystkich miłośników gór i narratorskiego talentu Anny Czerwińskiej.

GórFanka W Karakorum 1979-1986

Hot StartKsiążka opisuje najbardziej ambitny okres działalności naszej bohaterki (z trudnymi ośmiotysięcznikami w Karakorum). Właśnie podczas tych wypraw dokonywano pierwszych kobiecych wejść na poszczególne szczyty.

 
 
 
Start