bg

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 44 gości 

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_stats/helper.php on line 106
Odsłon : 1806686

Zmarł Jacek Kamler

Wydarzenia
czwartek, 12 stycznia 2017 22:27

j kamler -czbZ wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jacka Kamlera (4.01.2017 r.), autora wydanej przez nas książki Żywot wspinacza strachliwego. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 16.01.2017 r. w kościele Św. Boromeusza na warszawskich Powązkach o godz. 11.00 (info od rodziny). 

Jacek Kamler już w latach pięćdziesiątych parał się taternictwem. W późniejszym czasie pochłonięty pracą zawodową skierował swoją uwagę na liczne dalekie podróże. Barwne relacje z nich zawarł we wspomnianej wyżej książce. Wraz z Andrzejem Biernatem zrealizował dwa amatorskie filmy górskie, które były wyświetlane na Przeglądach w Lądku Zdroju i Warszawie. Jeden z nich, "Mówią o górach" zdobył w Lądku Zdroju nagrodę burmistrza. Drugi z nich opiera się na wspomnieniach Zbigniewa Skoczylasa o jego bliskim przyjacielu - Janie Długoszu "Palancie".

Jacek Kamler pozostawił po sobie kolejną książkę, pod roboczym tytułem "Leonardo", którą zamierzamy opublikować w tym roku. Są też cenne taśmy filmowe, które być może pozwolą na zmontowanie następnego filmu ze wspomnieniami Zbigniawa Skoczylasa.    

Składamy rodzinie i przyjaciołom wyrazy szczerego współczucia.  

 

GórFanka. Moje ABC w skale i lodzie

Hot StartPierwsza część serii, mającej ambicje pokazać ponad czterdziestoletnią karierę górską jednej z naszych najlepszych alpinistek. Barwne opowieści autorki pozwalają znakomicie wczuć się w klimat i atmosferę legendarnych lat 70.

GórFanka. Na szczytach Himalajów

Hot StartAutorka koncentruje się na wyprawach mających na celu zdobycie najwyższych himalajskich szczytów: Mount Everestu, Lhotse i Makalu. Mocna dawka wrażeń dla wszystkich miłośników gór i narratorskiego talentu Anny Czerwińskiej.

GórFanka W Karakorum 1979-1986

Hot StartKsiążka opisuje najbardziej ambitny okres działalności naszej bohaterki (z trudnymi ośmiotysięcznikami w Karakorum). Właśnie podczas tych wypraw dokonywano pierwszych kobiecych wejść na poszczególne szczyty.

 
 
 
Start