bg

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości 

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_stats/helper.php on line 106
Odsłon : 1330937

Trzy nasze książki zakwalifikowane do konkursu na najlepszą książkę górską roku

Wydarzenia
wtorek, 27 sierpnia 2019 04:37

Jak co roku, podczas tegorocznego Festiwalu Górskiego w Lądku Zdroju im. Andrzeja Zawady odbywa się konkurs na najlepszą książkę górską roku. Z ogromną radością przyjęliśmy informację, że wszystkie trzy nasze książki zgłoszone do konkursu zostały zakwalifikowane i będą prezentowane w katalogu festiwalowym. 

Są to:

lodowy rycerz - okadka2Lodowy rycerz i inne górskie osobliwości autorstwa Marka Koneckiego (czyli karykatury górskie opatrzone krótkimi tekstami satyrycznymi)

hajer na koleHajer na kole, czyli rowerem po Kirgistanie i Kazachstanie autorstwa Mieczysława Bieńka (dalszy ciąg szalonych podróży z całym szeregiem zabawnych, a niekiedy i dramatycznych wydarzeń, ukazanych z przymróżeniem oka)

noszak-soloNoszak solo autorstwa Łukasza Kocewiaka (miniksiążeczka, w której autor w rozmowie z Romanem Gołędowskim opowiada o swojej samotnej wyprawie na Naszak w 2018 roku i wyjątkowych okolicznościach jej towarzyszących). 

Ceremonia ogłoszenia wyników i wręczenia nagród odbędzie się w dniu 20 września 2019 r. (piątek) o godz. 17.00-18.15 w Kinoteatrze. 

Pełną listę książek zgłoszonych do konkursu można objerzeć tutaj:

Warto przypomnieć, że w poprzednich edycjach tego konkursu nagrodę specjalną zdobyła seria książek Anny Czerwińskiej pod ogólnym tytułem GórFanka, a książka Przeżyłem, więc wiem autorstwa Ryszarda Szafirskiego i Klaudii Tasz otrzymała wyróżnienie.  

Podczas festiwalu zaplanowano spotkania z Anną Czerwińską i Markiem Koneckim, a także wersnisaż wybranych rysunków satyrycznych tegoż ostatniego. Pojawi się też Mieczysław Bieniek (nie wiemy jeszcze, czy uda się zorganizować z nim spotkanie, ale na pewno będzie w kuluarach).

Przy okazji zamieszczamy kilka rozkładówek z książki Marka Koneckiego.

lr3

 

lr4

lr5

lr7

lr8


 

GórFanka. Moje ABC w skale i lodzie

Hot StartPierwsza część serii, mającej ambicje pokazać ponad czterdziestoletnią karierę górską jednej z naszych najlepszych alpinistek. Barwne opowieści autorki pozwalają znakomicie wczuć się w klimat i atmosferę legendarnych lat 70.

GórFanka. Na szczytach Himalajów

Hot StartAutorka koncentruje się na wyprawach mających na celu zdobycie najwyższych himalajskich szczytów: Mount Everestu, Lhotse i Makalu. Mocna dawka wrażeń dla wszystkich miłośników gór i narratorskiego talentu Anny Czerwińskiej.

GórFanka W Karakorum 1979-1986

Hot StartKsiążka opisuje najbardziej ambitny okres działalności naszej bohaterki (z trudnymi ośmiotysięcznikami w Karakorum). Właśnie podczas tych wypraw dokonywano pierwszych kobiecych wejść na poszczególne szczyty.

 
 
 
Start