bg

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 28 gości 

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_stats/helper.php on line 106
Odsłon : 1257795

16. Warszawski Przegląd Filmów Górskich - wstępne info

Wydarzenia
niedziela, 29 września 2019 22:31

Tegoroczny, już 16. Warszawski Przegląd Filmów Górskich odbędzie się w dniach 13-15.XII.2019 r. w kinie Wisła (lokalizacja jeszcze do potwierdzenia). Jak zwykle będzie to okazja do zapoznania się z najnowszymi górskimi produkcjami filmowymi, a także do spotkań z kilkoma znanymi alpinistami i podróżnikami oraz twórcami filmowymi. Ustalenia programowe wciąż trwają, dlatego też o szczegółach poinformujemy nieco później (do końca października). Już teraz możemy zapowiedzieć udział w imprezie byłej lekkoatletki a obecnie odnoszącej spektakularne sukcesy himalaistki Magdaleny Gorzkowskiej i specjalisty od bigwallu - Jacka Matuszka. Swoje górskie rysunki satyryczne będzie prezentował Marek Konecki, nie zabraknie Anny Czerwińskiej, która w tym roku obchodzi swoje 70. urodziny. Będziemy też mogli wysłuchać relacji z ostatniej wyprawy na Nanda Devi East z udziałem kierownika i zdobywcy szczytu Jarosława Gawrysiaka i kilku innych uczestników wyprawy.   

Bardzo interesująco zapowiada się repertuar filmowy. Jedną z głównych atrakcji będzie głośny film Darka Załuskiego Ostatnia góra o ostatniej wyprawie na K2.  

Poniżej przedstawiamy listę ważniejszych filmów, które wstępnie chcielibyśmy zaprezentować, choć ostateczna lista znana będzie na początku listopada. W dużej mierze pochodzą one z puli "Lądek Film Tour 2019-2020". 

1. Everest. A Superhuman Challenge (Hiszpania), 101' - Alex Txicon podczas zimowej wyprawy na Everest

2. Free Solo ( USA) - historyczne pierwsze przejście w tylu free solo El Capitana przez Alexa Honnolda

3. Mirror Wall (W. Brytania) 52' - brytyjski ekstremalista Leo Houlding podczas wielościanowej wspinaczki na Grenlandii. 

4. Notes from the Wall (Belgia), 35' - pełna wrażeń i zabawnych momentów impresja ze wspinaczki w Patagonii muzykujących wspinaczy, znanych już poprzednich produkcji.

5. Spectre Expedition. To the End of the Earth (W. Brytania), 49' - Leo Houlding wraz z kompanami wyrusza na skrajnie wymagającą wyprawę na szczyty Antarktydy. 

6. Surf the Line (Francja), 53' - szampańska zabawa podczas surfowania na kilometrowej linie rozwieszonej kilkaset metrów nad dnem kanionu. 

7. Viacruxis (Hiszpania), 11' - z wielką wyobraźnią zrealizowany animowany film o wymagającej wspinaczce dwóch alpinistów o zgoła odmiennych osobowościach. 

8. Weight of Water (USA), 79' - (Grand Prix 2019 w Lądku Zdroju), przebojowy Amerykanin, który niegdyś jako pierwszy niewidomy człowiek stanął na Evereście, tym razem pokonuje bystrza Kanionu Kolorado. 

Dla osób pragnących zgłosić film lub swoją prezentację podajemy dane kontaktowe: (tel. 509 407 902, mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ). 


 

GórFanka. Moje ABC w skale i lodzie

Hot StartPierwsza część serii, mającej ambicje pokazać ponad czterdziestoletnią karierę górską jednej z naszych najlepszych alpinistek. Barwne opowieści autorki pozwalają znakomicie wczuć się w klimat i atmosferę legendarnych lat 70.

GórFanka. Na szczytach Himalajów

Hot StartAutorka koncentruje się na wyprawach mających na celu zdobycie najwyższych himalajskich szczytów: Mount Everestu, Lhotse i Makalu. Mocna dawka wrażeń dla wszystkich miłośników gór i narratorskiego talentu Anny Czerwińskiej.

GórFanka W Karakorum 1979-1986

Hot StartKsiążka opisuje najbardziej ambitny okres działalności naszej bohaterki (z trudnymi ośmiotysięcznikami w Karakorum). Właśnie podczas tych wypraw dokonywano pierwszych kobiecych wejść na poszczególne szczyty.

 
 
 
Start