bg

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 24 gości 

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_stats/helper.php on line 106
Odsłon : 1847807

Książki polecane - LIDER oraz PRZEŻYŁEM, WIĘC WIEM

Wydarzenia
środa, 25 grudnia 2019 23:25

lider - okadka17 lutego 2020 roku to ważna data w polskim himalaizmie. Wtedy to wypada 40. rocznica dokonania przez Polaków pierwszego zimowego wejścia na Mount Everest. Jak wiemy, na szczycie stanęli Leszek Cichy i Krzysztof Wielicki, natomiast kierownikiem tej historycznej wyprawy był niezapomniany Andrzej Zawada, orędownik himalaizmu zimowego, który skutecznie wprowadził tę nową formę uprawiania alpinizmu na arenę międzynarodową. W wyprawie tej brał udział także Ryszard Szafirski, znany z ciętego języka i barwnych opowieści. Obydwie te fascynujące osoby łączy też to, że możemy Państwu polecić dwie nasze książki przybliżające te niezwykłe postacie, zajmujące ważne miejsce w historii światowego himalazimu. A są to: 

Lider. Górskim szlakiem Andrzeja Zawady raz jeszcze (Ewa Matuszewska) 


okladka przezylem wiec wiem 2

Przeżyłem, więc wiem. Nieznane kulisy wypraw wysokogórskich (Ryszard Szafirski i Klaudia Tasz). 

Obydwie książki, wydane przed kilkoma laty, cieszą się niesłabnącą popularnością czytelników. Są to tak naprawdę jedyne istniejące obecnie na rynku górskie biografie wspomnianych bohaterów, choć napisane jakże różnym językiem.

Lider to klasyczna opowieść o losach niezwykłego człowieka, który doprowadził swoją działalnością do spektakularnych sukcesów polskich himalaistów. 

Przeżyłem, więc wiem jest natomiast napisaną lekkim piórem zabawną bajdułką, "jak to w górach zawdy bywało", choć odnosi się do szeregu ważnych wypraw w historii naszego alpinizmu. 

Obydwie książki wydane na kredowym papierze mają bogatą szatę graficzną, zawierając cały szereg jakże cennych dziś zdjęć archiwalnych. 

Więcej informacji o wspomnianych pozycjach można uzyskać, klikając w odpowiednie tytuły. 

 

GórFanka. Moje ABC w skale i lodzie

Hot StartPierwsza część serii, mającej ambicje pokazać ponad czterdziestoletnią karierę górską jednej z naszych najlepszych alpinistek. Barwne opowieści autorki pozwalają znakomicie wczuć się w klimat i atmosferę legendarnych lat 70.

GórFanka. Na szczytach Himalajów

Hot StartAutorka koncentruje się na wyprawach mających na celu zdobycie najwyższych himalajskich szczytów: Mount Everestu, Lhotse i Makalu. Mocna dawka wrażeń dla wszystkich miłośników gór i narratorskiego talentu Anny Czerwińskiej.

GórFanka W Karakorum 1979-1986

Hot StartKsiążka opisuje najbardziej ambitny okres działalności naszej bohaterki (z trudnymi ośmiotysięcznikami w Karakorum). Właśnie podczas tych wypraw dokonywano pierwszych kobiecych wejść na poszczególne szczyty.

 
 
 
Start