bg

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości 

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_stats/helper.php on line 106
Odsłon : 1847837

Koronawirus vs huragan

Wydarzenia
środa, 04 marca 2020 23:57

katrina okCzy w zataczającej coraz szersze kręgi epidemii koronawirusa można doszukać się pewnych analogii do huraganu Katrina, który przed 15 laty spustoszył Nowy Orlean? Oczywiście są to zupełnie różne zjawiska, ale zapewne mają przynajmniej jeden wspólny mianownik ? atmosferę ogromnej niepewności o to, co nas za chwilę czeka, kiedy dotychczasowy świat nagle zmienia zasady swego funkcjonowania.

Trudno obecnie przewidzieć, jak będzie wyglądało nasze życie w Polsce za kilka miesięcy, w związku z dynamicznym rozprzestrzenianiem się śmiercionośnego wirusa, natomiast już dziś możemy prześledzić, co przeżył Kuba Kucharski, który doświadczył przejścia wspomnianego huraganu nad Nowym Orleanem i sugestywnie to opisał w książce W uścisku Katriny. Warto właśnie teraz w tych trudnych dniach sięgnąć po tę pozycję choćby dlatego, by się przekonać, że nawet z wydawałoby się beznadziejnej sytuacji można wyjść obronną ręką. Trzeba jedynie zachować zimną krew i nie poddawać się, mimo piętrzących się przeciwności losu.

Sam autor napisał na ten temat dłuższy tekst, do przeczytania TUTAJ.

 

GórFanka. Moje ABC w skale i lodzie

Hot StartPierwsza część serii, mającej ambicje pokazać ponad czterdziestoletnią karierę górską jednej z naszych najlepszych alpinistek. Barwne opowieści autorki pozwalają znakomicie wczuć się w klimat i atmosferę legendarnych lat 70.

GórFanka. Na szczytach Himalajów

Hot StartAutorka koncentruje się na wyprawach mających na celu zdobycie najwyższych himalajskich szczytów: Mount Everestu, Lhotse i Makalu. Mocna dawka wrażeń dla wszystkich miłośników gór i narratorskiego talentu Anny Czerwińskiej.

GórFanka W Karakorum 1979-1986

Hot StartKsiążka opisuje najbardziej ambitny okres działalności naszej bohaterki (z trudnymi ośmiotysięcznikami w Karakorum). Właśnie podczas tych wypraw dokonywano pierwszych kobiecych wejść na poszczególne szczyty.

 
 
 
Start