bg

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości 

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_stats/helper.php on line 106
Odsłon : 1847773

Lektura na czas koronawirusa

Wydarzenia
piątek, 13 marca 2020 16:19

peruwianska_zona_okladka2

Na stresujący czas epidemii i nudę kwarantanny świetnie sprawdzi się książka Jak zostałam peruwiańską żoną. Autorka, która uciekła przed rodzicami do Ameryki Południowej, a stamtąd przed mężem, trzęsieniami ziemi, tsunami i powodziami z powrotem pod dach rodzinnego domu, żeby tu bać się wojny i koronawirusa, ostatecznie zdaje sobie sprawę, że przed strachem nie da się uciec. Można za to nabrać dystansu i przejść przez ten czas z zaufaniem. Mia, która bezwiednie spędziła noc w posiadłości bosa miejscowej partyzantki i o mało co nie została obrabowana przez piratów, na pewno Wam w tym pomoże.

 

GórFanka. Moje ABC w skale i lodzie

Hot StartPierwsza część serii, mającej ambicje pokazać ponad czterdziestoletnią karierę górską jednej z naszych najlepszych alpinistek. Barwne opowieści autorki pozwalają znakomicie wczuć się w klimat i atmosferę legendarnych lat 70.

GórFanka. Na szczytach Himalajów

Hot StartAutorka koncentruje się na wyprawach mających na celu zdobycie najwyższych himalajskich szczytów: Mount Everestu, Lhotse i Makalu. Mocna dawka wrażeń dla wszystkich miłośników gór i narratorskiego talentu Anny Czerwińskiej.

GórFanka W Karakorum 1979-1986

Hot StartKsiążka opisuje najbardziej ambitny okres działalności naszej bohaterki (z trudnymi ośmiotysięcznikami w Karakorum). Właśnie podczas tych wypraw dokonywano pierwszych kobiecych wejść na poszczególne szczyty.

 
 
 
Start