bg

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości 

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_stats/helper.php on line 106
Odsłon : 1500695

Andrzej Zawada in memoriam

Wydarzenia
środa, 19 sierpnia 2020 18:07
lider - okadka25 sierpnia w warszawskim kinie Luna zapowiada się wyjątkowy wieczór z udziałem "koronowanych głów", jak wyjątkową osobowością był zmarły 20 lat temu Andrzej Zawada. Gdyby nie jego determinacja, nie byłoby wyprawy na Everest, zakończonej zdobyciem szczytu przez Leszka Cichego 40 lat temu. A 20 lat później na Górze Gór stanęła Anna Czerwińska.
Oboje mają w swym dorobku Koronę Ziemi jako pierwsi w Polsce. Oboje przed spotkaniem i projekcją trzech filmów składać będą od godziny 19 autografy na swych książkach, wydanych m.in. przez wydawnictwo Annapurna, które jest współgospodarzem wieczoru pamięci, organizowanym przez klub Polskie Himalaje. Udział zapowiedziała też Anna Mackiewicz - żona Tomasza, który na zawsze pozostał na szczycie Nangi Parbat dwukrotnie atakowanym zimą przez Andrzeja Zawadę, co zobrazuje na wstępie film Anny Pietraszek "W lodowym piekle".
Takiej okazji nie wolno zmarnować. Więcej informacji na https://www.kinoluna.pl/filmy/wieczor-holdzie-andrzejowi-zawadzie
W numerze "Przeglądu Sportowego" z 20.08 będzie opublikowany dłuższy tekst Kuby Radomskiego poświęcony Andrzejowi Zawadze.
 
 

GórFanka. Moje ABC w skale i lodzie

Hot StartPierwsza część serii, mającej ambicje pokazać ponad czterdziestoletnią karierę górską jednej z naszych najlepszych alpinistek. Barwne opowieści autorki pozwalają znakomicie wczuć się w klimat i atmosferę legendarnych lat 70.

GórFanka. Na szczytach Himalajów

Hot StartAutorka koncentruje się na wyprawach mających na celu zdobycie najwyższych himalajskich szczytów: Mount Everestu, Lhotse i Makalu. Mocna dawka wrażeń dla wszystkich miłośników gór i narratorskiego talentu Anny Czerwińskiej.

GórFanka W Karakorum 1979-1986

Hot StartKsiążka opisuje najbardziej ambitny okres działalności naszej bohaterki (z trudnymi ośmiotysięcznikami w Karakorum). Właśnie podczas tych wypraw dokonywano pierwszych kobiecych wejść na poszczególne szczyty.

 
 
 
Start