bg

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_stats/helper.php on line 106
Odsłon : 1847769

26. Festiwal Górski w Lądku Zdroju

Wydarzenia
sobota, 11 września 2021 11:30

logo_strona-1Rozpoczął się kolejny, już XXVI Festiwal Górski w Lądku Zdroju im. Andrzeja Zawady, w tym roku odbywający się w dniach 10-19.09.2021 r. Ta ciesząca się ogromnym powodzeniem impreza od lat przyciąga miłośników gór. Od pewnego czasu jest też miejscem konkursu na najlepszą książkę górską, w trakcie imprezy funkcjonują stoiska księgarskie, na których można nabyć także nasze książki.

Więcej informacji o imprezie na: 

https://www.festiwalgorski.pl/

Więcej informacji TUTAJ.  

Z wielu zaplanowanych spotkań chcieliśmy zwrócić uwagę na kilka z nich, związanych z działalnością naszego wydawnictwa:

18.09 godz. 11.30-12.15  Klub Kuracjusza:  LEGENDY ALPINIZMU  między górami najwyższymi a Solidarnością. Spotkanie poświęcone pamięci Marka Janasa, który zmarł w tym roku. Zostanie zaprezentowany wywiad wideo z Markiem Janasem sprzed trzech lat, w którym wspomina wyprawę na Kangczendzongę w 1978 roku. Materiał przygotowali Roman Gołędowski i Robert Kielak.

18.09. godz. 17.00 Księgarnia Festiwalowa. Spotkanie autorskie ze Zbigniewem Piotrowiczem,  pomysłodawcą i założycielem lądeckiej imprezy górskiej, a jednocześnie autorem książki Moje PaGóry, w której przypomina pierwsze edycje ówczesnego Przeglądu Filmów Górskich, a także szereg barwnych postaci, które nierozerwalnie związane są z lądeckim festiwalem.

19.09 godz. 10.00 11.00 Kinoteatr. Triumf i Tragedia na K2  - 35 lat po Wandzie, Magic Line i ?czarnym sezonie? na Czogori. Spotkanie z uczestnikami wyprawy na K2 w 1986 roku (a jednocześnie bohaterami książki Anny Czerwińskiej pod tytułem Groza wokół K2). 

GórFanka. Moje ABC w skale i lodzie

Hot StartPierwsza część serii, mającej ambicje pokazać ponad czterdziestoletnią karierę górską jednej z naszych najlepszych alpinistek. Barwne opowieści autorki pozwalają znakomicie wczuć się w klimat i atmosferę legendarnych lat 70.

GórFanka. Na szczytach Himalajów

Hot StartAutorka koncentruje się na wyprawach mających na celu zdobycie najwyższych himalajskich szczytów: Mount Everestu, Lhotse i Makalu. Mocna dawka wrażeń dla wszystkich miłośników gór i narratorskiego talentu Anny Czerwińskiej.

GórFanka W Karakorum 1979-1986

Hot StartKsiążka opisuje najbardziej ambitny okres działalności naszej bohaterki (z trudnymi ośmiotysięcznikami w Karakorum). Właśnie podczas tych wypraw dokonywano pierwszych kobiecych wejść na poszczególne szczyty.

 
 
 
Start