bg

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości 

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_stats/helper.php on line 106
Odsłon : 1806599

Literatura podróżnicza/obyczajowa

Z Hajerem do Dalajlamy - wydanie II

Książki -Tematycznie
czwartek, 21 marca 2013 12:50

Okladka_z_Hajerem_do_Dalajlamy_male

Swobodna relacja z szaleńczej podróży autostopem do Dalajlamy, najpierw przez państwa dawnego Sojuza, a potem przez masyw Karakorum, by dotrzeć wreszcie do siedziby Dalajlamy w indyjskiej Dharamsali.

Warto zwrócić uwagę na unikalny język narracji, bowiem Autor nie jest mistrzem literackiej polszczyzny. Jak przystało na prawdziwego górnika wyraża się w sposób przaśny i dosadny. Ktoby pomyślał, że taki zwyczajny, swojski ?chop? wpadnie w wir niesamowitych przygód i stanie sięzupełnie kimś innym? A jednak to dzięki niemu wkraczamy w świat afgańskich talibów, czy też potomków Aleksandra Wielkiego. Poznajemy kontynent azjatycki nie taki, jakim jest on w folderach czy przewodnikach, ale widziany oczami kogoś, kto wnika w życie codzienne tubylców , choć namoment stając się jednym z nich. Dzięki Autorowi i jego opowieściom odsłania się przed nami jakże inny obraz świata. Z pewnością warto do niego zajrzeć? A oprócz tego szereg barwnych wspomnień z dzieciństwa, młodości i górniczej przeszłości mieszkańca Śląska, gdzie tu i ówdzie pobrzmiewa miejscowa gwara.


Wersja w pełni kolorowa, ponad 100 sugestywnych zdjęć autora wspaniale przybliża nam opisywane światy napotkane na drodze wielomiesięcznej wędrówki.
Wydanie to jest skróconą wersją książki ?Hajer jedzie do Dalajlamy?. Druga część wspomnianej książki nosi tytuł ?Z Hajerem przez Azję?.


Informacje dodatkowe

Wydanie/rok: wydanie II, Marzec 2013

ISBN: 978-83-61968-20-7

Liczba stron: 160 (kolor), oprawa broszurowa

Wymiary: format: A5

Cena det. 26,90 zł

recenzja: 

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/176888/z-hajerem-do-dalajlamy

Hot StartHot Start

 

Z Hajerem na kraj Indii

Książki -Tematycznie
sobota, 19 listopada 2011 14:41

hajer2_okl_xs

Z Hajerem na kraj Indii? to już druga książka podróżnika Mieczysława Bieńka, po cieszącym się sporym powodzeniem debiutanckiej ?Hajer jedzie do Dalajlamy?. Podróżnik kontynuuje swoją podróż tym razem po trudniej dostępnych zakątkach Indii i krajach ościennych. W jego podróżowaniu jest więcej zaplanowanych decyzji, ale nie brakuje także tego nieprzewidywalnego, czyli tego, co jest solą prawdziwej przygody. W opis podróży i przygód wplatane są sporadycznie historyjki o kopalnianym rodowodzie. Sporo sytuacji kojarzy się naszemu bohaterowi z czasami pracy na kopalni, przychodzą samoistnie, rodzą się z tęsknoty za krajem, kiedy bohater przebywa tysiące kilometrów od domu.

Otwartość na ludzi, autentyczna radość cieszenia się z kontaktu z drugim człowiekiem, bezkompromisowość w podejmowaniu prób pokonania niemożliwego, a jednocześnie świetny instynkt w ocenie sytuacji, tak najkrócej można by scharakteryzować Bieńka.

Książka bogato ilustrowana (ponad 350 kolorowych zdjęć), w bardzo swobodny sposób podanych tak, by podkreślić nastrój opisywanych miejsc. Strona graficzna z pewnością jest mocą stroną tej pozycji, pokazując, że Mieczysław Bieniek to nie tylko szalony eksplorator, ale także wnikliwy obserwator egzotycznych miejsc i klimatów.

Uwaga! W listopadzie 2012 roku ukazało się drugie wydanie tej książki, tym razem w wersji czarno-białej, z nową ceną det. 34,90 zł. Nr ISBN to 978-83-61968-14-6. Nowe wydanie ma na okładce tytuł w całości pisany czerwoną czcionką.  

Więcej…
 

Z Hajerem przez Azję

Książki -Tematycznie - Literatura podróżnicza/obyczajowa
poniedziałek, 04 kwietnia 2011 18:50

hajer

Dane katalogowe: 

Tytuł: Z Hajerem przez Azję 

Autor: Mieczysław Bieniek

ISBN: 978-83-61968-24-5

Cena det. 26,90 zł

Stron: 164 (132 czarno-białych i 32 kolorowych)

wymiary: 148 x 210 mm

Oprawa miękka

Wydanie II, Wydawnictwo: Annapurna

Data premiery: ok. 2.04.2014 r.

Opis: 

Mieczysław Bieniek jest górnikopodróżnikiem. Podczas swoich wypraw stara się przede wszystkim dotrzeć do ludzi, poznać ich świat, ich myśli i serca. Jako prawdziwy górnik fedruj nowo poznaną rzeczywistość, drąży w niej ? to zaś bardzo często przynosi nieoczekiwane rezultaty. Na szczęcie zawsze ląduje na cztery łapy. Bieniek to facet, dzięki któremu zwykłe szare życie przemienia się w ciąg niekończących się przygód.

Z pewnością nasz Autor nie jest mistrzem literackiej polszczyzny. Wyraża się w sposób przaśny i dosadny, tak jak na prawdziwego górnika przystało. Kto by pomyślał, że taki zwyczajny, swojski "chop" wpadnie w wir niesamowitych przygód i stanie się zupełnie kimś innym. A jednak to dzięki niemu wkraczamy choćby w dziki świat byłych łowców głów. Poznajemy kontynent azjatycki nie taki, jakim jest on w folderach czy przewodnikach, ale widziany oczami kogoś, kto wnika w życie codzienne tubylców i choć na moment staje się jednym z nich. Dzięki Autorowi i jego opowieściom odsłania się przed nami jakże inny obraz tego świata. Z pewnością warto do niego zajrzeć... 

Hot Start Hot StartHot Start

 

 

Hajer jedzie do Dalajlamy

Książki -Tematycznie - Literatura podróżnicza/obyczajowa
poniedziałek, 14 marca 2011 15:48

Opis: http://pc-system.home.pl/autoinstalator/joomla2/images/stories/8.jpgMieczysław Bieniek jest górnikopodróżnikiem. Podczas swoich wypraw stara się przede wszystkim dotrzeć do ludzi, poznać ich świat, myśli i serca. Jako prawdziwy górnik fedruje nowo poznawaną rzeczywistość, drąży w niej - to zaś bardzo często przynosi nieoczekiwane rezultaty. Bieniek to facet, dzięki któremu zwykłe szare życie przemienia się w ciąg niekończących się przygód. 

Najlepsza książka podróżnicza na lato? w konkursie wortalu literackiego granice.pl w 2010 r.

Uwaga! w 2013 roku ukazała się skrócona wersja tej książki pod tytułem: Z Hajerem do Dalajalmy.   


Pełna lista książek Mieczysława Bieńka "Hajera"Hot StartHot Start

 
Informacje dodatkowe

Wydanie/rok: Wydanie I/2010, wydanie II/luty 2011

ISBN: wyd. 1/ 978-8361968-03-0, wyd. 2/ 978-8361968-08-5

Liczba stron: 312, oprawa miękka

Wymiary: format: B5

Cena detaliczna: wyd. 1 - 34,90, wyd. 2 - 37,99 zł

recenzja 1

Pliki związane z książką:

recenzje

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 3

GórFanka. Moje ABC w skale i lodzie

Hot StartPierwsza część serii, mającej ambicje pokazać ponad czterdziestoletnią karierę górską jednej z naszych najlepszych alpinistek. Barwne opowieści autorki pozwalają znakomicie wczuć się w klimat i atmosferę legendarnych lat 70.

GórFanka. Na szczytach Himalajów

Hot StartAutorka koncentruje się na wyprawach mających na celu zdobycie najwyższych himalajskich szczytów: Mount Everestu, Lhotse i Makalu. Mocna dawka wrażeń dla wszystkich miłośników gór i narratorskiego talentu Anny Czerwińskiej.

GórFanka W Karakorum 1979-1986

Hot StartKsiążka opisuje najbardziej ambitny okres działalności naszej bohaterki (z trudnymi ośmiotysięcznikami w Karakorum). Właśnie podczas tych wypraw dokonywano pierwszych kobiecych wejść na poszczególne szczyty.

 
 
 
Start