bg

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_stats/helper.php on line 106
Odsłon : 1186546

Wydarzenia

Hajer na kole - nowa książka Mieczysława Bieńka

Wydarzenia
poniedziałek, 29 października 2018 22:04

hajer na kolePod koniec października 2018 roku ukazała się kolejna, już piąta książka Mieczysława Bieńka pod tytułem Hajer na kole, czyli rowerem po Kirgistanie i Kazachstanie. Więcej o książce można przeczytać tutaj

Recenzje:

granice.pl

lubimyczytac.pl

 

Zmarł Jerzy Surdel

Wydarzenia
czwartek, 25 października 2018 00:00

 surdel-portret 220 października w wieku 83 lat odszedł od nas Jerzy Surdel, filmowiec, miłośnik gór, uczestnik  wielu ważnych polskich i międzynarodowych wypraw alpinistycznych i jaskiniowych, autor wydanej przez nasze wydawnictwo książki biograficznej Góry, ludzie, kontynenty w obiektywie ekstremalnej kariery

Człowiek o niesposkromionej wyobraźni, wciąż poszukujący nowych tematów i form wyrazu, wielbiciel pięknych kobiet i zwierząt, a zwłaszcza kotów, których gromadka stanowiła niemal zawsze krąg jego najbliższych "przyjaciół". 

Cześć Jego pamięci!

 

Audycja w TOK FM z autorem "W uścisku Katriny"

Wydarzenia
niedziela, 30 września 2018 14:10

katrina ok

Polecamy wysluchanie godzinnej rozmowy przeprowadzonej na antenie radia TOK FM przez Ewę Podolską z Kubą Kucharskim, autorem książki "W uścisku Katriny".  Sporo szczerych wspomnień, można poczuć to, czego doświadcza człowiek, który nagle znajduje się w obliczu śmiertelnego niebezpieczeństwa. Audycję można wysluchać tutaj.


 

Benefis Anny Czerwińskiej na Festiwalu Górskim w Lądku Zdroju

Wydarzenia
poniedziałek, 17 września 2018 22:10

Czerwiska_-__biografia_xsW dniach 20-23.09.2018 na miłośników gór czeka kolejne, wyjątkowe wydarzenie - XXIII Festiwal Górski w Lądku Zdroju im. Andrzeja Zawady. 

W tym roku lądecki festiwal oferuje niesłychanie bogaty program. Już wkrótce na cztery dni zjedzie do tej urokliwej górskiej miejscowości niemal cały wspinaczkowy świat, a to za sprawą wręczania najbardziej prestiżowej nagrody wspinaczkowej na świecie - Złotych Czekanów.

Wśród wielu wspaniałych gości festiwalu jest Anna Czerwińska, której organizatorzy przygotowali okazały benefis. W wyjątkowym wieczorze wezmą udział wybitni polscy himalaiści, jak Krzysztof Wielicki, Leszek Cichy czy Piotr Pustelnik, a także himalaistki - Anna Okopińska i Krystyna Palmowska. Prowadzenie zapewni niezawodny w tej roli Zbigniew Piotrowicz. Zapraszamy zatem do lądeckiego Kinoteatru w sobotę 22.09.2018 r. o godz. 17.15. Po benefisie Anna Czerwińska będzie podpisywała swoje książki z cyklu GórFanka w Lyo Culture Club, czyli w księgarni, od godz. 19.30. 

lodowy rycerz

Jednocześnie zapraszamy na tę unikalną w skali światowej imprezę. Pełny program i inne dodatkowe informacje pod adresem: 

http://www.festiwalgorski.pl/

Na głównym stoisku księgarskim będzie można nabyć większość naszych pozycji książkowych. Natomiast na półkach antykwariatu górskiego pojawi się wstępna wersja naszej najnowszej książki Lodowy rycerz i inne górskie osobliwości Marka Koneckiego, czyli zbiór karykatur z ponad 40-letniej działalności twórczej autora, opatrzony satyrycznymi tekstami. 

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 43

GórFanka. Moje ABC w skale i lodzie

Hot StartPierwsza część serii, mającej ambicje pokazać ponad czterdziestoletnią karierę górską jednej z naszych najlepszych alpinistek. Barwne opowieści autorki pozwalają znakomicie wczuć się w klimat i atmosferę legendarnych lat 70.

GórFanka. Na szczytach Himalajów

Hot StartAutorka koncentruje się na wyprawach mających na celu zdobycie najwyższych himalajskich szczytów: Mount Everestu, Lhotse i Makalu. Mocna dawka wrażeń dla wszystkich miłośników gór i narratorskiego talentu Anny Czerwińskiej.

GórFanka W Karakorum 1979-1986

Hot StartKsiążka opisuje najbardziej ambitny okres działalności naszej bohaterki (z trudnymi ośmiotysięcznikami w Karakorum). Właśnie podczas tych wypraw dokonywano pierwszych kobiecych wejść na poszczególne szczyty.

 
 
 
Start