bg

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 23 gości 

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_stats/helper.php on line 106
Odsłon : 1172810

Wydarzenia

Pomoc dla rodziny Maćka Berbeki

Wydarzenia
piątek, 15 marca 2013 13:07

Przekazujemy link do artykułu, gdzie podane są bliższe informacje na temat pomocy dla rodziny Macieja Berbeki: 

http://wspinanie.pl/serwis/201303/14-Pomoc-Rodzinie-Macieja-Berbeki.php

 

GórFanka na Facebooku

Wydarzenia
poniedziałek, 21 stycznia 2013 22:54

facebook3Niedawno powstała strona facebookowa poświęcona całej serii GórFanka, administrowana przez Izabelę Wysocką. Oto adres do strony: 

http://www.facebook.com/pages/Seria-G%C3%B3rfanka/172640649526858

Można tam znaleźć sporo dodatkowych informacji o ksiażkach, reportaże  fotograficzne i filmowe, relacje ze spotkań i wiele innych interesujących kwestii, związanych z postacią Anny Czerwińskiej. Zachęcamy do odwiedzin i przyłączenia się do tej nowej społeczności.  

 

Anna Czerwińska w radiowej Trójce

Wydarzenia
środa, 02 stycznia 2013 00:00

polskie-radio-trojka-logoPolecamy nagraną w dn. 13.12.2012 r. fascynującą rozmowę Marcina Zaborskiego z Anną Czerwińską w studiu radiowej Trójki w ramach "Biura Myśli Znalezionych". Podajemy adres strony, gdzie można obejrzeć rejestrację video tej audycji. Należy nacisnąć na ikonkę umieszczoną nad zdjęciem z prawej strony. 

http://www.polskieradio.pl/9/735/Artykul/739557,Anna-Czerwinska-w-Trojce

lista książek, które ukazały się w cyklu GórFanka

 

9. Warszawski Przegląd Filmów Górskich - info

Wydarzenia
wtorek, 27 listopada 2012 00:00

9. Warszawski Przegląd Filmów Górskich –- omówienie programu

Tegoroczny Przegląd ma wyjątkowy charakter. Ze względu no dużą liczbę ciekawych prelegentów repertuar filmowy został przesunięty na pierwsze dni imprezy (głównie Prolog), dlatego też fanów kina górskiego zapraszamy przede wszystkim na dwa pierwsze dni imprezy, a także na wcześniejsze pokazy podczas poszczególnych dni części głównej. Tak bogaty program filmowy zawdzięczamy bliskiej współpracy z Przeglądem Filmów Górskich w Lądku Zdroju i Spotkaniami z Filmem Górskim w Zakopanem.

Prolog (kino Wisła, tel. 22 839 23 65) 11 i 12 grudzień, 2012 r. 

Podobnie jak podczas poprzedniej, wiosennej edycji, zapewne najmocniejszym akcentem filmowym będzie pokaz dwóch cykli Reel Rock Tour – edycje 2011 i 2012. Dla osób niezorientowanych warto podpowiedzieć, że jest to zbiór najlepszych filmów alpinistycznych w danym sezonie z rynku amerykańskiego i angielskiego. Wiele z tych filmów otrzymało prestiżowe nagrody na najważniejszych festiwalach filmów górskich, a charakteryzuje je przede wszystkim: potężna dawka adrenaliny, pokazanie asów wspinaczki dokonujących niewiarygodnych wyczynów oraz mistrzowskie operowanie kamerą i montażem. Szczególnie dla młodszej publiczności jest to na pewno rzecz godna uwagi, zwłaszcza wyczyny Chrisa Sharmy, Adama Ondry i Alexa Honnolda.

Część główna (Kinoteka, tel. 22 551 70 70), 13-16 grudzień 2012 r. 

Oprócz pojedynczych filmów z cyklu Reel Rock Tour 2012 warto zwrócić szczególną uwagę na Vertical Sailing Greenland -  nakręcony z ogromnym poczuciem humoru, a jednocześnie prezentujący ekstremalne wspinanie na grenlandzkich klifach. Z pewnością spore zainteresowanie wzbudzi też pokazywany po latach kontrowersyjny film Andrzeja Zajączkowskiego Temperatura wrzenia, ukazujący od kuchni wyprawę Wandy Rutkiewicz na Gasherbrumy w 1975 roku. Inne, bez wątpienia wartościowe filmy to The Moonflower autorstwa angielskiego speca od produkcji górskich Alaistera Lee, a także obraz Erhard Loretan – wdychając zapach nieba, poświęcony pamięci jednego z najwybitniejszych alpinistów wszechczasów, który zginął tragicznie w tym roku.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 następna > ostatnia >>

Strona 32 z 43

GórFanka. Moje ABC w skale i lodzie

Hot StartPierwsza część serii, mającej ambicje pokazać ponad czterdziestoletnią karierę górską jednej z naszych najlepszych alpinistek. Barwne opowieści autorki pozwalają znakomicie wczuć się w klimat i atmosferę legendarnych lat 70.

GórFanka. Na szczytach Himalajów

Hot StartAutorka koncentruje się na wyprawach mających na celu zdobycie najwyższych himalajskich szczytów: Mount Everestu, Lhotse i Makalu. Mocna dawka wrażeń dla wszystkich miłośników gór i narratorskiego talentu Anny Czerwińskiej.

GórFanka W Karakorum 1979-1986

Hot StartKsiążka opisuje najbardziej ambitny okres działalności naszej bohaterki (z trudnymi ośmiotysięcznikami w Karakorum). Właśnie podczas tych wypraw dokonywano pierwszych kobiecych wejść na poszczególne szczyty.

 
 
 
Start