bg

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 43 gości 

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_stats/helper.php on line 106
Odsłon : 1133040

Wydarzenia

9. Warszawski Przegląd Filmów Górskich - info

Wydarzenia
wtorek, 27 listopada 2012 00:00

9. Warszawski Przegląd Filmów Górskich –- omówienie programu

Tegoroczny Przegląd ma wyjątkowy charakter. Ze względu no dużą liczbę ciekawych prelegentów repertuar filmowy został przesunięty na pierwsze dni imprezy (głównie Prolog), dlatego też fanów kina górskiego zapraszamy przede wszystkim na dwa pierwsze dni imprezy, a także na wcześniejsze pokazy podczas poszczególnych dni części głównej. Tak bogaty program filmowy zawdzięczamy bliskiej współpracy z Przeglądem Filmów Górskich w Lądku Zdroju i Spotkaniami z Filmem Górskim w Zakopanem.

Prolog (kino Wisła, tel. 22 839 23 65) 11 i 12 grudzień, 2012 r. 

Podobnie jak podczas poprzedniej, wiosennej edycji, zapewne najmocniejszym akcentem filmowym będzie pokaz dwóch cykli Reel Rock Tour – edycje 2011 i 2012. Dla osób niezorientowanych warto podpowiedzieć, że jest to zbiór najlepszych filmów alpinistycznych w danym sezonie z rynku amerykańskiego i angielskiego. Wiele z tych filmów otrzymało prestiżowe nagrody na najważniejszych festiwalach filmów górskich, a charakteryzuje je przede wszystkim: potężna dawka adrenaliny, pokazanie asów wspinaczki dokonujących niewiarygodnych wyczynów oraz mistrzowskie operowanie kamerą i montażem. Szczególnie dla młodszej publiczności jest to na pewno rzecz godna uwagi, zwłaszcza wyczyny Chrisa Sharmy, Adama Ondry i Alexa Honnolda.

Część główna (Kinoteka, tel. 22 551 70 70), 13-16 grudzień 2012 r. 

Oprócz pojedynczych filmów z cyklu Reel Rock Tour 2012 warto zwrócić szczególną uwagę na Vertical Sailing Greenland -  nakręcony z ogromnym poczuciem humoru, a jednocześnie prezentujący ekstremalne wspinanie na grenlandzkich klifach. Z pewnością spore zainteresowanie wzbudzi też pokazywany po latach kontrowersyjny film Andrzeja Zajączkowskiego Temperatura wrzenia, ukazujący od kuchni wyprawę Wandy Rutkiewicz na Gasherbrumy w 1975 roku. Inne, bez wątpienia wartościowe filmy to The Moonflower autorstwa angielskiego speca od produkcji górskich Alaistera Lee, a także obraz Erhard Loretan – wdychając zapach nieba, poświęcony pamięci jednego z najwybitniejszych alpinistów wszechczasów, który zginął tragicznie w tym roku.

Więcej…
 

9. Warszawski Przegląd Filmów Górskich - echa

Wydarzenia
poniedziałek, 29 października 2012 00:00

Warszawski Przegląd już za nami. Oprócz wrażeń i wspomnień pozostało kilka wywiadów, przeprowadzonych z niektórymi prelegentami w trakcie trwania imprezy. Zachęcamy do lektury:  

Izabela Wysocka rozmawia z Markiem Arcimowiczem

Co zainspirowało Pana do obrania takich kierunków jak Wenezuela czy Gujana?

Tak naprawdę był to przypadek, chociaż kierunki te interesowały mnie już wcześniej. Na początku 2011 roku na imprezę, którą organizujemy na południu Polski, tj. górską edycję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Schronisku Samotnia, przyjechał Michał Kochańczyk (doświadczony podróżnik, alpinista, żeglarz, polarnik i kajakarz, autor wielu relacji ze swoich wypraw, instruktor Polskiego Związku Alpinizmu oraz były prezes Klubu Wysokogórskiego Trójmiasto – przyp.) i zaproponował mi udział w wyprawie do Wenezueli.

Więcej…
 

Targi Książki w Krakowie - promocje i okazje

Wydarzenia
poniedziałek, 01 października 2012 18:19

targiksiazki16Serdecznie zapraszamy wszystkich czytelników na nasze stoisko B8 podczas zbliżających się 16. Targów Książki w Krakowie (25-28.X.2012 r., ul. Centralna 41A). 

Tradycyjnie oprócz naszej stałej oferty wydawniczej będzie można nabyć wyczerpane już pozycje albumowe, a także książki i filmy o tematyce górskiej innych wydawców.  

hajzer_okadkaNiewątpliwą atrakcją będzie promocja nowego wydania książki himalaisty Artura Hajzera po tytułem Atak rozpaczy. Niestety, autor zawiadomił nas, że nie zdąży wrócić do Polski na zapowiadane wcześniej na sobotę spotkanie na stoisku. 

Będzie za to naszym gościem Mieczysław Bieniek, popularny Hajer, autor książek podróżniczych Hajer jedzie do Dalajlamy i  Z Hajerem na kraj Indii. Główne spotkanie zaplanowano w niedzielę 28.X w godz. 11.00-15.00. Autro będzie też gościł na naszym stoisku w sobotę 27.X w godz. 14.00-18.00.     

Wszystkie książki oferujemy w atrakcyjnych, promocyjnych cenach, dla odbiorców hurtowych mamy ponadto bardzo ciekawą promocję na albumy Tybet i Najwspanialsze parki narodowe świata.  

Lista książek dostępnych na naszym stoisku:

Więcej…
 

Przegląd Filmów Górskich w Lądku Zdroju

Wydarzenia
poniedziałek, 17 września 2012 09:32

Zapraszamy wszystkich fanów kina górskiego na kolejną odsłonę Przeglądu Filmów Górskich w Lądku Zdroju im. Andrzeja Zawady (18-23.09.2012). Pełny program na : www.przeglad.ladek.pl

Tegoroczna edycja zarówno pod względem zaplanowanych projekcji filmowych jak i zaproszonych gości specjalnych zapowiada się niezwykle atrakcyjnie. Będzie można wysłuchać górskich opowieści m.in. Krzysztofa Wielickiego, Piotra Pustelnika, Adama Bieleckiego, Marka Arcimowicza oraz specjalnego gościa z zagranicy - specjalistki od  ektremalnych wspinaczek wielkościanowych, Hiszpanki Cecilii Buil.  

Jednym z gości Przeglądu będzie Anna Czerwińska. Spotkanie z naszą znaną  alpinistką  zaplanowano w sobotę, 22.09 w godz. 21.00-22.30 w Kinoteatrze.  Będzie ono połączone z projekcją kultowego filmu z wyprawy Wandy Rutkiewicz z 1975 roku na Gasherbrumy  Temperatura wrzenia (reż. Andrzej Zajączkowski). 

Najlepsze filmy z tego przeglądu zostaną zaprezentowane podczas Warszawskiego Przeglądu Filmów Górskich (w grudniu). 

 Podczas lądkowej imprezy na stoisku księgarskim będą dostępne książki wydawnictwa Annapurna (również te "wyczerpane"). 

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 następna > ostatnia >>

Strona 32 z 42

GórFanka. Moje ABC w skale i lodzie

Hot StartPierwsza część serii, mającej ambicje pokazać ponad czterdziestoletnią karierę górską jednej z naszych najlepszych alpinistek. Barwne opowieści autorki pozwalają znakomicie wczuć się w klimat i atmosferę legendarnych lat 70.

GórFanka. Na szczytach Himalajów

Hot StartAutorka koncentruje się na wyprawach mających na celu zdobycie najwyższych himalajskich szczytów: Mount Everestu, Lhotse i Makalu. Mocna dawka wrażeń dla wszystkich miłośników gór i narratorskiego talentu Anny Czerwińskiej.

GórFanka W Karakorum 1979-1986

Hot StartKsiążka opisuje najbardziej ambitny okres działalności naszej bohaterki (z trudnymi ośmiotysięcznikami w Karakorum). Właśnie podczas tych wypraw dokonywano pierwszych kobiecych wejść na poszczególne szczyty.

 
 
 
Start