bg

Wydarzenia

Spotkania z Mieczysławem Bieńkiem

Wydarzenia
wtorek, 04 października 2011 20:21

hajer2_okl_xs

Uwaga! Podane daty i godziny mogą ulec zmianie. Proszę o sprawdzenie informacji na stronach organizatorów. 

 18.04  BESTWINA,  Biblioteka Miejska, ul. Szkolna 8, godz. 17.00  ,,HAJER  W  AFRYCE" 

Więcej...

 

"Dzieła nowoczesnej architektury" w nowej oprawie

Wydarzenia
poniedziałek, 27 czerwca 2011 15:32


Dziela_architektury_okadka_xsOd 1.07.2011 roku końcowa partia albumu Dzieła nowoczesnej architektury jest sprzedawana z nową, atrakcyjniejszą obwolutą. Przypominamy, że promocyjna cena detaliczna tej książki wynosi 89 zł.

Nowa obwoluta

 

Wywiad z Anną Czerwińską cz.2

Wydarzenia
wtorek, 21 czerwca 2011 12:17

okladka_gorfanka_w_karakorum_100kb


Wywiad z Anną Czerwińską

na temat książki „GórFanka w Karakorum 1979-1986”


Czego młodzi czytelnicy mogą dowiedzieć się o tych nieco zamierzchłych już czasach z twojej książki?

Porównując chociażby tę naszą drogę przez mękę, która prowadziła pod każdą górę, a nie mówię tu o karawanie, tylko o tych kwestiach organizacyjnych, ile zespół musiał się napracować, żeby być gotowym do wyjazdu, to mam wrażenie, że młodzi czytelnicy mogą dostrzec, że była to zupełnie inna rzeczywistość. W tej chwili, gdy się chce wyjechać na wyprawę, to tak naprawdę trzeba mieć tylko pieniądze. A mając pieniądze, można zrobić wyprawę zaledwie w trzy tygodnie.

Więcej…
 

Hajer w Ameryce Południowej - część 5 (Peru i Ekwador w drodze powrotnej)

Wydarzenia
poniedziałek, 13 czerwca 2011 14:27

peruequa008A więc ponownie znalazłem się w Peru. Ruszyłem na krótki wypad z Huaraz w przepiękne góry - Cordilliera Blanca. Siedmiodniowy trekking w towarzystwie wesołej Francuzki, która akurat nawiała z Meksyku z pewnej sekty. Dotarłem na przełęcz 4780 m, wszedłem pod same lodowce, ale z powodu braku sprzętu stamtąd musiałem już zawrócić. Piękne widoki na Huascaran, górskie jeziora, ogromna ilość lam i pasących się dziko koni, było co oglądać. Francuzka, agent nr 2, więc w połączeniu z moimi pomysłami musiało być wesoło. Ale zaczął mi siadać kręgosłup, więc tylko modliłem się, by nie była to ostatnia moja przełęcz, bym stamtąd jeszcze wrócił do domu.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 następna > ostatnia >>

Strona 39 z 40

GórFanka. Moje ABC w skale i lodzie

Hot StartPierwsza część serii, mającej ambicje pokazać ponad czterdziestoletnią karierę górską jednej z naszych najlepszych alpinistek. Barwne opowieści autorki pozwalają znakomicie wczuć się w klimat i atmosferę legendarnych lat 70.

GórFanka. Na szczytach Himalajów

Hot StartAutorka koncentruje się na wyprawach mających na celu zdobycie najwyższych himalajskich szczytów: Mount Everestu, Lhotse i Makalu. Mocna dawka wrażeń dla wszystkich miłośników gór i narratorskiego talentu Anny Czerwińskiej.

GórFanka W Karakorum 1979-1986

Hot StartKsiążka opisuje najbardziej ambitny okres działalności naszej bohaterki (z trudnymi ośmiotysięcznikami w Karakorum). Właśnie podczas tych wypraw dokonywano pierwszych kobiecych wejść na poszczególne szczyty.

 
 
 
Start