bg

Wydarzenia

Nagroda dla książki "GórFanka w Karakorum"

Wydarzenia
sobota, 04 czerwca 2011 18:17

logoZ prawdziwą przyjemnością pragniemy zakomunikować, że najnowsza książka Anny Czerwińskiej GórFanka w Karakorum 1979-1986 otrzymała nagrodę jury w konkursie wortalu literackiego granice.pl dla "Najlepszej książki na lato" w kategorii "Podróże literackie".


Książka Mieczysława Bieńka Hajer jedzie do Dalajlamy otrzymała w tym samym konkursie nominację internautów w kategorii "Perły z lamusa".
Więcej informacji na stronie: http://ksiazkanalato.pl

 

Hajer w Ameryce Południowej - część 3 (Peru)

Wydarzenia
środa, 04 maja 2011 13:19

peru005

Ruszyłem w kierunku Peru, do Limy. Raptem przez 4 godziny zwiedziłem zabytkowe centrum, choć muszę przyznać, że ten potężny moloch to nie moje klimaty. Wsiadłem w autobus do Arequipy, by stamtąd wyruszyć do kanionu Colca. Tuż przed wyjazdem z Arequipy, w nocy spadło 15 cm śniegu. Na drodze zrobiła się ślizgawica. Nic też dziwnego, że nasz autobus wpadł w rów. Czekaliśmy 7 godzin na dźwig, który wyciągnął auto. Okazało się jednak, że nasz autobus dalej już nie pojedzie. Niedaleko przed kanionem w wiosce wypożyczyłem rower i pojechałem do miejsca, gdzie można spotkać kondory. Po południu ni stąd ni zowąd te potężne ptaki zaczęły szybować tuż nad moją głową.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 następna > ostatnia >>

Strona 39 z 39

GórFanka. Moje ABC w skale i lodzie

Hot StartPierwsza część serii, mającej ambicje pokazać ponad czterdziestoletnią karierę górską jednej z naszych najlepszych alpinistek. Barwne opowieści autorki pozwalają znakomicie wczuć się w klimat i atmosferę legendarnych lat 70.

GórFanka. Na szczytach Himalajów

Hot StartAutorka koncentruje się na wyprawach mających na celu zdobycie najwyższych himalajskich szczytów: Mount Everestu, Lhotse i Makalu. Mocna dawka wrażeń dla wszystkich miłośników gór i narratorskiego talentu Anny Czerwińskiej.

GórFanka W Karakorum 1979-1986

Hot StartKsiążka opisuje najbardziej ambitny okres działalności naszej bohaterki (z trudnymi ośmiotysięcznikami w Karakorum). Właśnie podczas tych wypraw dokonywano pierwszych kobiecych wejść na poszczególne szczyty.

 
 
 
Start