bg

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 15 gości 

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_stats/helper.php on line 106
Odsłon : 1833792

Wydarzenia

180 stopni, na południe/ 180* South

Wydarzenia
wtorek, 22 listopada 2011 14:12

180south180 stopni, na południe

reżyseria/directed by Chris Malloy
USA, '85


Film drogi, odtworzenie epokowej podróży Yvona Chouinarda, założyciela Patagonii i Douga Tompkinsa, twórcy North Face w 1968 , której celem był wulkaniczny szczyt Cerro Corcovado w Ameryce Południowej. Tym razem obaj nestorzy są dobrymi duchami wyprawy, a jej właściwym bohaterem jest dwudziestokilkuletni współczesny hippis Jeff Johnson, alpinista, surfer, który wraz z napotkaną na Wyspie Wielkanocnej Makohe wyrusza śladami swoich idoli. Wyprawa do Corcovado szybko przeradza się w poemat dygresyjny i miłości do rzeczy zbędnych; wymuszony postój na Wyspie Wielkanocnej jest pretekstem do spojrzenia na los i historię małych społeczności w zderzeniu z cywilizacją, a napotkani Chouinard i Tompkins pokazują jak godzić potrzeby tejże cywilizacji z ochroną środowiska. ?Uczysz nie tego, co udało ci się osiągnąć, ale w jaki sposób? ? mówi właściciel Patagonii, który nawiasem mówiąc na szczyt Corcovado się nie wspiął.

Zwiastun filmowy
 

 

3-6.XI - Targi Książki w Krakowie

Wydarzenia
środa, 02 listopada 2011 21:28

Wszystkich naszych sympatyków zapraszamy do stoiska ? B8 podczas kolejnej edycji krakowskich targów książki. Książki będzie można nabyć po promocyjnych cenach, a na półkach znajdą się także pozycje już wyczerpane, dostępne tylko u wydawcy (np. albumy "Ludy świata" czy "Zaginione miasta"). Zapewne uda się też przedstawić w wersji demonstracyjnej nową książkę Anny Czerwińskiej "GórFanka powraca w Karakorum". 

Oprócz książek wyd. Annapurna będzie prezentowana oferta wydawnictwa ?360 stopni? oraz filmy wydawane przez firmę Artica (m.in. nowy film ?Kukuczka?).

W sobotę 5.XI w godz. 12-14 nową książkę "Z Hajerem na kraj Indii" będzie podpisywał niezłomny górnik-podróżnik Mieczysław Bieniek. Zapowiedział, że tym razem wystąpi w stroju górniczym, ozdobionym licznymi orderami.

Zapraszamy też dystrybutorów z "taniej książki"  - mamy do zaoferowania kilka ciekawych tytułów. 

 

Spotkania z Mieczysławem Bieńkiem

Wydarzenia
wtorek, 04 października 2011 20:21

hajer2_okl_xs

Uwaga! Podane daty i godziny mogą ulec zmianie. Proszę o sprawdzenie informacji na stronach organizatorów. 

 18.04  BESTWINA,  Biblioteka Miejska, ul. Szkolna 8, godz. 17.00  ,,HAJER  W  AFRYCE" 

Więcej...

 

Wywiad z Anną Czerwińską cz.2

Wydarzenia
wtorek, 21 czerwca 2011 12:17

okladka_gorfanka_w_karakorum_100kb


Wywiad z Anną Czerwińską

na temat książki ?GórFanka w Karakorum 1979-1986?


Czego młodzi czytelnicy mogą dowiedzieć się o tych nieco zamierzchłych już czasach z twojej książki?

Porównując chociażby tę naszą drogę przez mękę, która prowadziła pod każdą górę, a nie mówię tu o karawanie, tylko o tych kwestiach organizacyjnych, ile zespół musiał się napracować, żeby być gotowym do wyjazdu, to mam wrażenie, że młodzi czytelnicy mogą dostrzec, że była to zupełnie inna rzeczywistość. W tej chwili, gdy się chce wyjechać na wyprawę, to tak naprawdę trzeba mieć tylko pieniądze. A mając pieniądze, można zrobić wyprawę zaledwie w trzy tygodnie.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 następna > ostatnia >>

Strona 56 z 57

GórFanka. Moje ABC w skale i lodzie

Hot StartPierwsza część serii, mającej ambicje pokazać ponad czterdziestoletnią karierę górską jednej z naszych najlepszych alpinistek. Barwne opowieści autorki pozwalają znakomicie wczuć się w klimat i atmosferę legendarnych lat 70.

GórFanka. Na szczytach Himalajów

Hot StartAutorka koncentruje się na wyprawach mających na celu zdobycie najwyższych himalajskich szczytów: Mount Everestu, Lhotse i Makalu. Mocna dawka wrażeń dla wszystkich miłośników gór i narratorskiego talentu Anny Czerwińskiej.

GórFanka W Karakorum 1979-1986

Hot StartKsiążka opisuje najbardziej ambitny okres działalności naszej bohaterki (z trudnymi ośmiotysięcznikami w Karakorum). Właśnie podczas tych wypraw dokonywano pierwszych kobiecych wejść na poszczególne szczyty.

 
 
 
Start