bg

Wydarzenia

Artykuł o Aconcagui w najnowszym n.p.m.

Wydarzenia
poniedziałek, 25 września 2017 22:17

W najnowszym numerze Magazynu Turystyki Górskiej N.P.M. (nr 10.2017, str. 14-15) ukazał się artykuł Łukasza Kocewiaka poświęcony samotnemu wejściu na Aconcaguę. Znacznie więcej informacji na ten temat znajduje się w jego książce Aconcagua. W cieniu Śnieżnego Strażnika, wydanej 15.09.2017 r. staraniem naszego wydawnictwa. Polecamy ciekawą relację, interesującą zwłaszcza dla tych, którzy pragną pójść w ślady autora.    

 

Wywiad z Johnem Porterem w magazynie GÓRY

Wydarzenia
wtorek, 19 września 2017 11:54

W najnowszym wydaniu magazynu GÓRY, przygotowanym specjalnie na Festiwal Górski w Lądku Zdroju, znalazł się także wywiad z Johnem Porterem, autorem książki Przeżyć dzień jak tygrys. Gorąco polecamy tę lekturę, zwłaszcza miłośnikom wspomnianej tu książki, gdzie można znaleźć więcej informacji z bogatego zyciorysu górskiego autora, a także te tematy, które choć nie znalazły się w książce, to stanowią jej cenne uzupełnienie. 


   

 

Nominacja dla książki "Przeżyć dzień jak tygrys"

Wydarzenia
poniedziałek, 18 września 2017 00:34

Pragniemy poinformować, że wydana przez nasze wydawnictwo książka Johna Portera Przeżyć dzień jak tygrys otrzymała nominację w kategorii "Górskie biografie" w ramach tegorocznego Konkursu Książkowego na XXII Festiwalu Górskim in. Andrzeja Zawady w Lądku Zdroju. Ogłoszenie wyników końcowych nastąpi w sobotę 23.09.2017 r. Z pełną listą nominowanych książek można się zapoznać pod adresem:

http://www.festiwalgorski.pl/nominowane-ksiazki-2017/

   

 

Aconcagua - przedpremierowe spotkanie z Autorem

Wydarzenia
poniedziałek, 28 sierpnia 2017 12:50

aconcagua-ok2-fin

Już wkrótce na rynku księgarskim ukaże się nasza kolejna pozycja: Aconcagua. W cieniu śnieżnego strażnika - debiut literacki Łukasza Kocewiaka. Ta bardzo osobista opowieść o samotnym wejściu na najwyższy szczyt południowej półkuli oprócz wielu wrażeń może dostarczyć też szeregu cennych wskazówek dla tych, którzy planują wyprawę na ten słynny szczyt. 

Pewną nowinką zastosowaną w tej książce są kody QR, które przekierowują do dodatkowych informacji o wyprawie na Aconcaguę, galerii zdjęć oraz krótkich migawek filmowych. 

Książka ukaże się oficjalnie w sprzedaży 15.09.2017 r., natomiast wcześniej, bo już 2 września o godz. 11.00, będzie okazja do wysłuchania prezentacji Autora o Aconcagui podczas Spotkań z Filmem Górskim w Zakopanem. Po prelekcji będzie można nabyć przedpremierowo pierwsze egzemplarze tej książki.       

Przy okazji zapraszamy na tę wspaniałą imprezę górską, gdzie oprócz możliwości obejrzenia ciekawych filmów będzie też okazja do spotkania z wieloma wybitnymi postaciami światka alpinistycznego z Polski i zagranicy, m.in. z Gerlinde Kaltenbrunner oraz Leo Houldingiem.  

Zachęcamy do zapoznania się z programem imprezy 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 40

GórFanka. Moje ABC w skale i lodzie

Hot StartPierwsza część serii, mającej ambicje pokazać ponad czterdziestoletnią karierę górską jednej z naszych najlepszych alpinistek. Barwne opowieści autorki pozwalają znakomicie wczuć się w klimat i atmosferę legendarnych lat 70.

GórFanka. Na szczytach Himalajów

Hot StartAutorka koncentruje się na wyprawach mających na celu zdobycie najwyższych himalajskich szczytów: Mount Everestu, Lhotse i Makalu. Mocna dawka wrażeń dla wszystkich miłośników gór i narratorskiego talentu Anny Czerwińskiej.

GórFanka W Karakorum 1979-1986

Hot StartKsiążka opisuje najbardziej ambitny okres działalności naszej bohaterki (z trudnymi ośmiotysięcznikami w Karakorum). Właśnie podczas tych wypraw dokonywano pierwszych kobiecych wejść na poszczególne szczyty.

 
 
 
Start