bg

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości 

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_stats/helper.php on line 106
Odsłon : 1186536

Wydarzenia

Program 14. Warszawskiego Przeglądu Filmów Górskich

Wydarzenia
wtorek, 28 listopada 2017 16:17

wpfg14 trailer - obrazProgram 14. WPFG

Poniżej przedstawiamy pełny program naszej imprezy, wraz z opisami prezentacji i filmów. 

TRAILER

Więcej…
 

14. Warszawski Przegląd Filmów Górskich kino Wisła 8-10.XII.2017

Wydarzenia
środa, 15 listopada 2017 00:00

Z przyjemnością zawiadamiamy, że tegoroczny Warszawski Przegląd Filmów Górskich odbędzie się w dn. 8-10. grudnia w kinie Wisła. Zaplanowaliśmy 11 seansów. Jak zwykle oprócz projekcji filmowych są też spotkania z alpinistami i podróżnikami. 

Omówienie programu

W tym roku rusza kolejna polska wyprawa zimowa na K2. Dlatego też ta ekspedycja będzie szczególnie zaakcentowana w naszym programie. Zaplanowano spotkanie z kierownikiem Krzysztofem Wielickim oraz z Januszem Gołąbem – kierownikiem sportowym, a także Januszem Majerem - koordynatorem całej wyprawy. W spotkaniu tym weźmie też udział Leszek Cichy, uczestnik poprzedniej wyprawy zimowej na K2 w sezonie 1987/88. Poza tym, już w ramach innego pokazu, zostanie wyświetlony nowy film Darka Załuskiego Zimowa Wyprawa K2 1987-1988, poświęcony tej historycznej ekspedycji, a Paweł Kubalski opowie o jej losach w swojej prezentacji.   

Sporym zainteresowaniem powinien się cieszyć film Bonington Mountaineer o legendarnym brytyjskim himalaiście. Mamy też potwierdzony pokaz tegorocznego cyklu Reel Rock Tour 12 oraz nagradzanego ostatnio na festiwalach światowych filmu Dirtbag. Inną interesującą propozycją filmową jest Coconut Connection o wesołej grupie belgijskich i włoskich wspinaczy, którzy zabierają na wspinaczkę przeróżne instrumenty muzyczne.  

Swoją obecność potwierdził jeden z najlepszych wspinaczy wielkościanowych na świecie - Marcin Tomaszewski, a także mistrz świata we wspinaczce na czas - Marcin Dzieński

poniżej prezentujemy dalszy ciąg omówienia oraz skrócony program imprezy.

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Partner Przeglądu:

zn_uzp_inw_walor_cmyk-page-001

Sponsor Przeglądu: 

pzu-logo-rgb

Więcej…
 

Ciekawa recenzja "Amerykańskiego domu wariatów"

Wydarzenia
piątek, 10 listopada 2017 01:46

adm okladka2W "Tygodniku Podhalańskim" ukazała się rozbudowana i niewykle celna recenzja ostatnio wydanej naszej książki Amerykański dom wariatów Romualda "Aldka" Romana. Autorem tekstu jest Beata Zalot, wieloletnia redaktor naczelna tego periodyku. 

Oto kilka pierwszych zdań tej recenzji: 

Kim jest najzmyślniejszy Polak w Ameryce? Jak podhalańska gwara udawała starożytną grekę? Czego nie wiemy o Kościuszce? Tych, którzy znają "Zakopiański dom wariatów" Romualda "Aldka" Romana, do najnowszej książki tego autora zachęcać nie trzeba. "Amerykański dom wariatów" to ciąg dalszy historii, która ma początek pod Tatrami. 
Pełna wersja do przeczytania pod adresem: 

 

Oferta wydawnicza w nowej szacie graficznej

Wydarzenia
środa, 08 listopada 2017 00:00


oferta wydawnicza 2017 07.11-page-001Pragnąc przybliżyć czytelnikom naszą aktualną ofertę wydawniczą, przygotowaliśmy nową ulotkę, gdzie zamieściliśmy poszczególne okładki, krótkie opisy oraz podstawowe dane katalogowe. Poniższy spis będzie stopniowo aktualizowany. Prosimy jednakże zapoznać się także z tabelą zamieszczoną poniżej ulotki, gdzie informujemy o aktualnej dostępności danego tytułu w naszym magazynie. Osoby poszukujące pozycji wyczerpanych prosimy o bezpośredni kontakt z wydawnictwem, ponieważ zazwyczaj mamy jeszcze niewielki zapas tych książek na własne potrzeby (np. targi książki).

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 43

GórFanka. Moje ABC w skale i lodzie

Hot StartPierwsza część serii, mającej ambicje pokazać ponad czterdziestoletnią karierę górską jednej z naszych najlepszych alpinistek. Barwne opowieści autorki pozwalają znakomicie wczuć się w klimat i atmosferę legendarnych lat 70.

GórFanka. Na szczytach Himalajów

Hot StartAutorka koncentruje się na wyprawach mających na celu zdobycie najwyższych himalajskich szczytów: Mount Everestu, Lhotse i Makalu. Mocna dawka wrażeń dla wszystkich miłośników gór i narratorskiego talentu Anny Czerwińskiej.

GórFanka W Karakorum 1979-1986

Hot StartKsiążka opisuje najbardziej ambitny okres działalności naszej bohaterki (z trudnymi ośmiotysięcznikami w Karakorum). Właśnie podczas tych wypraw dokonywano pierwszych kobiecych wejść na poszczególne szczyty.

 
 
 
Start