bg

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości 

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_stats/helper.php on line 106
Odsłon : 1730381

Wydarzenia

Wirtualne Targi Książki

Wydarzenia
wtorek, 05 maja 2020 12:38

insta_targi

W poniedziałek, 4.05.2020, na specjalnej podstronie serwisu Granice.pl  rozpoczęły się wirtualne targi książki. Na stronie głównej targów prezentujemy wirtualne stoiska Wydawców, a na nich bestsellery, interesujące nowości i zapowiedzi wydawnicze.
Po kliknięciu w dany tytuł czytelnicy będą mogli zapoznać się z opisem wydawniczym oraz przejść (za sprawą tabeli z porównaniem cen) do wybranej przez siebie księgarni internetowej i kupić interesującą ich książkę.
Pod każdą zaprezentowaną na wirtualnych targach książką znajduje się znacznik „kciuk w górę". Zapraszamy do klikania w „kciuki" i zachęcania do tego także swoich czytelników. 
To jednak nie wszystko! Na stronie wirtualnych targów książki znajduje się lista wystawców, na której czytelnicy mogą znaleźć ulubione wydawnictwo, a po kliknięciu przenieść się na stronę internetową Wydawcy.
W zakładce "Poczytaj o książkach" znajdują się już pierwsze artykuły promujące prezentowane na stoiskach wydawców tytuły. Są to recenzje, fragmenty książek i wywiady z autorami. (Oczywiście linki do recenzji Pańskich książek, które promowaliśmy w ubiegłych latach w naszej witrynie, również na tej stronie się znajdą). 

Na podstronie "Spotkania z autorami" znajdują się linki do wirtualnych spotkań autorskich. Codziennie aktualizujemy tę listę!
Zachęcamy do udostępnienia linku do wirtualnych targów na Państwa stronach internetowych i w serwisach społecznościowych. 
Prezentowane podczas wirtualnych targów książki promowane będą na łamach serwisu Granice.pl.

 

Lektura na czas koronawirusa

Wydarzenia
piątek, 13 marca 2020 16:19

peruwianska_zona_okladka2

Na stresujący czas epidemii i nudę kwarantanny świetnie sprawdzi się książka Jak zostałam peruwiańską żoną. Autorka, która uciekła przed rodzicami do Ameryki Południowej, a stamtąd przed mężem, trzęsieniami ziemi, tsunami i powodziami z powrotem pod dach rodzinnego domu, żeby tu bać się wojny i koronawirusa, ostatecznie zdaje sobie sprawę, że przed strachem nie da się uciec. Można za to nabrać dystansu i przejść przez ten czas z zaufaniem. Mia, która bezwiednie spędziła noc w posiadłości bosa miejscowej partyzantki i o mało co nie została obrabowana przez piratów, na pewno Wam w tym pomoże.

 

Koronawirus vs huragan

Wydarzenia
środa, 04 marca 2020 23:57

katrina okCzy w zataczającej coraz szersze kręgi epidemii koronawirusa można doszukać się pewnych analogii do huraganu Katrina, który przed 15 laty spustoszył Nowy Orlean? Oczywiście są to zupełnie różne zjawiska, ale zapewne mają przynajmniej jeden wspólny mianownik – atmosferę ogromnej niepewności o to, co nas za chwilę czeka, kiedy dotychczasowy świat nagle zmienia zasady swego funkcjonowania.

Trudno obecnie przewidzieć, jak będzie wyglądało nasze życie w Polsce za kilka miesięcy, w związku z dynamicznym rozprzestrzenianiem się śmiercionośnego wirusa, natomiast już dziś możemy prześledzić, co przeżył Kuba Kucharski, który doświadczył przejścia wspomnianego huraganu nad Nowym Orleanem i sugestywnie to opisał w książce W uścisku Katriny. Warto właśnie teraz w tych trudnych dniach sięgnąć po tę pozycję choćby dlatego, by się przekonać, że nawet z wydawałoby się beznadziejnej sytuacji można wyjść obronną ręką. Trzeba jedynie zachować zimną krew i nie poddawać się, mimo piętrzących się przeciwności losu.

Sam autor napisał na ten temat dłuższy tekst, do przeczytania TUTAJ.

 

16. Warszawski Przegląd Filmów Górskich - podsumowanie i fotoreportaż

Wydarzenia
sobota, 28 grudnia 2019 06:11

reklama_klatka-fimowa 1

Przeglądowe wspominki

Tegoroczna impreza przyniosła sporą dawkę wrażeń – zarówno filmowych, jak i tych, które mogliśmy doświadczyć podczas prezentacji zaproszonych gości. Tradycyjnie staraliśmy się choć po części pokazać najnowsze i najbardziej wartościowe produkcje filmowe, a także zaprosić gości, którzy opowiedzieliby o swoich górskich wyczynach i przygodach z ostatnich miesięcy. Nie zapomnieliśmy też o naszej bogatej himalajskiej historii, czego najlepszym przykładem było choćby odtworzenie ciekawej, rozbudowanej prelekcji zmarłego w tym roku Bogdana Jankowskiego. 

Bezsprzecznie największą popularnością cieszył się najnowszy film Darka Załuskiego „Ostatnia góra”, o zakończonej przed dwoma laty polskiej wyprawie zimowej na K2. Nie bez powodu – morze międzynarodowych nagród, jakie otrzymał ten obraz w ciągu zaledwie kilku tygodni po oficjalnej premierze, tylko potwierdzało jego klasę. Dla szanującego się obserwatora sceny górskiej stał się on po prostu „lekturą obowiązkową”.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 56

GórFanka. Moje ABC w skale i lodzie

Hot StartPierwsza część serii, mającej ambicje pokazać ponad czterdziestoletnią karierę górską jednej z naszych najlepszych alpinistek. Barwne opowieści autorki pozwalają znakomicie wczuć się w klimat i atmosferę legendarnych lat 70.

GórFanka. Na szczytach Himalajów

Hot StartAutorka koncentruje się na wyprawach mających na celu zdobycie najwyższych himalajskich szczytów: Mount Everestu, Lhotse i Makalu. Mocna dawka wrażeń dla wszystkich miłośników gór i narratorskiego talentu Anny Czerwińskiej.

GórFanka W Karakorum 1979-1986

Hot StartKsiążka opisuje najbardziej ambitny okres działalności naszej bohaterki (z trudnymi ośmiotysięcznikami w Karakorum). Właśnie podczas tych wypraw dokonywano pierwszych kobiecych wejść na poszczególne szczyty.

 
 
 
Start