bg

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 15 gości 

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_stats/helper.php on line 106
Odsłon : 1452005

Wydarzenia

Zmarł Bogdan Jankowski

Wydarzenia
poniedziałek, 20 maja 2019 21:35

jankowski 2W dniu 20.05.2019 roku zmarł Bogdan Jankowski, wspaniały człowiek, zasłużony himalaista, który udzielał się na wielu polach w życiu środowiska alpinistycznego. Słynne są jego nagrania rozmów między szczytem a bazą na kolejnych wyprawach w latach 70. i 80., zwłaszcza to jedno, po zdobyciu zimą Mt Everestu. Autor niezliczonych, kapitalnych zdjęć z naszych historycznych już wypraw himalajskich. Część z nich można podziwiać w naszej książce o Andrzeju Zawadzie "Lider. Górskim szlakiem Andrzeja Zawady raz jeszcze". 

Będzie nam Ciebie brakowało, Bogdanie!

 

Lodowy rycerz - wideorelacja

Wydarzenia
piątek, 17 maja 2019 08:04

lodowy-fot. wieczr promocyjnyW kwietniu b.r. w Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów na ul. Kajakowej odbył się interesujący wieczór promocyjny książki Lodowy rycerz autorstwa Marka Koneckiego, z udziałem autora oraz występującej gościnnie Anny Czerwińskiej. Licznie zebrana publiczność chętnie słuchała wesołych opowieści o górach, ilustrowanych niebanalnymi rysunkami satyrycznymi. Kilkuminutowy skrót z tego spotkania przedstawiamy tutaj

 

Oferta wyprzedaży tytułu "Góry, ludzie, kontynenty w obiektywie ekstremalnej kamery"

Wydarzenia
piątek, 26 kwietnia 2019 17:03

surdel -okl

Dla rynku Taniej Książki mamy ciekawą ofertę.

Z dniem 1.06.2019 roku rozpoczynamy wyprzedaż hurtową tytułu: "Góry, ludzie, kontynenty w obiektywie ekstremalnej kamery" autorstwa znanego reżysera i operatora filmowego Jerzego Surdela. Więcej informacji o książce można przeczytać tutaj. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Minimalne zamówienie to 100 egz. Ceny do negocjacji. 

Więcej…
 

Hajer na kole - nominacje w konkursie na najlepszą książkę na wiosnę

Wydarzenia
poniedziałek, 01 kwietnia 2019 19:24

hajer-konkursMamy dobrą wiadomość dla fanów książek niestrudzonego podróżnika - Mietka Bieńka "Hajera". Jego najnowsza książka Hajer na kole, czyli rowerem po Kirgistanie i Kazachstanie otrzymała nominacje zarówno jury jak i internautów w konkursie na najlepszą książkę na wiosnę, organizowanym przez portal granice.pl. Pełną listę nominowanych książek zamieszczono na stronie:  

http://ksiazkanawiosne.pl

Jednocześnie zachęcamy do oddawania ponownie głosów na naszą książkę w drugim etapie konkursu (osoby, które oddały głos w poprzedniej fazie mogą głoswać jeszcze raz). Adres do formularza to: 

http://ksiazkanawiosne.pl/glosowanie,6050820

(Nasza książka znajduje się w kategorii "Podróże literackie"). Konkurs trwa tylko do 10.04.2019 roku, a wyniki zostaną ogłoszone 12.04.2019 roku.

Na osoby biorące udział w głosowaniu czekają cenne nagrody książkowe.  

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 51

GórFanka. Moje ABC w skale i lodzie

Hot StartPierwsza część serii, mającej ambicje pokazać ponad czterdziestoletnią karierę górską jednej z naszych najlepszych alpinistek. Barwne opowieści autorki pozwalają znakomicie wczuć się w klimat i atmosferę legendarnych lat 70.

GórFanka. Na szczytach Himalajów

Hot StartAutorka koncentruje się na wyprawach mających na celu zdobycie najwyższych himalajskich szczytów: Mount Everestu, Lhotse i Makalu. Mocna dawka wrażeń dla wszystkich miłośników gór i narratorskiego talentu Anny Czerwińskiej.

GórFanka W Karakorum 1979-1986

Hot StartKsiążka opisuje najbardziej ambitny okres działalności naszej bohaterki (z trudnymi ośmiotysięcznikami w Karakorum). Właśnie podczas tych wypraw dokonywano pierwszych kobiecych wejść na poszczególne szczyty.

 
 
 
Start