bg

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości 

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_stats/helper.php on line 106
Odsłon : 1451989

Wydarzenia

Kuba Kucharski w Radiu Rzeszów

Wydarzenia
środa, 05 sierpnia 2020 10:04

katrina okKuba Kucharski, autor książki W uścisku Katriny, w najbliższym czasie będzie gościł w redakcji Radia Rzeszów, gdzie będzie wspominał o swoich przeżyciach związanych z huraganem Katrina. Akurat w tym roku wypada 15. rocznica tego tragicznego w skutkach wydarzenia. 

Oto garść szczegółów, dot. spotkań: 

Polskie Radio Rzeszów
.„Radio Biwak” w program TVP Rzeszów w dniu: 07.08.2020
Piątek godz. 9.00 -12.00 audycja radiowa na żywo - Radio Biwak
         godz. 12.30 – 13.00 audycja TVP3 na żywo - Piątek z radiem w telewizji
 

7. rocznica śmierci Artura Hajzera

Wydarzenia
czwartek, 09 lipca 2020 09:02

atak rozpaczy 2W dniu 7 lipca 2020 roku minęła 7. rocznica tragicznej śmierci Artura Hajzera na stokach Gasherbruma I.  Pamięć o naszym wybitnym himalaiście jest wciąż żywa, w związku z rocznicą ukazało się szereg interesujących artykułów prasowych. Polecamy zwłaszcza wyczerpujący tekst dziennikarza Przeglądu Sportowego, Kuby Radomskiego, który można przeczytać TUTAJ

Przy okazji zachęcamy do lektury książki Artura Hajzera Atak rozpaczy, gdzie autor ze swadą opowiada o swoim pierwszym okresie wspinaczkowym, czyli do roku 1989. Na kartach tej książki znajdziemy wspomnienia wspólnych wspinaczek m.in. z Jerzym Kukuczką, Krzysztofem Wielickim czy Wojtkiem Kurtyką. Jest to też ukazany w nieformalny sposób światek polskich himalaistów lat 70. i 80., do którego przebojem wdarł się ówczesny dwudziestolatek - Artur Hajzer.     

 

Aconcagua. W cieniu Śnieżnego Strażnika - dodruk

Wydarzenia
piątek, 03 lipca 2020 00:11

aconcagua 2Od 7.07.2020 ponownie jest dostępna ciesząca się powodzeniem książka Łukasza Kocewiaka pod tytułem Aconcagua. W cieniu Śnieżnego Strażnika. Nr ISBN pozostaje bez zmian, zmianie ulega natomiast cena detaliczna (teraz 39,90 zł) i nieznacznie zmodyfikowana okładka. Jest to nieco poprawiona wersja pierwotna, ale treść nie uległa zmianie, dlatego też nie było potrzeby robienia nowego wydania. 

Książka powinna zainteresować zwłaszcza tych, którzy myślą o wyprawie na tę słynną górę. Autor niejako mimochodem udziela bowiem w tej książce wielu praktycznych wskazówek, jak przygotować się do wyjazdu i na co zwrócić uwagę podczas akcji górskiej, aby mieć jak największe szanse na sukces. 

Zachęcamy do przeczytania fragmentu książki, dostępnego TUTAJ.   

 

 

Nasze książki w księgarni marki Peakapre

Wydarzenia
poniedziałek, 08 czerwca 2020 10:18

img_8245 2Kilka dni temu rozpoczęliśmy współpracę z nową marką odzieżową Peakapre.

Marka skupia się wokół tematów górskich i podróżniczych oraz wspiera Babiogórski Park Narodowy, przekazując część dochodu ze sprzedaży na gatunki zagrożone. W związku z tym nasze książki górskie są już dostępne w sklepie internetowym marki!

Zajrzyjcie tam! Zapraszamy!

Podajemy też TUTAJ bezpośredni adres do podstrony z naszymi książkami, oferowanymi po promocyjnych cenach.  

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 51

GórFanka. Moje ABC w skale i lodzie

Hot StartPierwsza część serii, mającej ambicje pokazać ponad czterdziestoletnią karierę górską jednej z naszych najlepszych alpinistek. Barwne opowieści autorki pozwalają znakomicie wczuć się w klimat i atmosferę legendarnych lat 70.

GórFanka. Na szczytach Himalajów

Hot StartAutorka koncentruje się na wyprawach mających na celu zdobycie najwyższych himalajskich szczytów: Mount Everestu, Lhotse i Makalu. Mocna dawka wrażeń dla wszystkich miłośników gór i narratorskiego talentu Anny Czerwińskiej.

GórFanka W Karakorum 1979-1986

Hot StartKsiążka opisuje najbardziej ambitny okres działalności naszej bohaterki (z trudnymi ośmiotysięcznikami w Karakorum). Właśnie podczas tych wypraw dokonywano pierwszych kobiecych wejść na poszczególne szczyty.

 
 
 
Start