bg

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_stats/helper.php on line 106
Odsłon : 1186546

Wydarzenia

"W uścisku Katriny" - książką roku w kategorii "Literatura faktu"

Wydarzenia
wtorek, 12 lutego 2019 20:51

annapurna_w_usciskuSpory sukces zanotowała książka Kuby Kucharskiego pod tytułem W uścisku Katriny, która w konkursie organizowanym przez wortal literacki www.granice.pl w głosowaniu internatutów została uznana najlepszą książką roku w kategorii "Literatura faktu". 

Wielkie gratulacje dla naszego autora - debiutanta. Pełną listę książek nagrodzonych prezentujemy tutaj. 

Wiadomość o tej nagrodzie pojawiła się między innymi na portalach internetowych w Mrągowie, skąd pochodzi nasz autor. Polecamy zwłaszcza jeden z tych materiałów, gdzie można objerzeć także materiał wideo promujący książkę, z udziałem autora - do obejrzenia tutaj.  


 

Kolejny sukces książki "W uścisku Katriny"

Wydarzenia
wtorek, 05 lutego 2019 00:17

Nasza książki "W uścisku Katriny" Kuby Kucharskiego odniosła spory sukces, otrzymując nagrodę w głosowaniu internatutów w konkursie na najlepszą książkę roku w kategorii "Literatura faktu", organizowanym przez wortal literacki www.granice.pl.

Informacje o liście laureatów dostępne są na stronie:

www.ksiazkiroku.pl

Poniżej zamieszczamy też link do zapowiedzi wideo książki przez samego autora: 

 https://www.youtube.com/watch?v=f4VzfgNDE58&t=7s

Polecamy tekturę tej świetnej pozycji!

 

Konkurs na książkę roku 2018

Wydarzenia
czwartek, 10 stycznia 2019 18:02

katrinaNasza książka "W uścisku Katriny" autorstwa Kuby Kucharskiego bierze udział w konkursie na najlepszą książkę roku 2018 organizowanym przez wortal literacki www.granice.pl. Jest umieszczona w kategorii "Literatura faktu".  

Zachęcamy gorąco do wzięcia udziału w tym konkursie, formularz do głosowania znajduje się na stronie: 

http://www.ksiazkiroku.pl/glosowanie

Na głosujących czekają liczne nagrody książkowe. Konkurs trwa do 29.01.2019 r.

Przypominamy, że nasza książka zdobyła już tytuł "Najlepszej książki na lato" w głosowaniu internautów w konkursie przeprowadzonym przez ten sam wortal. 

 

15. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Wydarzenia
czwartek, 22 listopada 2018 00:00

plakat_15_przeglad-a

Tegoroczny, 15. Przegląd odbywa się w niezwykłym roku, gdy w górach wysokich działy się rzeczy, które odbiły się głośnym echem na całym świecie, a które dotyczyły również polskich wpinaczy. Na wielu krajowych festiwalach górskich tematy te były szeroko omawiane, u nas znajdując odzwierciedlenie w prezentacji Rafała Froni (zimowe K2) czy pakistańskiego filmu pod wymownym tytułem Tomasz Mackiewicz. Z kolei Łukasz Kocewiak opowie o swojej ambitnej samotnej wyprawie na Noszak i o niezwykłych okolicznościach, w jakich się ona odbywała. Tu też pojawia się głośny   międzynarodowy wątek, pierwszego wejścia na ten szczyt Afganki.
  Tak się składa, że tym razem wśród naszych gości dominują Panie – nie bez powodu, bo Miłka Raulin jako siódma i najmłodsza Polka ukończyła w tym roku Koronę Ziemi, Monika Witkowska zdobyła swój kolejny ośmiotysięcznik - Manaslu, a Anna Czerwińska obchodzi 50-lecie przygody z górami, i stąd w naszym programie jej benefis, który na festiwalu w Lądku Zdroju cieszył się ogromnym zainteresowaniem.
Polecamy nasz filmowy zwiastun
Uwaga! Ze względu na olbrzymie zainteresowanie cyklem Reel Rock Tour 13 zorganizowaliśmy dodatkowy pokaz w dn. 14.XII o godz. 20.30. 
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 43

GórFanka. Moje ABC w skale i lodzie

Hot StartPierwsza część serii, mającej ambicje pokazać ponad czterdziestoletnią karierę górską jednej z naszych najlepszych alpinistek. Barwne opowieści autorki pozwalają znakomicie wczuć się w klimat i atmosferę legendarnych lat 70.

GórFanka. Na szczytach Himalajów

Hot StartAutorka koncentruje się na wyprawach mających na celu zdobycie najwyższych himalajskich szczytów: Mount Everestu, Lhotse i Makalu. Mocna dawka wrażeń dla wszystkich miłośników gór i narratorskiego talentu Anny Czerwińskiej.

GórFanka W Karakorum 1979-1986

Hot StartKsiążka opisuje najbardziej ambitny okres działalności naszej bohaterki (z trudnymi ośmiotysięcznikami w Karakorum). Właśnie podczas tych wypraw dokonywano pierwszych kobiecych wejść na poszczególne szczyty.

 
 
 
Start