bg

Wydarzenia

Audycja w TOK FM z autorem "W uścisku Katriny"

Wydarzenia
niedziela, 30 września 2018 14:10

katrina ok

Polecamy wysluchanie godzinnej rozmowy przeprowadzonej na antenie radia TOK FM przez Ewę Podolską z Kubą Kucharskim, autorem książki "W uścisku Katriny".  Sporo szczerych wspomnień, można poczuć to, co czuje człowiek, który nagle znajduje się w obliczu śmiertelnego niebezpieczeństwa. Audycję można wysluchać tutaj.


W najbliższym czasie będzie możliwość spotkania się za Kubą Kucharskim podczas Śląskich Targów Książki w dn. 14.10.2018 r. W bloku programowym od godz. 11.00 do 12.00 na forum 2 będzie przeprowadzona z nim rozmowa, a potem na stoisku nr 10 odbędzie się podpisywanie książki. 

 

Benefis Anny Czerwińskiej na Festiwalu Górskim w Lądku Zdroju

Wydarzenia
poniedziałek, 17 września 2018 22:10

Czerwiska_-__biografia_xsW dniach 20-23.09.2018 na miłośników gór czeka kolejne, wyjątkowe wydarzenie - XXIII Festiwal Górski w Lądku Zdroju im. Andrzeja Zawady. 

W tym roku lądecki festiwal oferuje niesłychanie bogaty program. Już wkrótce na cztery dni zjedzie do tej urokliwej górskiej miejscowości niemal cały wspinaczkowy świat, a to za sprawą wręczania najbardziej prestiżowej nagrody wspinaczkowej na świecie - Złotych Czekanów.

Wśród wielu wspaniałych gości festiwalu jest Anna Czerwińska, której organizatorzy przygotowali okazały benefis. W wyjątkowym wieczorze wezmą udział wybitni polscy himalaiści, jak Krzysztof Wielicki, Leszek Cichy czy Piotr Pustelnik, a także himalaistki - Anna Okopińska i Krystyna Palmowska. Prowadzenie zapewni niezawodny w tej roli Zbigniew Piotrowicz. Zapraszamy zatem do lądeckiego Kinoteatru w sobotę 22.09.2018 r. o godz. 17.15. Po benefisie Anna Czerwińska będzie podpisywała swoje książki z cyklu GórFanka w Lyo Culture Club, czyli w księgarni, od godz. 19.30. 

lodowy rycerz

Jednocześnie zapraszamy na tę unikalną w skali światowej imprezę. Pełny program i inne dodatkowe informacje pod adresem: 

http://www.festiwalgorski.pl/

Na głównym stoisku księgarskim będzie można nabyć większość naszych pozycji książkowych. Natomiast na półkach antykwariatu górskiego pojawi się wstępna wersja naszej najnowszej książki Lodowy rycerz i inne górskie osobliwości Marka Koneckiego, czyli zbiór karykatur z ponad 40-letniej działalności twórczej autora, opatrzony satyrycznymi tekstami. 

 

 

14. Spotkania z Filmem Górskim w Zakopanem - krótka relacja

Wydarzenia
poniedziałek, 03 września 2018 22:00

20180831_181629_hdr 2Kolejna, 14. edycja Spotkań z Filmem Górskim w Zakopanem, za nami. Śmiało można przyznać, że niezwykle udana. Publiczność szczelnie wypełniała ogromny namiot na głównych pokazach, w miasteczku festiwalowym też było gwarno, zwłaszcza przed ścianką wspinaczkową. Największe zainteresowanie wzbudziły: pokaz Andrzeja Bargiela z K2, prezentacja Adama Bieleckiego oraz spotkanie z Elizabeth Revol. Relację z tego ostatniego spotkania można przeczytać na stronie wp.pl tutaj.

Więcej…
 

14. Spotkania z Filmem Górskim - nasze stoisko księgarskie w Zakopanem

Wydarzenia
czwartek, 30 sierpnia 2018 22:19

szfg_2018Zapraszamy wszystkich fanów tematyki górskiej na kolejne Spotkania z Filmem Górskim w Zakopanem (30.08-2.09.2018 r.). W tym roku odbywają się one na Równi Krupowej. Z naszych autorów wystąpi tam w sobotę Anna Czerwińska, która będzie uczestniczyła w panelu poświęconym Grani Tatr. Warto tu przypomnieć, że Anna Czerwińska była pierwszą kobietą, która samotnie przeszła Grań Tatr w 1990 roku w ciągu siedmiu dni. 

W tym roku po raz pierwszy będziemy mieli samodzielne stoisko podczas tej imprezy, na które oczywiście serdecznie zapraszamy. Oprócz książek z dużymi rabatami można też będzie nabyć książki, które już od pewnego czasu są wyczerpane. Będzie można też się spotkać z Anną Czerwińską. 

Stoisko będzie funkcjonowało od 31.08 do końca imprezy w Strefie Słowa.   

Pełny program zakopiańskiej imprezy na stronie internetowej organizatorów: 

https://spotkania.zakopane.pl/

 

GórFanka. Moje ABC w skale i lodzie

Hot StartPierwsza część serii, mającej ambicje pokazać ponad czterdziestoletnią karierę górską jednej z naszych najlepszych alpinistek. Barwne opowieści autorki pozwalają znakomicie wczuć się w klimat i atmosferę legendarnych lat 70.

GórFanka. Na szczytach Himalajów

Hot StartAutorka koncentruje się na wyprawach mających na celu zdobycie najwyższych himalajskich szczytów: Mount Everestu, Lhotse i Makalu. Mocna dawka wrażeń dla wszystkich miłośników gór i narratorskiego talentu Anny Czerwińskiej.

GórFanka W Karakorum 1979-1986

Hot StartKsiążka opisuje najbardziej ambitny okres działalności naszej bohaterki (z trudnymi ośmiotysięcznikami w Karakorum). Właśnie podczas tych wypraw dokonywano pierwszych kobiecych wejść na poszczególne szczyty.

 
 
 
Start