bg

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_stats/helper.php on line 106
Odsłon : 1291381

Wydarzenia

16. WPFG ulotka programowa

Wydarzenia
sobota, 23 listopada 2019 20:15

plakat_xvi_przeglad 2Publikujemy poniżej ulotkę programową, z opisami poszczególnych punktów programu.

Już teraz będze można bliżej zapoznać się z naszym repertuarem i wybrać najciekawsze wydarzenia.  

Więcej…
 

16 WPFG - plakat

Wydarzenia
sobota, 23 listopada 2019 02:18

plakat_xvi_przeglad_a3

 

16. Warszawski Przegląd Filmów Górskich - wstępne info

Wydarzenia
czwartek, 14 listopada 2019 00:00

Tegoroczny, już 16. Warszawski Przegląd Filmów Górskich odbędzie się w dniach 13-15.XII.2019 r. w kinie Wisła. Oprócz tego zaplanowaliśmy w dn. 12.12 Prolog, o którym piszemy nieco później.

plakat_xvi_przeglad_a3

Polecamy zwiastun wideo imprezy!

Jak zwykle będzie to okazja do zapoznania się z najnowszymi górskimi produkcjami filmowym

wpfg-trailer

i, a także do spotkań z kilkoma znanymi alpinistami i podróżnikami oraz twórcami filmowymi.  Jednym z nich będzie specjalista od bigwallu - Jacek Matuszek. Swoje górskie rysunki satyryczne będzie prezentował Marek Konecki, nie zabraknie Anny Czerwińskiej, która w tym roku obchodzi swoje 70. urodziny. Będziemy też mogli wysłuchać relacji z ostatniej wyprawy na Nanda Devi East z udziałem kierownika i zdobywcy szczytu Jarosława Gawrysiaka i kilku innych uczestników wyprawy. O swoich solowych wyprawach w góry wysokie (w tym roku na Manaslu) opowie Łukasz Kocewiak. Jednym z ważniejszych punktów programu będzie też prezentacja Elizy Kubarskiej i  zdobywcy złotego czekana Dimitriego Gołowczenki "Strachu niet" z dramatycznej próby wejścia na himalajski siedmiotysięcznik Jannu. Swój udział potwierdziła też Magda Gorzkowska, która w tym roku bez wspomagania tlenem stanęła na dwóch ośmiotysięcznikach - Makalu i Manaslu. O swoich zimowych doświadczeniach w Himalajach opowie Aleksander Lwow. Mamy też w programie coś wyjątkowego - "Bogdan Jankowski - na żywo". Będzie to zarejestrowana prezentacja zmarłego w tym roku niezwykle popularnego himalaisty, świadka wielu historycznych polskich wypraw, a jednocześnie świetnego fotografa. Prezentację urozmaicają nagrania czy to z akcji górskiej, czy też z wnętrza lamajskich klasztorów.  

Sprzedaż biletów (w kinie i internetowo poprzez stronę kina) rozpoczyna się 29.11. 

-----------------

Bardzo interesująco zapowiada się repertuar filmowy. Jedną z głównych atrakcji będzie głośny, wielokrotnie nagradzany film Darka Załuskiego Ostatnia góra o ostatniej wyprawie zimowej na K2. 

Innym, świetnym filmem będzie Zew wysokości, laureat tegorocznych Spotkań z Filmem Górskim w Zakopanem, przybliżający górską drogę Petera Hamora, który wspinał się z wieloma Polakami, m.in. Piotrem Morawskim oraz Piotrem Pustelnikiem. I tym razem klasę filmu podkreślają magiczne zdjęcia Darka Załuskiego, który uczestniczył w kilku wspólnych wyprawach himalajskich.  

Poniżej skrócony program imprezy, a jeszcze dalej z opisem poszczególnych filmów i punktów programu. 

Więcej…
 

Literatura górska wydawnictwa Annapurna

Wydarzenia
środa, 13 listopada 2019 00:00

Z okazji wypadającego w tym roku 20-lecia działalności wydawnictwa Annapurna chcieliśmy ogłosić akcję promocyjną na naszą literaturę górską. Nasze książki prezentowane podczas 16. Warszawskiego Przeglądu Filmów Górskich (12-15.12.2019, kino Wisła) będą sprzedawane z 35% rabatem.  

aconcagua1atak rozpaczy 2567g4g5lider - okadkaprzezyc dzien jak tygrys  w2okladka przezylem wiec wiem 2

lodowy rycerz - okadka29zywot2surdel -oklokladka1

 

GórFanka. Moje ABC w skale i lodzie

Hot StartPierwsza część serii, mającej ambicje pokazać ponad czterdziestoletnią karierę górską jednej z naszych najlepszych alpinistek. Barwne opowieści autorki pozwalają znakomicie wczuć się w klimat i atmosferę legendarnych lat 70.

GórFanka. Na szczytach Himalajów

Hot StartAutorka koncentruje się na wyprawach mających na celu zdobycie najwyższych himalajskich szczytów: Mount Everestu, Lhotse i Makalu. Mocna dawka wrażeń dla wszystkich miłośników gór i narratorskiego talentu Anny Czerwińskiej.

GórFanka W Karakorum 1979-1986

Hot StartKsiążka opisuje najbardziej ambitny okres działalności naszej bohaterki (z trudnymi ośmiotysięcznikami w Karakorum). Właśnie podczas tych wypraw dokonywano pierwszych kobiecych wejść na poszczególne szczyty.

 
 
 
Start