bg

Wydarzenia

Zakopiański dom wariatów w wersji audio

Wydarzenia
czwartek, 03 sierpnia 2017 19:39

zdw- audioZ ogromną przyjemnością pragniemy zakomunikować, że od 3.08.2017 r. na rynku książek audio pojawiła się nasza pierwsza książka Zakopiański dom wariatów, w ciekawym wykonaniu samego autora - Romualda "Aldka" Romana.  Audiobook jest dostępny w formie cyfrowej na platformie audioteka.pl pod adresem: 

http://audioteka.com/pl/audiobook/zakopianski-dom-wariatow

Audiobook oferowany jest w dwóch cenach: 37,90 zł przy zakupie jednostkowym i za 19,90 zł przy wykupionym abonamencie. 

Osoby zainteresowane mogą wysłuchać bezplatnie krótkiego fragmentu oraz ściągnąć również bezplatnie pierwsze 40 min. nagrania. (Całość trwa ponad 6 godzin). 

Przy okazji dodamy, że jesienią tego roku ukaże się nakładem naszego wydawnictwa kolejna książka tego autora pod tytulem: Amerykański dom wariatów

 

John Porter na festiwalu w Lądku Zdroju

Wydarzenia
środa, 26 lipca 2017 21:09

Miła informacja dla miłośników dobrej literatury górskiej i opowieści o największych wyczynach wspinaczkowych z dawnych lat. John Porter wraz z Wojtkiem Kurtyką będą wspólnymi gośćmi na tegorocznym Festiwalu Górskim w Lądku Zdroju. Spotkanie z nimi zaplanowano w piątek 22.09 o godzinie 21.00 w głównym namiocie festiwalowym. Wypada przypomnieć, że John Porter jest autorem wydanej przez nas w ubiegłym roku książki Przeżyć dzień jak tygrys. Alex MacIntyre i narodziny stylu alpejskiego w Himalajach. Książka ta uczestniczy w konkursie na Najlepszą Książkę Górską Roku, który odbywa się w Lądku Zdroju w ramach wspomnianego festiwalu.

Podczas tegorocznej imprezy lądkowej będziemy mieli szansę spotkania wielu wspinaczkowych gwiazd największego formatu, wraz z ekstremalistą stylu free solo Alexem Honnoldem w roli głównej. Pełny program imprezy i inne ważne informacje znajdują się na stronie:  

http://www.festiwalgorski.pl/

Serdecznie zapraszamy!

 

4. rocznica śmierci Artura Hajzera

Wydarzenia
sobota, 08 lipca 2017 20:49

0218wpfgW dniu 7.07.2017 r. minęła czwarta rocznica śmierci Artura Hajzera. Artur był wielokrotnie wspaniałym gościem naszych imprez, opowiadał ze swadą o kolejnych wyprawach. Przygotował też z nami drugie, poszerzone wydanie swojej książki Atak rozpaczy, udostępniając swoje niezwykle bogate archiwum zdjęciowe, a także dbając, by w książce znalazły się fotografie z topo przebytych dróg. Szczególnie zapisał się w naszej pamięci, gdy szczęśliwy wrócił ze zwycięską ekipą  po dokonaniu pierwszego zimowego wejścia na Gasherbrum I. Zaledwie tydzień po tym triumfie gościł na naszym kolejnym 8. Warszawskim Przeglądzie Filmów Górskich. Stąd też pochodzi prezentowane zdjęcie.

Przy okazji polecamy szerszy artykuł poświęcony Arturowi, gdzie zamieszczona jest m.in. pełna lista jego górskich dokonań.      

http://wspinanie.pl/2017/07/dzis-mija-czwarta-rocznica-smierci-artura-hajzera-1962-2013/

  

 

Oferta wydawnicza w nowej szacie graficznej

Wydarzenia
poniedziałek, 03 lipca 2017 00:33

oferta wyd. skrtPragnąc przybliżyć czytelnikom naszą aktualną ofertę wydawniczą, przygotowaliśmy nową ulotkę, gdzie zamieściliśmy poszczególne okładki, krótkie opisy oraz podstawowe dane katalogowe. Poniższy spis będzie stopniowo aktualizowany. Prosimy jednakże zapoznać się także z tabelą zamieszczoną poniżej ulotki, gdzie informujemy o aktualnej dostępności danego tytułu w naszym magazynie. Osoby poszukujące pozycji wyczerpanych prosimy o bezpośredni kontakt z wydawnictwem, ponieważ zazwyczaj mamy jeszcze niewielki zapas tych książek na własne potrzeby (np. targi książki).

 

GórFanka. Moje ABC w skale i lodzie

Hot StartPierwsza część serii, mającej ambicje pokazać ponad czterdziestoletnią karierę górską jednej z naszych najlepszych alpinistek. Barwne opowieści autorki pozwalają znakomicie wczuć się w klimat i atmosferę legendarnych lat 70.

GórFanka. Na szczytach Himalajów

Hot StartAutorka koncentruje się na wyprawach mających na celu zdobycie najwyższych himalajskich szczytów: Mount Everestu, Lhotse i Makalu. Mocna dawka wrażeń dla wszystkich miłośników gór i narratorskiego talentu Anny Czerwińskiej.

GórFanka W Karakorum 1979-1986

Hot StartKsiążka opisuje najbardziej ambitny okres działalności naszej bohaterki (z trudnymi ośmiotysięcznikami w Karakorum). Właśnie podczas tych wypraw dokonywano pierwszych kobiecych wejść na poszczególne szczyty.

 
 
 
Start