bg

Recenzje - GórFanka. Moje ABC w skale i lodzie

Recenzje - Górfanka. Moje ABC w skale i w lodzie

Bikeowa podróż. Z Sydney do Szczecina cz.1
wtorek, 05 kwietnia 2011 10:58

Książkę czyta się jednym tchem. Nie sposób się od niej oderwać... w tramwaju, na przystanku, a ostatnie strony czytałam idąc chodnikiem. Uważam, że dla łojantów jest to lektura obowiązkowa.

Więcej…
 

Recenzje - Górfanka. Moje ABC w skale i w lodzie

Bikeowa podróż. Z Sydney do Szczecina cz.1
wtorek, 05 kwietnia 2011 10:54

Bardzo ciekawe wspomnienia, dla każdego interesującego się polskim wspinaniem. Początki górskiej drogi Anny Czerwińskiej. Napisana w formie rozmowy, przeplatanej krótkimi wstawkami bohaterki, najczęściej o charakterze anegdot. Dla niewiedzących zbyt wiele o polskim alpinizmie lat 70-ych, na pewno spora dawka wiedzy. Z kolei dla tych, co chociaż otarli się o ówczesne taternictwo, jakimś dziwnym trafem, książka przywołuje na powrót tamtą atmosferę, nieco improwizowanego i lekko szalonego wspinania. Miło było sobie przypomnieć.

Grzesiek Fiedor

http://www.ceneo.pl/1400919


 

GórFanka. Moje ABC w skale i lodzie - Joanna Wachnicka

Bikeowa podróż. Z Sydney do Szczecina cz.1
piątek, 18 marca 2011 18:27

Książka ta napisana jest lekkim językiem osoby aktywnej i energicznej, co pozwala ją przeczytać jednym tchem. Opisuje osobiste zmagania z przeciwnościami przyrody, okolicznościami, urzędnikami oraz pozwala na inne spojrzenia np. na znane przeciętnemu turyście Tatry. Ponadto to kolejne spojrzenie na światek wspinaczy:bardzo zróżnicowany i pełen swoistych indywidualności. Obowiązkowa lektura dla osób interesujących się alpinizmem, himalaizmem i ludźmi przekraczającymi granice ludzkich możliwości. Wielki szacunek dla autorki!

Więcej…
 


GórFanka. Moje ABC w skale i lodzie

Hot StartPierwsza część serii, mającej ambicje pokazać ponad czterdziestoletnią karierę górską jednej z naszych najlepszych alpinistek. Barwne opowieści autorki pozwalają znakomicie wczuć się w klimat i atmosferę legendarnych lat 70.

GórFanka. Na szczytach Himalajów

Hot StartAutorka koncentruje się na wyprawach mających na celu zdobycie najwyższych himalajskich szczytów: Mount Everestu, Lhotse i Makalu. Mocna dawka wrażeń dla wszystkich miłośników gór i narratorskiego talentu Anny Czerwińskiej.

GórFanka W Karakorum 1979-1986

Hot StartKsiążka opisuje najbardziej ambitny okres działalności naszej bohaterki (z trudnymi ośmiotysięcznikami w Karakorum). Właśnie podczas tych wypraw dokonywano pierwszych kobiecych wejść na poszczególne szczyty.

 
 
 
Start