bg

Recenjze - GórFanka W Karakorum 1979-1986

GórFanka W Karakorum 1979-1986 - magazyn NPM

Bikeowa podróż. Z Sydney do Szczecina cz.1
wtorek, 29 marca 2011 17:53

K2 i inne góry Karakorum Anki Czerwińskiej

Niecierpliwie wypatrywaliśmy kolejnej odsłony historii górskiej Anki Czerwińskiej ? i oto jest! Po ?GórFance. Moje ABC w skale i lodzie?, obejmującej okres tatrzański, alpejski i pierwszą wyprawę w góry wysokie, oraz ?GórFance na szczytach Himalajów? ? część trzecia prezentuje ?GórFankę w Karakorum w latach 1979-1986?. Sprawdzoną formułę ? otwartej i szczerej rozmowy z Romanem Gołędowskim ? poszerzają cytaty z czterech książek Czerwińskiej wydanych przed laty, co pogłębia tok narracji i przywraca żywotność dawnym emocjom.

Więcej…
 


GórFanka. Moje ABC w skale i lodzie

Hot StartPierwsza część serii, mającej ambicje pokazać ponad czterdziestoletnią karierę górską jednej z naszych najlepszych alpinistek. Barwne opowieści autorki pozwalają znakomicie wczuć się w klimat i atmosferę legendarnych lat 70.

GórFanka. Na szczytach Himalajów

Hot StartAutorka koncentruje się na wyprawach mających na celu zdobycie najwyższych himalajskich szczytów: Mount Everestu, Lhotse i Makalu. Mocna dawka wrażeń dla wszystkich miłośników gór i narratorskiego talentu Anny Czerwińskiej.

GórFanka W Karakorum 1979-1986

Hot StartKsiążka opisuje najbardziej ambitny okres działalności naszej bohaterki (z trudnymi ośmiotysięcznikami w Karakorum). Właśnie podczas tych wypraw dokonywano pierwszych kobiecych wejść na poszczególne szczyty.

 
 
 
Start