bg

Recenzje - Historia Europy

Recenzja - Historia Europy

Bikeowa podróż. Z Sydney do Szczecina cz.1
środa, 06 kwietnia 2011 11:17

"Historia Europy" w bardzo przystępny i systematyczny sposób opisuje rozwój Starego Kontynentu. Liczne wiadomości zostały w niej pogrupowane chronologicznie i w czytelny sposób (co nie jest takie proste, biorąc pod uwagę nakładanie się różnych procesów historycznych).

Więcej…
 

Recenzja - Historia Europy

Bikeowa podróż. Z Sydney do Szczecina cz.1
wtorek, 05 kwietnia 2011 11:00

Ta potężna, popularnonaukowa publikacja prowadzi nas przez dzieje kontynentu europejskiego od cywilizacji starożytnych aż po czasy współczesne. Autorami książki są brytyjscy historycy z uniwersytetów w Oksfordzie i Cambridge pod kierunkiem Johna Stevensona.

Więcej…
 


GórFanka. Moje ABC w skale i lodzie

Hot StartPierwsza część serii, mającej ambicje pokazać ponad czterdziestoletnią karierę górską jednej z naszych najlepszych alpinistek. Barwne opowieści autorki pozwalają znakomicie wczuć się w klimat i atmosferę legendarnych lat 70.

GórFanka. Na szczytach Himalajów

Hot StartAutorka koncentruje się na wyprawach mających na celu zdobycie najwyższych himalajskich szczytów: Mount Everestu, Lhotse i Makalu. Mocna dawka wrażeń dla wszystkich miłośników gór i narratorskiego talentu Anny Czerwińskiej.

GórFanka W Karakorum 1979-1986

Hot StartKsiążka opisuje najbardziej ambitny okres działalności naszej bohaterki (z trudnymi ośmiotysięcznikami w Karakorum). Właśnie podczas tych wypraw dokonywano pierwszych kobiecych wejść na poszczególne szczyty.

 
 
 
Start