bg

Nasze książki

GórFanka. Moje ABC w skale i lodzie

Książki -Tematycznie - Literatura górska
piątek, 11 marca 2011 15:40

okladka_do 100kbPierwsza część serii, mającej ambicje pokazać ponad czterdziestoletnią karierę górską jednej z naszych najlepszych alpinistek. Barwne opowieści autorski pozwalają znakomicie wczuć się w klimat i atmosferę legendarnych lat 70., tak ważnych dla naszego alpinizmu. Mamy okazję poznać mało znane epizody z wczesnych lat tatrzańskich i alpejskich, a także doświadczenia bohaterki z pierwszej wyprawy w góry wysokie.

Nowe, trzecie wydanie wzbogacone zostało o nowe opowieści z Tatr, a także w pełny wykaz działalności górskiej Anny Czerwińskiej.

 

Więcej…
 

GórFanka. Na szczytach Himalajów

Książki -Tematycznie - Literatura górska
sobota, 12 marca 2011 15:44

AC2-3_okladkaAutorka koncentruje się w tym tomie na wyprawach mających na celu zdobycie najwyższych himalajskich szczytów: Mount Everestu, Lhotse i Makalu. Dzięki bogatej szacie graficznej (ponad 300 barwnych fotografii) możemy przenieść się choć na chwilę w niedostępny świat himalajskich olbrzymów. Mocna dawka wrażeń dla wszystkich miłośników gór i narratorskiego talentu Anny Czerwińskiej.

Więcej…
 

Hajer jedzie do Dalajlamy

Książki -Tematycznie - Literatura podróżnicza/obyczajowa
poniedziałek, 14 marca 2011 15:48

Opis: http://pc-system.home.pl/autoinstalator/joomla2/images/stories/8.jpgMieczysław Bieniek jest górnikopodróżnikiem. Podczas swoich wypraw stara się przede wszystkim dotrzeć do ludzi, poznać ich świat, myśli i serca. Jako prawdziwy górnik fedruje nowo poznawaną rzeczywistość, drąży w niej - to zaś bardzo często przynosi nieoczekiwane rezultaty. Bieniek to facet, dzięki któremu zwykłe szare życie przemienia się w ciąg niekończących się przygód. 

Najlepsza książka podróżnicza na lato” w konkursie wortalu literackiego granice.pl w 2010 r.

Uwaga! w 2013 roku ukazała się skrócona wersja tej książki pod tytułem: Z Hajerem do Dalajalmy.   


Pełna lista książek Mieczysława Bieńka "Hajera"Hot StartHot Start

 
Informacje dodatkowe

Wydanie/rok: Wydanie I/2010, wydanie II/luty 2011

ISBN: wyd. 1/ 978-8361968-03-0, wyd. 2/ 978-8361968-08-5

Liczba stron: 312, oprawa miękka

Wymiary: format: B5

Cena detaliczna: wyd. 1 - 34,90, wyd. 2 - 37,99 zł

recenzja 1

Pliki związane z książką:

recenzje

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 12

GórFanka. Moje ABC w skale i lodzie

Hot StartPierwsza część serii, mającej ambicje pokazać ponad czterdziestoletnią karierę górską jednej z naszych najlepszych alpinistek. Barwne opowieści autorki pozwalają znakomicie wczuć się w klimat i atmosferę legendarnych lat 70.

GórFanka. Na szczytach Himalajów

Hot StartAutorka koncentruje się na wyprawach mających na celu zdobycie najwyższych himalajskich szczytów: Mount Everestu, Lhotse i Makalu. Mocna dawka wrażeń dla wszystkich miłośników gór i narratorskiego talentu Anny Czerwińskiej.

GórFanka W Karakorum 1979-1986

Hot StartKsiążka opisuje najbardziej ambitny okres działalności naszej bohaterki (z trudnymi ośmiotysięcznikami w Karakorum). Właśnie podczas tych wypraw dokonywano pierwszych kobiecych wejść na poszczególne szczyty.

 
 
 
Start