bg

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości 

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_stats/helper.php on line 106
Odsłon : 1806616

Olga Morawska

Wydarzenia
czwartek, 24 listopada 2011 11:57

p1010469W trakcie pokazu opowiem o trzech książkach górskich, do których powstania się przyczyniłam. Opowiem o kulisach powstania książki Piotra Morawskiego ?Zostają góry?, o tym dlaczego postanowiłam napisać książkę ?Od początku do końca? i opowiedzieć w niej tę samą historię widzianą oczami dwóch osób: tak sobie bliskich i tak dalekich zarazem. Przedstawię historię powstania książki ?Góry na opak czyli rozmowy o czekaniu?, dlaczego musiałam porozmawiać z rodzinami himalaistów, z jakimi intencjami powstawała ta książka i co o niej myślę już po skończonej pracy. Opowiem także o tym co robię obecnie, o podróżach, o książkach, które właśnie powstają i o tym dlaczego już nie opowiadają o górach.

?Z górami w tle? to opowieść o tym jak książki zmieniły moje życie i stały się jedną z najważniejszych spraw.

W pokazie wykorzystam zdjęcia Piotra Morawskiego z Himalajów i Karakorum, a także moje z Himalajów i ze Skandynawii.

 

GórFanka. Moje ABC w skale i lodzie

Hot StartPierwsza część serii, mającej ambicje pokazać ponad czterdziestoletnią karierę górską jednej z naszych najlepszych alpinistek. Barwne opowieści autorki pozwalają znakomicie wczuć się w klimat i atmosferę legendarnych lat 70.

GórFanka. Na szczytach Himalajów

Hot StartAutorka koncentruje się na wyprawach mających na celu zdobycie najwyższych himalajskich szczytów: Mount Everestu, Lhotse i Makalu. Mocna dawka wrażeń dla wszystkich miłośników gór i narratorskiego talentu Anny Czerwińskiej.

GórFanka W Karakorum 1979-1986

Hot StartKsiążka opisuje najbardziej ambitny okres działalności naszej bohaterki (z trudnymi ośmiotysięcznikami w Karakorum). Właśnie podczas tych wypraw dokonywano pierwszych kobiecych wejść na poszczególne szczyty.

 
 
 
Start