bg

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 15 gości 

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_stats/helper.php on line 106
Odsłon : 1868656

Świątynia Marzeń

Wydarzenia
czwartek, 24 listopada 2011 14:14

Świątynia marzeń

reżyseria: Siergiej Wołkow
muzyka: Maksym Rudźko
Rosja 2009, 31'

 

Obraz prezentujący zupełnego indywidualistę w zespołowym rosyjskim światku wspinaczkowym, który nie stronił od przechodzenia dróg solo. W pewnym momencie życie wspinacza odmienił ciężki wypadek, który jednak nie złamał siły woli bohatera. 

 Film o wolności i wartości ludzkiego życia. O pragnieniu trwania w harmonii ze światem, o tym, jak wysoko człowiek może zajść, czy może dożyć swoich dni, trzymając się zasad, niezależnie od tego, jak może być to trudne.

Film udostępniony przez Spotkania z Filmem Górskim w Zakopanem.


 

GórFanka. Moje ABC w skale i lodzie

Hot StartPierwsza część serii, mającej ambicje pokazać ponad czterdziestoletnią karierę górską jednej z naszych najlepszych alpinistek. Barwne opowieści autorki pozwalają znakomicie wczuć się w klimat i atmosferę legendarnych lat 70.

GórFanka. Na szczytach Himalajów

Hot StartAutorka koncentruje się na wyprawach mających na celu zdobycie najwyższych himalajskich szczytów: Mount Everestu, Lhotse i Makalu. Mocna dawka wrażeń dla wszystkich miłośników gór i narratorskiego talentu Anny Czerwińskiej.

GórFanka W Karakorum 1979-1986

Hot StartKsiążka opisuje najbardziej ambitny okres działalności naszej bohaterki (z trudnymi ośmiotysięcznikami w Karakorum). Właśnie podczas tych wypraw dokonywano pierwszych kobiecych wejść na poszczególne szczyty.

 
 
 
Start