bg

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości 

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_stats/helper.php on line 106
Odsłon : 1868662

8. Warszawski Przegląd Filmów Górskich wiosna 2012

Wydarzenia
wtorek, 06 marca 2012 22:50

8.WPFG_v9Już wkrótce w Warszawie kolejna wielka uczta dla miłośników kina górskiego.   W kinie Luna w dn. 30.03 (piątek) - 1.04 (niedziela) będzie można obejrzeć cały szereg fascynujących filmów górskich. Tematem przewodnim będzie prezentacja głośnego cyklu Reel Rock Tour (wydania 2010 i 2011). Oprócz tego w repertuarze znajdą się tak wspaniałe produkcje światowe jak The Art of Flight (snowboard w wersji extreme), The Prophet (wspinaczka na El Capitanie), The Asgard Project (wspinaczka i base jumping na Ziemi Baffina) oraz przypomniany po pewnym czasie kinowy hit Czekając na Joe (czyli ekranizacja bestselleru "Dotknięcie pustki"). Będą też akcenty  polskie, a wśród nich nowy pełnometrażowy film Sztuka Wolnościprezentujący złoty okres polskiego himalaizmu oczami samych bohaterów (po projekcji spotkanie z naszymi himalistami, m.in. z Anną Czerwińską).  

Nie zabraknie też wątku archiwalnego. Do tego nurtu należą dwa filmy: zaliczany do klasyki kina górskiego obraz Śmierć przewodnika oraz Rosso 70, czyli krótka historia rozwoju alpinizmu włoskiego na przestrzeni ostatnich 70 lat widziana oczami m.in. pierwszych zdobywców K2. 

Sprzedaż biletów od 17.03. 

Promocyjne bilety: od 29.03 zostaje wprowadzona promocyjna sprzedaż biletów na wszystkie seanse z wyjątkiem sobotniego na godz. 18.15. Miejsca w trzech pierwszych rzędach będą kosztowały 20 zł (zamiast 25 zł) i 18 zł (zamiast 20 zł). Ze względu na ograniczoną pulę promocyjnych biletów, nie ma na nie rezerwacji (należy je bezpośrednio wykupić w kasie kina).  

Podczas Przeglądu tradycyjnie będzie funkcjonowało stoisko z wydawnictwami górskimi. 

Wszystkie filmy zagraniczne są z polskimi napisami. 

Tym razem organizatorami są Wydawnictwo Annapurna i Studio filmowe Cinema Ensamble

http://www.cinemaensemble.pl/

Serdecznie zapraszamy!   


Informacje o imprezie także tutaj 

   

 

GórFanka. Moje ABC w skale i lodzie

Hot StartPierwsza część serii, mającej ambicje pokazać ponad czterdziestoletnią karierę górską jednej z naszych najlepszych alpinistek. Barwne opowieści autorki pozwalają znakomicie wczuć się w klimat i atmosferę legendarnych lat 70.

GórFanka. Na szczytach Himalajów

Hot StartAutorka koncentruje się na wyprawach mających na celu zdobycie najwyższych himalajskich szczytów: Mount Everestu, Lhotse i Makalu. Mocna dawka wrażeń dla wszystkich miłośników gór i narratorskiego talentu Anny Czerwińskiej.

GórFanka W Karakorum 1979-1986

Hot StartKsiążka opisuje najbardziej ambitny okres działalności naszej bohaterki (z trudnymi ośmiotysięcznikami w Karakorum). Właśnie podczas tych wypraw dokonywano pierwszych kobiecych wejść na poszczególne szczyty.

 
 
 
Start