bg

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości 

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_stats/helper.php on line 106
Odsłon : 1653742

Hajer na andyjskim szlaku - książką roku w kategorii "Podróże literackie"

Wydarzenia
piątek, 29 stycznia 2016 16:48

logo_roku_2015hajer_na_andyjskim_szlakuKsiążka Mieczysława Bieńka Hajer na andyjskm szlaku werdyktem jury zdobyła nagrodę książki roku w kategorii "Podróże literackie" w konkursie organizowanym przez portal literacki www.granice.pl. 

Bliższe informacje na ten temat można przeczytać na stronie konkursu, gdzie podana jest pełna lista laureatów:

http://www.granice.pl/kultura,oto-najlepsze-ksiazki-roku-2015,6631

Serdecznie gratulujemy naszemu autorowi! 

Oto uzasadnienie werdyktu:

W literacką podróż warto wybrać się z pewnością razem z byłym górnikiem, Mieczysławem Bieńkiem, autorem nagrodzonej przez jurorów publikacji Hajer na andyjskim szlaku (Wydawnictwo Annapurna). - To opowieść napisana z lekkością, pełna dobrze wykonanych fotografii i humoru - ocenia Damian Kopeć. - Umożliwia większości z nas lepsze poznanie świata, do którego mamy małe szanse trafić osobiście. Być może książka zachęci kogoś do wybrania się na własną wędrówkę po Ameryce, po Andach? Wszystko się może zdarzyć, gdy głowa pełna marzeń, zdrowie dopisuje, a nie musimy narzekać na brak gotówki. Wszak na kartach tej książki stale spotykamy ludzi z całego świata, czerpiących przyjemność z doświadczania go w bardzo indywidualny sposób.

 

 

GórFanka. Moje ABC w skale i lodzie

Hot StartPierwsza część serii, mającej ambicje pokazać ponad czterdziestoletnią karierę górską jednej z naszych najlepszych alpinistek. Barwne opowieści autorki pozwalają znakomicie wczuć się w klimat i atmosferę legendarnych lat 70.

GórFanka. Na szczytach Himalajów

Hot StartAutorka koncentruje się na wyprawach mających na celu zdobycie najwyższych himalajskich szczytów: Mount Everestu, Lhotse i Makalu. Mocna dawka wrażeń dla wszystkich miłośników gór i narratorskiego talentu Anny Czerwińskiej.

GórFanka W Karakorum 1979-1986

Hot StartKsiążka opisuje najbardziej ambitny okres działalności naszej bohaterki (z trudnymi ośmiotysięcznikami w Karakorum). Właśnie podczas tych wypraw dokonywano pierwszych kobiecych wejść na poszczególne szczyty.

 
 
 
Start