bg

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości 

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_stats/helper.php on line 106
Odsłon : 1847852

7. rocznica śmierci Artura Hajzera

Wydarzenia
czwartek, 09 lipca 2020 09:02

atak rozpaczy 2W dniu 7 lipca 2020 roku minęła 7. rocznica tragicznej śmierci Artura Hajzera na stokach Gasherbruma I.  Pamięć o naszym wybitnym himalaiście jest wciąż żywa, w związku z rocznicą ukazało się szereg interesujących artykułów prasowych. Polecamy zwłaszcza wyczerpujący tekst dziennikarza Przeglądu Sportowego, Kuby Radomskiego, który można przeczytać TUTAJ

Przy okazji zachęcamy do lektury książki Artura Hajzera Atak rozpaczy, gdzie autor ze swadą opowiada o swoim pierwszym okresie wspinaczkowym, czyli do roku 1989. Na kartach tej książki znajdziemy wspomnienia wspólnych wspinaczek m.in. z Jerzym Kukuczką, Krzysztofem Wielickim czy Wojtkiem Kurtyką. Jest to też ukazany w nieformalny sposób światek polskich himalaistów lat 70. i 80., do którego przebojem wdarł się ówczesny dwudziestolatek - Artur Hajzer.     

 

GórFanka. Moje ABC w skale i lodzie

Hot StartPierwsza część serii, mającej ambicje pokazać ponad czterdziestoletnią karierę górską jednej z naszych najlepszych alpinistek. Barwne opowieści autorki pozwalają znakomicie wczuć się w klimat i atmosferę legendarnych lat 70.

GórFanka. Na szczytach Himalajów

Hot StartAutorka koncentruje się na wyprawach mających na celu zdobycie najwyższych himalajskich szczytów: Mount Everestu, Lhotse i Makalu. Mocna dawka wrażeń dla wszystkich miłośników gór i narratorskiego talentu Anny Czerwińskiej.

GórFanka W Karakorum 1979-1986

Hot StartKsiążka opisuje najbardziej ambitny okres działalności naszej bohaterki (z trudnymi ośmiotysięcznikami w Karakorum). Właśnie podczas tych wypraw dokonywano pierwszych kobiecych wejść na poszczególne szczyty.

 
 
 
Start