bg

Architektura

Dzieła nowoczesnej architektury

Książki -Tematycznie - Architektura
czwartek, 10 marca 2011 15:32

Dziela_architektury_okadka_xs

Współczesna architektura rządzi się dziś własnymi prawami. Nie ma już, tak jak w przeszłości, jednego wiodącego stylu, jest za to wiele niezależnych trendów. W ten skomplikowany świat wprowadzają nas włoscy autorzy tego wspaniałego albumu.

Starają się nam przybliżyć zarówno główne nurty, jak i wiodące postacie we współczesnej architekturze światowej.

Fascynujące rozwiązania techniczne, pokaz szalonej wyobraźni w kształtowaniu bryły budowli, fajerwerki geniuszu inżynierskiego ? to wszystko możemy podziwiać w tym albumie, zawierającym zdjęcia najwyższej próby, przekroje i szkice 44 wybranych realizacji z całego świata.

Znajdziemy tu też i polski wątek. Każda z prezentowanych budowli została opatrzona osobistym komentarzem jednego z znanych polskich architektów ? Andrzeja M. Chołdzyńskiego. Jest on także współautorem, obok prof. Tadeusza P. Szafera i Krystyny Styrny-Bartkowicz, posłowia do książki, traktującego o losach i kondycji polskiej współczesnej architektury.

Książka wyczerpana. W wydawnictwie posiadamy kilka ostatnich egzemplarzy. 

Więcej…
 


GórFanka. Moje ABC w skale i lodzie

Hot StartPierwsza część serii, mającej ambicje pokazać ponad czterdziestoletnią karierę górską jednej z naszych najlepszych alpinistek. Barwne opowieści autorki pozwalają znakomicie wczuć się w klimat i atmosferę legendarnych lat 70.

GórFanka. Na szczytach Himalajów

Hot StartAutorka koncentruje się na wyprawach mających na celu zdobycie najwyższych himalajskich szczytów: Mount Everestu, Lhotse i Makalu. Mocna dawka wrażeń dla wszystkich miłośników gór i narratorskiego talentu Anny Czerwińskiej.

GórFanka W Karakorum 1979-1986

Hot StartKsiążka opisuje najbardziej ambitny okres działalności naszej bohaterki (z trudnymi ośmiotysięcznikami w Karakorum). Właśnie podczas tych wypraw dokonywano pierwszych kobiecych wejść na poszczególne szczyty.

 
 
 
Start