bg

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości 

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_stats/helper.php on line 106
Odsłon : 1868641

Wydarzenia

18. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Wydarzenia
poniedziałek, 06 czerwca 2022 16:13

dsc_1941 2Rozpoczęły się przygotowania do tegorocznego Warszawskiego Przeglądu Filmów Górskich. Na razie znamy datę i miejsce Przeglądu. Podobnie jak w ubiegłych latach impreza odbędzie się w kinie Wisła (Pl. Wilsona 2), w dniach 16-20 XI. Nieco wcześniejszy, bo listopadowy termin wynikł z wielu względów, m.in. dostępności sali kinowej oraz terminów innych imprez górskich. 

W tym roku będziemy mieli szansę na nieco szersze zaprezentowanie repertuaru filmowego, bowiem zaplanowaliśmy aż 15 seansów. Będziemy mogli także spotkać się z naszymi czołowymi wspinaczami czy też przedstawicielami innych górskich dyscyplin sportowych. Oprócz najnowszych produkcji sięgniemy też po nieco wcześniejsze filmy, które z różnych względów nie zagościły jeszcze na naszej imprezie, a ze wszech miar na to zasługują. Zapraszamy także twórców filmowych, którzy pragnęliby zaprezentować swoje filmy. Kontakt: Roman Gołędowski - Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

         

 

Zapowiedź książki Petera Chrzanowskiego

Wydarzenia
poniedziałek, 06 czerwca 2022 15:30

book_mockup_v01Z ogromną przyjemnością pragniemy zapowiedzieć książkę Petera Chrzanowskiego pod angielskim tytułem "I Survived Myself". Polski tytuł zapewne będzie brzmiał: "Szusss, czyli jak przetrwałem samego siebie".  

Jest to barwna autobiografia znanego w Kanadzie i Stanach narciarza ekstremalnego i paralotniarza polskiego pochodzenia. Ma na swoim koncie wiele pierwszych zjazdów z wybitnych gór na kontynencie amerykańskim, w tym m.in. z Mount Robson – najwyższego szczytu w Kanadyjskich Górach Skalistych. Oprócz działalności sportowej Chrzanowski zajmuje się też realizacją filmów. Niektóre z nich otrzymały nagrody na prestiżowych festiwalach filmów górskich. W Polsce wyświetlany był ostatnio jeden z nich – "The Spirit" – w ramach Warszawskiego Przeglądu Filmów Górskich. 

Angielski tytuł nawiązuje do licznych wypadków, które przydarzyły się bohaterowi przy uprawianiu tych ekstremalnych sportów. W niektórych przypadkach naprawdę niewiele brakowało, by zakończyły się one tragicznie. Jak przyznaje sam autor, inspiracją do napisania tej biografii była książka Joe Simpsona "Dotknięcie pustki", bowiem Chrzanowski doświadczył owego "dotknięcia" wielokrotnie. 

Polskie wydanie tej książki ukaże się najprawdopodobniej w listopadzie, a premiera odbędzie się na zapewne podczas Targów Książki w Krakowie (27-30 X 2022). Autor zapowiada wizytę w Polsce w drugiej połowie pażdziernika i listopadzie.  

 

Superoferta dla hurtowych odbiorców na książkę Jerzego Surdela

Wydarzenia
wtorek, 31 maja 2022 20:27
surdel -oklOd 1.06 mamy do zaproponowania wyjątkową ofertę na książkę Jerzego Surdela i Andrzeja Mirka pod tytułem: Góry, ludzie, kontynenty w obiektywie ekstremalnej kamery. Książka o charakterze górsko-podróżniczym, bogato ilustrowana, wydana na kredowym papierze. Cena det. na okładce to 44,90 zł, od kilku lat została obniżona do 29,90 zł.  Natomiast teraz w superofercie dla odbiorców hurtowych jej cena jednostkowa wynosi jedynie 5 zł (przy minimalnym zakupie 100 egz.). Na chwilę obecną w magazynie posiadamy do zadysponowania nieco ponad 1000 egz. Przy mniejszych zakupach cena nieznacznie rośnie (np. 10 egz. za 10 zł/egz.). 
To ciekawa propozycja dla szkół (na nagrody), a także na księgarskie stoiska wakacyjne dla turystów, z racji na jej podróżniczo-górski charakter.    
 
  Bliższe informacje o książce znajdują się tutaj
Recenzje tej książki można przeczytać tutaj
 

Wywiad o Arturze Hajzerze

Wydarzenia
wtorek, 31 maja 2022 00:00

atak rozpaczy 27 lipca 2022 roku mija dziewięc lat, od kiedy nie ma wśród nas Artura Hajzera, nieprzeciętnego człowieka, autora m.in. książki Atak rozpaczy. Warto z tej okazji przeczytać szczery wywiad z Januszem Majerem na temat Artura, który ukazał się na portalu brytan.com.pl wkrótce po feralnym wypadku na Gasherbrumie I w 2013 roku.

Podajemy link do wspomnianego tekstu TUTAJ.

Przy okazji informujemy o cykliczej imprezie upamiętniającej Artura, czyli o "Biegu dla Słonia". Tegoroczna impreza na Śląsku z metą na Stadionie Śląskim odbędzie się w dniu 17.06. Więcej informacji Tutaj.  Również w Warszawie odbywa się podobna impreza, na ursynowskiej Kopie Cwila, w tym roku 6.07 o godz. 18.00. Więcej informacji tutaj.  

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 57

GórFanka. Moje ABC w skale i lodzie

Hot StartPierwsza część serii, mającej ambicje pokazać ponad czterdziestoletnią karierę górską jednej z naszych najlepszych alpinistek. Barwne opowieści autorki pozwalają znakomicie wczuć się w klimat i atmosferę legendarnych lat 70.

GórFanka. Na szczytach Himalajów

Hot StartAutorka koncentruje się na wyprawach mających na celu zdobycie najwyższych himalajskich szczytów: Mount Everestu, Lhotse i Makalu. Mocna dawka wrażeń dla wszystkich miłośników gór i narratorskiego talentu Anny Czerwińskiej.

GórFanka W Karakorum 1979-1986

Hot StartKsiążka opisuje najbardziej ambitny okres działalności naszej bohaterki (z trudnymi ośmiotysięcznikami w Karakorum). Właśnie podczas tych wypraw dokonywano pierwszych kobiecych wejść na poszczególne szczyty.

 
 
 
Start