bg

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_stats/helper.php on line 106
Odsłon : 1833793

Wydarzenia

"Bike'owa podróż" nominowana w konkursie Kolosów

Wydarzenia
czwartek, 23 września 2021 23:47

bikeowa podroz_sydney szczecin 148x210 do netu4 1Z radością pragniemy poinformować, że nasza książka Bike'owa podróż. Z Sydney do Szczecina cz. 1 autorstwa Daniela Kocuja otrzymała nominację w literackim konkursie organizowanym w ramach Kolosów na najlepszy podróżniczy debiut roku. Patronem nagrody jest znany podróżnik, a zarazem autor wielu świetnych książek podróżniczych, Waldemar Kuczyński.

Laureata konkursu, wybranego spośród trzech autorów nominowanych książek, poznamy w niedzielę, 3.10.2021 roku podczas niedzielnego finału Kolosów o godz. 16.00.

Daniel Kocuj zaprezentuje swój pokaz w niedzielę (3.10) o godz. 10.00-10.50 w sali seminaryjnej. Wcześniej będzie można posłuchać autora na jego prezentacjach w Warszawie 24 i 30 września (konkretne godziny i miejsca podane w dziale "Spotkania autorskie").  

Więcej informacji na temat konkursu można przeczytać TUTAJ, a program i inne wiadomości o tegorocznej edycji Kolosów (Gdynia Arena, 1-3.10.2021) dostępne są na stronie www.kolosy.pl     

 

 

26. Festiwal Górski w Lądku Zdroju

Wydarzenia
sobota, 11 września 2021 11:30

logo_strona-1Rozpoczął się kolejny, już XXVI Festiwal Górski w Lądku Zdroju im. Andrzeja Zawady, w tym roku odbywający się w dniach 10-19.09.2021 r. Ta ciesząca się ogromnym powodzeniem impreza od lat przyciąga miłośników gór. Od pewnego czasu jest też miejscem konkursu na najlepszą książkę górską, w trakcie imprezy funkcjonują stoiska księgarskie, na których można nabyć także nasze książki.

Więcej informacji o imprezie na: 

https://www.festiwalgorski.pl/

Więcej informacji TUTAJ.  

Więcej…
 

SPOTKANIA AUTORSKIE

Wydarzenia
piątek, 20 sierpnia 2021 00:00

Zgodnie z sugestiami naszych czytelników, poniżej zamieszczamy listę spotkań z naszymi autorami w najbliższym czasie:

(Mieczysław Bieniek, Anna Czerwińska, Łukasz Kocewiak, Daniel Kocuj, Mia Słowik):

Więcej…
 

Anna Czerwińska w wywiadzie dla onetu

Wydarzenia
sobota, 05 czerwca 2021 18:18

 

01Anna Czerwińska udzieliła ważnego wywiadu dziennikarzowi onetu i Przeglądu Sportowego - Kubie Radomskiemu. Poniżej zamieszczamy kilka pierwszych zdań z tego interesującego materiału, który pozwala zorientować się, jakie kwestie były w nim poruszane.  

"Weszła na sześć ośmiotysięczników. Była świadkiem straszliwego sezonu na K2. Gdy po tragedii na Broad Peaku w 2013 r. podpisała się pod krytycznym raportem, spotkała się z krytyką. - Media bywają straszliwe. Musiałam zaszyć się na miesiąc w puszczy - wspomina. Anna Czerwińska rzadko udziela wywiadów. W rozmowie dla Onet Sport mówi, kto najbardziej zawinił na Broad Peaku, dość krytycznie ocenia młodszych wspinaczy, wspomina, jak kilka dni po śmierci matki weszła z jej pomocą na Mount Everest i odnosi się do głośnych słów Wojciecha Kurtyki.".

Cały wywiad dostępny jest TUTAJ

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 57

GórFanka. Moje ABC w skale i lodzie

Hot StartPierwsza część serii, mającej ambicje pokazać ponad czterdziestoletnią karierę górską jednej z naszych najlepszych alpinistek. Barwne opowieści autorki pozwalają znakomicie wczuć się w klimat i atmosferę legendarnych lat 70.

GórFanka. Na szczytach Himalajów

Hot StartAutorka koncentruje się na wyprawach mających na celu zdobycie najwyższych himalajskich szczytów: Mount Everestu, Lhotse i Makalu. Mocna dawka wrażeń dla wszystkich miłośników gór i narratorskiego talentu Anny Czerwińskiej.

GórFanka W Karakorum 1979-1986

Hot StartKsiążka opisuje najbardziej ambitny okres działalności naszej bohaterki (z trudnymi ośmiotysięcznikami w Karakorum). Właśnie podczas tych wypraw dokonywano pierwszych kobiecych wejść na poszczególne szczyty.

 
 
 
Start