bg

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_stats/helper.php on line 106
Odsłon : 1730421

Wydarzenia

Anna Czerwińska o książce "Groza wokół K2"

Wydarzenia
poniedziałek, 21 grudnia 2020 22:42

yt-ikonaNasza autorka, Anna Czerwińska udzieliła dłuższego wywiadu na temat wznowionej właśnie książki "Groza wokół K2". Poniżej załączamy link do krótkiego fragmentu tego wywiadu, który w całości ukaże się wkrótce. 

Książka cieszy się sporym zainteresowaniem, w naszym magazynie są już stany zerowe, dlatego też potencjalnych czytelników odsyłamy do sklepów internetowych. Pozycja ta jest fizycznie dostępna m.in. w salonach empiku i Sklepu Podróżnika.  

 

https://www.youtube.com/watch?v=p-j2qnHt3Z0

 

Warszawski Przegląd Filmów Górskich - przełożony

Wydarzenia
sobota, 07 listopada 2020 03:40
Biorąc pod uwagę ogólną sytuację w kraju i coraz to nowe obostrzenia dotyczące funkcjonowania kin, jesteśmy zmuszeni poinformować, że nasza tradycyjna grudniowa impreza w tym roku się nie odbędzie.
Gdy tylko pojawią się odpowiednie warunki do jej przeprowadzenia, jak najszybciej o tym poinformujemy. Na razie myślimy o terminie marcowym lub kwietniowym. Mamy nadzieję, że do tego czasu pojawią się nowe, wspaniałe filmy, a może też i nowe dokonania górskie, o których chętnie byśmy opowiedzieli.
Przypominamy, że taka przełożona na wiosnę edycja przeglądu pozwoliła nam niegdyś gościć powracających z zimowej wyprawy na Gasherbruma I naszych wspaniałych wspinaczy - Adama Bieleckiego, Janusza Gołąba i Artura Hajzera.
 

Odsłonięcie pomnika Andrzeja Zawady w Lądku Zdroju

Wydarzenia
niedziela, 27 września 2020 23:16

lider - okadkaPodczas jubileuszowego, 25. Festiwalu Górskiego w Lądku Zdroju został odsłonięty pomnik Andrzeja Zawady. Ciekawy reportaż z tego wydarzenia ukazał się na kanale youtube Fakty RMF FM, do obejrzenia TUTAJ. O Liderze wypowiadają się znani polscy alpiniści i jego bliscy.   

Polecamy też artykuł o Andrzeju Zawadzie, napisany przez Kubę Radomskiego, do przeczytania tutaj

Przy okazji przypominamy o biografii naszego wielkiego himalaisty, autorstwa Ewy Matuszewskiej Lider. Górskim szlakiem Andrzeja Zawady raz jeszcze, przedstawiającej kolejne etapy górskiej kariery nieodżałowanego promotora himalaizmu zimowego.    

 

Anna Czerwińska na festiwalu w Lądku Zdroju

Wydarzenia
wtorek, 08 września 2020 21:51

groza_i-okladkaPodczas tegorocznej, jublileuszowej, bo 25. edycji Festiwalu Górskiego w Lądku Zdroju im. Andrzeja Zawady, po raz kolejny będziemy mieli szansę spotkania z licznymi alpinistami i autorami ksiązek górskich. Wśród nich znalazła się również stała bywalczyni lądeckiej imprezy - Anna Czerwińska

Organizoatorzy zaplanowali dwa spotkania z naszą autorką: 17.09 (czwartek) o godz. 13.30 w Amfiteatrze odbędzie się rozmowa Michała Olszańskiego z Anną Czerwińską i Krystyną Palmowską, natomiast 18.09 (piątek) o godz. 12.45 w Księgarni Górskiej Anna będzie podpisywała książki, w tym nowe wydanie Grozy wokół K2 oraz znane już GórFanki

Warto wspomnieć kilka słów o nowym wydaniu Grozy wokół K2. Pierwsze wydanie (z 1990 r.) zostało wzbogacone o wstęp oraz epilog, dzięki czemu książka stała się bardziej przystępna dla młodszych czytelników, którzy nie pamiętają tragicznego sezonu 1986 pod K2. Ta trudnodostępna do tej pory pozycja jest próbą dokładnego przedstawienia tego, co się działo na stokach K2 owego pamiętnego lata, gdy z jednej strony dokonywano spektakularnych wyczynów, a z drugiej strony rozgrywały się wielkie dramaty, również z udziałem Polaków. Główną oś książki stanowi relacja z pierwszego przejścia najtrudniejszej ówcześnie drogi na K2 - Magic Line przez wyprawę, której uczestnikiem była nasza autorka. Choć nie stanęła na wierzchołku K2, to potrafiła w niezwykle sugestywny sposób oddać atmoferę walki o szczyt, a potem o własne życie, gdy załamanie pogody zastało jej zespół wysoko na grani filara. Pozycja ta w swoim czasie zaliczana była na najlepszych książek górskich opublikowanych przez polskich autorów. O jej klasie wypowiadali się m.in. Piotr Morawski czy Janusz Kurczab. Podczas lądeckiego festiwalu dostepna będzie wersja testowa (wydrukowana w niewielkim nakładzie), jako że ostateczna wersja ukaże się dopiero w październiku.            

Na stoisku w Księgarni Górskiej będą prezentowane też inne nasze książki, jak Lider. Górskim szlakiem Andrzeja Zawady raz jeszcze - czyli biografia patrona lądeckiej imprezy. W tym roku podczas festiwalu zaplanowano odsłonięcie pomnika naszego wielkiego alpinisty. Warto więc zapoznać się z jego bogatym górskim życiorysem. Inne nasze pozycje godne uwagi to: Atak rozpaczy Artura Hajzera, Przeżyłem, więc wiem autorstwa Ryszarda Szafirskiego i Klaudii Tasz, a także książka kilkukrotnego gościa lądeckiej imprezy - Johna Portera Przeżyć dzień jak tygrys             

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 56

GórFanka. Moje ABC w skale i lodzie

Hot StartPierwsza część serii, mającej ambicje pokazać ponad czterdziestoletnią karierę górską jednej z naszych najlepszych alpinistek. Barwne opowieści autorki pozwalają znakomicie wczuć się w klimat i atmosferę legendarnych lat 70.

GórFanka. Na szczytach Himalajów

Hot StartAutorka koncentruje się na wyprawach mających na celu zdobycie najwyższych himalajskich szczytów: Mount Everestu, Lhotse i Makalu. Mocna dawka wrażeń dla wszystkich miłośników gór i narratorskiego talentu Anny Czerwińskiej.

GórFanka W Karakorum 1979-1986

Hot StartKsiążka opisuje najbardziej ambitny okres działalności naszej bohaterki (z trudnymi ośmiotysięcznikami w Karakorum). Właśnie podczas tych wypraw dokonywano pierwszych kobiecych wejść na poszczególne szczyty.

 
 
 
Start