bg

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości 

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_stats/helper.php on line 106
Odsłon : 1847779

Wydarzenia

8. Warszawski Przegląd Filmów Górskich wiosna 2012

Wydarzenia
wtorek, 06 marca 2012 22:50

8.WPFG_v9Już wkrótce w Warszawie kolejna wielka uczta dla miłośników kina górskiego.   W kinie Luna w dn. 30.03 (piątek) - 1.04 (niedziela) będzie można obejrzeć cały szereg fascynujących filmów górskich. Tematem przewodnim będzie prezentacja głośnego cyklu Reel Rock Tour (wydania 2010 i 2011). Oprócz tego w repertuarze znajdą się tak wspaniałe produkcje światowe jak The Art of Flight (snowboard w wersji extreme), The Prophet (wspinaczka na El Capitanie), The Asgard Project (wspinaczka i base jumping na Ziemi Baffina) oraz przypomniany po pewnym czasie kinowy hit Czekając na Joe (czyli ekranizacja bestselleru "Dotknięcie pustki"). Będą też akcenty  polskie, a wśród nich nowy pełnometrażowy film Sztuka Wolnościprezentujący złoty okres polskiego himalaizmu oczami samych bohaterów (po projekcji spotkanie z naszymi himalistami, m.in. z Anną Czerwińską).  

Nie zabraknie też wątku archiwalnego. Do tego nurtu należą dwa filmy: zaliczany do klasyki kina górskiego obraz Śmierć przewodnika oraz Rosso 70, czyli krótka historia rozwoju alpinizmu włoskiego na przestrzeni ostatnich 70 lat widziana oczami m.in. pierwszych zdobywców K2. 

Sprzedaż biletów od 17.03. 

Promocyjne bilety: od 29.03 zostaje wprowadzona promocyjna sprzedaż biletów na wszystkie seanse z wyjątkiem sobotniego na godz. 18.15. Miejsca w trzech pierwszych rzędach będą kosztowały 20 zł (zamiast 25 zł) i 18 zł (zamiast 20 zł). Ze względu na ograniczoną pulę promocyjnych biletów, nie ma na nie rezerwacji (należy je bezpośrednio wykupić w kasie kina).  

Podczas Przeglądu tradycyjnie będzie funkcjonowało stoisko z wydawnictwami górskimi. 

Wszystkie filmy zagraniczne są z polskimi napisami. 

Tym razem organizatorami są Wydawnictwo Annapurna i Studio filmowe Cinema Ensamble

http://www.cinemaensemble.pl/

Serdecznie zapraszamy!   


Informacje o imprezie także tutaj 

   

 

Konkurs na najlepszą książkę 2011 roku - nominacja dla książki Anny Czerwińskiej na wortalu granice.pl

Wydarzenia
środa, 25 stycznia 2012 22:35

Z wortalu granice.pl nadeszła miła informacja, zawiadamiająca, że książka Anny Czerwińskiej "GórFanka w Karakorum 1979-1986" otrzymała nominację w kategorii "Perły z lamusa".

Pełna lista laureatów na:

www.ksiazkiroku.pl

 

"GórFanka powraca w Karakorum" na rynku księgarskim

Wydarzenia
poniedziałek, 05 grudnia 2011 00:00

g4

To już czwarty tomik znanej polskiej alpinistki Anny Czerwińskiej z serii GórFanka. Tym razem dotyczy współczesnych wypraw w Karakorum, w tym na K2. 

Po tragicznym sezonie 1986 roku pod K2 Anna Czerwińska na długo rozstała się z Karakorum. Uraz, związany ze śmiercią wielu bliskich osób, odsuwał plany kolejnych wypraw w ten rejon. Dopiero po kilkunastu latach, w 2003 roku, autorka ponownie wraca w te strony, tym razem podczas wyprawy na Gasherbrum II. Zakończona sukcesem akcja górska otwiera drogę do kolejnych wypraw w ten rejon: na Gasherbrum I, Broad Peak i K2 (dwukrotnie). W trakcie wyprawy w 2005 roku na ten ostatni szczyt Anna wspina się razem z Darkiem Załuskim. Nic więc dziwnego, że gdy w 2011 roku Darek już w innym teamie staje na wierzchołku K2, w szczerej rozmowie opowiada Annie o szczegółach akcji górskiej. Jego skrótowa, choć pełna dramatyzmu relacja zostaje załączona do tej książki jako posłowie. Darek Załuski jest także współautorem rozdziału relacjonującego sezon 2010 pod K2.

Warto podkreślić bogatą szatę graniczną książki, w tym zdjęcia Darka Załuskiego ze zwycięskiej wyprawy na K2.

Recenzja książki na drytooling.com.pl

Więcej…
 

Wywiad z Elizą Kubarską

Wydarzenia
czwartek, 01 grudnia 2011 00:00

eliza_kubarska

Na temat kulisów powstania filmu "Co się wydarzyło na wyspie Pam" z reżyserką filmu - Elizą Kubarską - rozmawia Roman Gołędowski

(Film będzie wyświetlony w ramach VII Przeglądu Filmów Górskich 11.XII o godz. 16.00)

Jak się zrodził pomysł na ten film?

Skończyłam Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie,  rzeźbę na wydziale Multimedialnym. Poza tradycyjną rzeźbą, pracowałam z kamerą, realizując video-instalacje. W tym samym czasie dużo podróżowałam i brałam udział w wyprawach wspinaczkowych. Moim marzeniem było połączenie dwóch pasji: zamiłowania do sztuki i do wspinaczki. Zaczęłam od dyplomu na ASP (video-instalacja ?Klatka?) ? w jej realizacji wzięło udział około 20 wspinaczy. Film dokumentalny był naturalnym kolejnym krokiem. W trakcie wypraw szukałam tematu. I znalazłam go właśnie na Grenlandii, w trakcie jednej z naszych najpiękniejszych wypraw (wyprawa na najwyższy klif świata w 2007 r.). Jednak tym razem wspinaczka (choć fascynująca jak cała wyprawa) miała być tylko pretekstem do opowiedzenia zupełnie innej historii? Historii romantycznej :)

Więcej…
 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 następna > ostatnia >>

Strona 51 z 57

GórFanka. Moje ABC w skale i lodzie

Hot StartPierwsza część serii, mającej ambicje pokazać ponad czterdziestoletnią karierę górską jednej z naszych najlepszych alpinistek. Barwne opowieści autorki pozwalają znakomicie wczuć się w klimat i atmosferę legendarnych lat 70.

GórFanka. Na szczytach Himalajów

Hot StartAutorka koncentruje się na wyprawach mających na celu zdobycie najwyższych himalajskich szczytów: Mount Everestu, Lhotse i Makalu. Mocna dawka wrażeń dla wszystkich miłośników gór i narratorskiego talentu Anny Czerwińskiej.

GórFanka W Karakorum 1979-1986

Hot StartKsiążka opisuje najbardziej ambitny okres działalności naszej bohaterki (z trudnymi ośmiotysięcznikami w Karakorum). Właśnie podczas tych wypraw dokonywano pierwszych kobiecych wejść na poszczególne szczyty.

 
 
 
Start