bg

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 24 gości 

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_stats/helper.php on line 106
Odsłon : 1744472

Wydarzenia

Artur Hajzer

Wydarzenia
czwartek, 24 listopada 2011 11:22

Artur Hajzer - 49 lat. Klub Wysokogórski Katowice. Kierownik wyprawy na Makalu w 2011 r. Zamieszkały w Mikołowie. Przedsiębiorca. Zdobywca 6 szczytów ośmiotysięcznych, w tym 3 nowymi drogami. Autor pierwszego zimowego wejścia na Annapurnę (8091 m).

Gorzki sukces. Wejście bez tlenu na Makalu we wrześniu 2011 zostało okupione
poważnymi odmrożeniami. Dlaczego? I czy było warto? O tym opowiadać
będzie kierownik wyprawy Artur Hajzer

 Film ze szczytu Makalu


 

Sfinks

Wydarzenia
czwartek, 24 listopada 2011 10:15

Sfinks

reżyseria: Vojko Anzelic, Gregor Kresal

Słowenia 2011, 70?

Muzyka: Tomaz O.Rous, Siddhartha

Szczyt Triglav to symbol Słowenii, a formacja na jego północnej ścianie ?Sfinks? stanowi wyzwanie dla wielu pokoleń wspinaczy. Film porównuje pierwsze przejście tej ściany (techniką sztucznych ułatwień) z lat 60. z jej pierwszym przejściem klasycznym z lat 90. Godny podkreślenia jest błyskotliwy zamysł reżyserski, polegający na równoległym śledzeniu wspinaczki obydwu zespołów w kluczowych fragmentach drogi. Jeszcze większym zaskoczeniem dla widza są końcowe napisy filmu, gdy okazuje się, że grające w filmie drugorzędne role osoby mają także niebagatelny związek z pokonywaniem tej ściany. Bezsprzecznie kino górskie najwyższej próby, polecane zwłaszcza dla fanów ostrej skalnej wspinaczki.

Film udostępniony przez Spotkania z Filmem Górskim w Zakopanem.  

zwiastun: 

http://www.youtube.com/watch?v=FtSct1U-b9o

 

Pokonać Siebie

Wydarzenia
czwartek, 24 listopada 2011 10:12

Pokonać siebie

Reżyseria: Gelnn Singleman

Muzyka: David Skinner

Australia 2010, 55?

Dopóki Heather Swan nie wyszła za Glenna Singlemana, była rozwiedzioną pracującą matką, niewiedziącą, co to przygoda. Glenn pracuje jako lekarz w pogotowiu, kręci filmy o sportach ekstremalnych, jest zawodowym poszukiwaczem przygód, do niego należy też rekord w skokach BASE ? skoczył z Trango Tower w Pakistanie (6286 m). Twierdzi, że każdy, kto pokona swoje lęki i zacznie solidnie trenować, może zrobić, co tylko sobie wymarzy. Nikt nie traktował go poważnie aż do chwili, gdy rekord w skokach BASE postanowiła pobić jego żona. To film o pokonywaniu własnych ograniczeń, o umysłowej i fizycznej przemianie, której może doświadczyć każdy z nas.

Film dokumentuje kilkuletni okres przeistaczania się zwykłej młodej kobiety w osobę potrafiącą sprostać największym górskim wyzwaniom. Wspaniałe plenery i ogromny rozmach realizacyjny to dodatkowe atuty tego pięknego i motywującego filmu, godny polecenia zwłaszcza młodym i ambitnym adeptkom alpinizmu. 

Film udostępniony przez Spotkania z Filmem Górskim w Zakopanem.

zwiastun: 

http://www.torellomountainfilm.cat/reproductor/index.php?edicio=2011&pelicula=44

 

Mongolska Krew

Wydarzenia
czwartek, 24 listopada 2011 10:08

Mongolska krew


scenariusz, zdjęcia i reżyseria: Miechael Dillon

Australia 2009, 55?

Angus Paradice ma dwanaście lat i doskonale jeździ na koniu. Właśnie startuje w wyścigach konnych, które zamierza wygrać. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że wyścigi rozgrywane są na? mongolskim stepie, a Angus jest Australijczykiem. Kiedy przyjechawszy z rodzicami na wakacje do Mongolii zobaczył ścigających się na koniach rówieśników, postanowił, że niedługo będzie jeździł tak dobrze jak oni. Po rocznych przygotowaniach w Australii stanął do współzawodnictwa w Mongolii. 

Obraz godny polecenia zarówno dorosłym, jak i młodszym widzom, pokazujący, jak wiele może zdziałać silna wola.  

Film udostępniony przez Spotkania z Filmem Górskim w Zakopanem.


 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 następna > ostatnia >>

Strona 52 z 56

GórFanka. Moje ABC w skale i lodzie

Hot StartPierwsza część serii, mającej ambicje pokazać ponad czterdziestoletnią karierę górską jednej z naszych najlepszych alpinistek. Barwne opowieści autorki pozwalają znakomicie wczuć się w klimat i atmosferę legendarnych lat 70.

GórFanka. Na szczytach Himalajów

Hot StartAutorka koncentruje się na wyprawach mających na celu zdobycie najwyższych himalajskich szczytów: Mount Everestu, Lhotse i Makalu. Mocna dawka wrażeń dla wszystkich miłośników gór i narratorskiego talentu Anny Czerwińskiej.

GórFanka W Karakorum 1979-1986

Hot StartKsiążka opisuje najbardziej ambitny okres działalności naszej bohaterki (z trudnymi ośmiotysięcznikami w Karakorum). Właśnie podczas tych wypraw dokonywano pierwszych kobiecych wejść na poszczególne szczyty.

 
 
 
Start