bg

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości 

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_stats/helper.php on line 106
Odsłon : 1744492

Wydarzenia

Halny

Wydarzenia
czwartek, 24 listopada 2011 10:06

Halny

Polska, 2011

Reżyseria, scenariusz, realizacja: Jakub Brzosko

Zdjęcia: Jakub Brzosko, Tomasz Skowroński
Montaż: Tomasz Skowroński
Muzyka: Władysław Trebunia-Tutka, Krzysztof Trebunia-Tutka
Producent: Jakub Brzosko Vertical Film Studio

czas: 39'

 Wiatr halny intrygował reżysera od zawsze. Żyjąc i pracując w Tatrach, wielokrotnie miał okazję przyglądać się jego niszczycielskiej sile. Jednoczesna wielowymiarowość tego niezwykłego zjawiska przyrodniczego, jest opowiedziana w filmie przez ludzi różnych zawodów i profesji. Inspirujący, tajemniczy a nawet metafizyczny wiatr halny, w jednych wywołuje pozytywne moce by w innych wyzwalać demoniczne, autodestruktywne skłonności. Film jest próbą głębszej analizy zjawiska kulturowo-społecznego zachodzącego pod Tatrami.

Będzie to jedna z pierwszych projekcji tego interesującego filmu. 

zwiastun: 

http://www.youtube.com/watch?v=aMSLNiqXfjs

 

Tulku z krainy Dolpo - powrót w Himalaje

Wydarzenia
środa, 23 listopada 2011 15:27

tulku

Tulku z krainy Dolpo ? powrót w Himalaje - Niemcy 2009

Reżyseria: Martin Hoffmann

Muzyka: Hans Christian Oelert

Czas: 101?

Sherap  Sangpo opuszcza region Dolpo w Himalajach i wstępuje do buddyjskiego klasztoru w Katmandu. Ma zaledwie 10 lat. Wkrótce jego życie drastycznie się zmienia: zostaje rozpoznany jako reinkarnacja Tulku i wysłany na 17 lat do klasztoru w Południowych Indiach. Sherap po latach wraca w swoje rodzinne strony ? do miejsca położonego wysoko w Himalajach, gdzie zachowała się najbardziej archaiczna postać  buddyzmu. Jego zadaniem będzie zarządzanie kilkoma klasztorami i przejęcie roli religijnego przewodnika dla ludzi zamieszkujących ten trudno dostępny region.

Zwiastun filmowy

 

Trou de Fer

Wydarzenia
środa, 23 listopada 2011 15:21

dvd_troudefer_sk

Trou de Fer (Żelazna dziura)

Słowacja 2011

Reżyseria: Pavol Barabáš
Czas: 55?

Pięciu przyjaciół wybrało się do najtrudniejszego kanionu na świecie znajdującego się na wyspie Réunion. Mówi się o nim - Mont Everest kanionów! Tylko najlepsi potrafią zjechać do jego głębi, i to bez gwarancji, że kiedyś z niego wrócą. O tym decyduje natura. Kino akcji w górskim wydaniu. To trzeba zobaczyć. Podwyższony poziom adrenaliny gwarantowany.

Grand Prix w Lądku Zdroju 2011 r. 

Film udostępniony przez Przegląd Filmów Górskich w Lądku Zdroju im. Andrzeja Zawady

Zwiastun Filmowy 


 

Ekspedycja Wisła

Wydarzenia
środa, 23 listopada 2011 15:10

wisaEkspedycja Wisła

Polska 2010, 51'

scenariusz i reżyseria: 

Joanna Łęska, Dorota Adamkiewicz

Dokument, który powstawał podczas dwóch wypraw kajakowych Marka Kamińskiego przez Wisłę. Od jej źródeł, do ujścia.

Na tę swoistą Wiślaną Odyseję, składają się dwie podróże letnia oraz zimowa. Pierwsza to ekspedycja zespołowa, którą Marek Kamiński odbywa z ludźmi z różnych stron świata: norweską podróżniczką: Kristin Olsen, niepełnosprawnym Maćkiem Urbaniakiem, skautami, harcerzami, miłośnikami i ludźmi Wisły. Zimowa wyprawa jest samotna i bardziej ekstremalna, w trakcie której Marek Kamiński m.in. nocuje w namiocie na brzegu Wisły, pije przefiltrowaną wodę. Letnia podróż zrodziła się z ciekawości Wisły. Z rozmów z podróżnikami, ekologami, badaczami, którzy zainspirowali Marka Kamińskiego do zgłębienia tajemnicy najpiękniejszej z polskich rzek. Sensem zimowej wyprawy było zainteresowanie ludzi Wisłą. Jej ekstremalna forma miała zwrócić uwagę społeczeństwa i mediów. W trakcie pierwszej ekspedycji narodził się projekt SZLAK WISŁY ? wieloletni program na rzecz Wisły w skład którego wchodzą m.in.: film Ekspedycja Wisła, konferencja Wisła XXI wieku, portal szlakwisly.pl, przewodnik ?Wisła ? 1047 tajemnic?.

Film EKSPEDCYJA WISŁA to poetycka podróż Marka Kamińskiego po wiślanych i metafizycznych biegunach dopełniona płynącą z nurtem rzeki muzyką Leszka Możdżera. Podróżnik przedstawia w filmie pomysły dotyczące przyszłości Wisły i podkreśla fakt, że powinna ona być chroniona i zachowana w jak najlepszym stanie dla przyszłych pokoleń. 

Zwiastun filmowy 

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 następna > ostatnia >>

Strona 53 z 56

GórFanka. Moje ABC w skale i lodzie

Hot StartPierwsza część serii, mającej ambicje pokazać ponad czterdziestoletnią karierę górską jednej z naszych najlepszych alpinistek. Barwne opowieści autorki pozwalają znakomicie wczuć się w klimat i atmosferę legendarnych lat 70.

GórFanka. Na szczytach Himalajów

Hot StartAutorka koncentruje się na wyprawach mających na celu zdobycie najwyższych himalajskich szczytów: Mount Everestu, Lhotse i Makalu. Mocna dawka wrażeń dla wszystkich miłośników gór i narratorskiego talentu Anny Czerwińskiej.

GórFanka W Karakorum 1979-1986

Hot StartKsiążka opisuje najbardziej ambitny okres działalności naszej bohaterki (z trudnymi ośmiotysięcznikami w Karakorum). Właśnie podczas tych wypraw dokonywano pierwszych kobiecych wejść na poszczególne szczyty.

 
 
 
Start