bg

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_stats/helper.php on line 106
Odsłon : 1868636

Wydarzenia

Pokonać Siebie

Wydarzenia
czwartek, 24 listopada 2011 10:12

Pokonać siebie

Reżyseria: Gelnn Singleman

Muzyka: David Skinner

Australia 2010, 55?

Dopóki Heather Swan nie wyszła za Glenna Singlemana, była rozwiedzioną pracującą matką, niewiedziącą, co to przygoda. Glenn pracuje jako lekarz w pogotowiu, kręci filmy o sportach ekstremalnych, jest zawodowym poszukiwaczem przygód, do niego należy też rekord w skokach BASE ? skoczył z Trango Tower w Pakistanie (6286 m). Twierdzi, że każdy, kto pokona swoje lęki i zacznie solidnie trenować, może zrobić, co tylko sobie wymarzy. Nikt nie traktował go poważnie aż do chwili, gdy rekord w skokach BASE postanowiła pobić jego żona. To film o pokonywaniu własnych ograniczeń, o umysłowej i fizycznej przemianie, której może doświadczyć każdy z nas.

Film dokumentuje kilkuletni okres przeistaczania się zwykłej młodej kobiety w osobę potrafiącą sprostać największym górskim wyzwaniom. Wspaniałe plenery i ogromny rozmach realizacyjny to dodatkowe atuty tego pięknego i motywującego filmu, godny polecenia zwłaszcza młodym i ambitnym adeptkom alpinizmu. 

Film udostępniony przez Spotkania z Filmem Górskim w Zakopanem.

zwiastun: 

http://www.torellomountainfilm.cat/reproductor/index.php?edicio=2011&pelicula=44

 

Mongolska Krew

Wydarzenia
czwartek, 24 listopada 2011 10:08

Mongolska krew


scenariusz, zdjęcia i reżyseria: Miechael Dillon

Australia 2009, 55?

Angus Paradice ma dwanaście lat i doskonale jeździ na koniu. Właśnie startuje w wyścigach konnych, które zamierza wygrać. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że wyścigi rozgrywane są na? mongolskim stepie, a Angus jest Australijczykiem. Kiedy przyjechawszy z rodzicami na wakacje do Mongolii zobaczył ścigających się na koniach rówieśników, postanowił, że niedługo będzie jeździł tak dobrze jak oni. Po rocznych przygotowaniach w Australii stanął do współzawodnictwa w Mongolii. 

Obraz godny polecenia zarówno dorosłym, jak i młodszym widzom, pokazujący, jak wiele może zdziałać silna wola.  

Film udostępniony przez Spotkania z Filmem Górskim w Zakopanem.


 

Halny

Wydarzenia
czwartek, 24 listopada 2011 10:06

Halny

Polska, 2011

Reżyseria, scenariusz, realizacja: Jakub Brzosko

Zdjęcia: Jakub Brzosko, Tomasz Skowroński
Montaż: Tomasz Skowroński
Muzyka: Władysław Trebunia-Tutka, Krzysztof Trebunia-Tutka
Producent: Jakub Brzosko Vertical Film Studio

czas: 39'

 Wiatr halny intrygował reżysera od zawsze. Żyjąc i pracując w Tatrach, wielokrotnie miał okazję przyglądać się jego niszczycielskiej sile. Jednoczesna wielowymiarowość tego niezwykłego zjawiska przyrodniczego, jest opowiedziana w filmie przez ludzi różnych zawodów i profesji. Inspirujący, tajemniczy a nawet metafizyczny wiatr halny, w jednych wywołuje pozytywne moce by w innych wyzwalać demoniczne, autodestruktywne skłonności. Film jest próbą głębszej analizy zjawiska kulturowo-społecznego zachodzącego pod Tatrami.

Będzie to jedna z pierwszych projekcji tego interesującego filmu. 

zwiastun: 

http://www.youtube.com/watch?v=aMSLNiqXfjs

 

Tulku z krainy Dolpo - powrót w Himalaje

Wydarzenia
środa, 23 listopada 2011 15:27

tulku

Tulku z krainy Dolpo ? powrót w Himalaje - Niemcy 2009

Reżyseria: Martin Hoffmann

Muzyka: Hans Christian Oelert

Czas: 101?

Sherap  Sangpo opuszcza region Dolpo w Himalajach i wstępuje do buddyjskiego klasztoru w Katmandu. Ma zaledwie 10 lat. Wkrótce jego życie drastycznie się zmienia: zostaje rozpoznany jako reinkarnacja Tulku i wysłany na 17 lat do klasztoru w Południowych Indiach. Sherap po latach wraca w swoje rodzinne strony ? do miejsca położonego wysoko w Himalajach, gdzie zachowała się najbardziej archaiczna postać  buddyzmu. Jego zadaniem będzie zarządzanie kilkoma klasztorami i przejęcie roli religijnego przewodnika dla ludzi zamieszkujących ten trudno dostępny region.

Zwiastun filmowy

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 następna > ostatnia >>

Strona 54 z 57

GórFanka. Moje ABC w skale i lodzie

Hot StartPierwsza część serii, mającej ambicje pokazać ponad czterdziestoletnią karierę górską jednej z naszych najlepszych alpinistek. Barwne opowieści autorki pozwalają znakomicie wczuć się w klimat i atmosferę legendarnych lat 70.

GórFanka. Na szczytach Himalajów

Hot StartAutorka koncentruje się na wyprawach mających na celu zdobycie najwyższych himalajskich szczytów: Mount Everestu, Lhotse i Makalu. Mocna dawka wrażeń dla wszystkich miłośników gór i narratorskiego talentu Anny Czerwińskiej.

GórFanka W Karakorum 1979-1986

Hot StartKsiążka opisuje najbardziej ambitny okres działalności naszej bohaterki (z trudnymi ośmiotysięcznikami w Karakorum). Właśnie podczas tych wypraw dokonywano pierwszych kobiecych wejść na poszczególne szczyty.

 
 
 
Start