bg

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości 

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_stats/helper.php on line 106
Odsłon : 1730372

Wydarzenia

Kukuczka

Wydarzenia
wtorek, 22 listopada 2011 14:55

kukuczka

Kukuczka

Polska 2011

Reżyseria: Jerzy Porębski
Czas: 45’

Jerzy Kukuczka to jeden z najwybitniejszych himalaistów świata, drugi zdobywca Korony Himalajów, nie żyjący od 22 lat legendarny wspinacz. Czym się wyróżniał? Co wniósł do światowego himalaizmu? Jak go widzą i wspominają inni legendarni himalaiści oraz najbliższa rodzina? Jakie były i są obecnie cele i motywacje w górach wysokich? Czy w obecnej dobie może być wzorem dla innych? Góry, przygoda czy komercja?

Film opiera się na wypowiedziach rodziny Jerzego Kukuczki oraz słynnych zachodnich alpinistów, takich jak Reinhold Messner czy Kurt Diemberger.    

Zwiastun filmowy

 

Co się wydarzyło na wyspie Pam

Wydarzenia
wtorek, 22 listopada 2011 14:44

pamCo się wydarzyło na wyspie Pam

Polska, 2010, 65'

Reżyseria: Eliza Kubarska

Film opowiada o parze polskich alpinistów, którzy udają się do fiordów południowej Grenlandii, aby zdobyć najwyższy klif świata. Pionowa ściana klifu dostępna jest tylko z morza. Aby rozpocząć wspinaczkę, alpiniści muszą podpłynąć pod nią na wywrotnych morskich kajakach. Temperatura wody w morzu ma zero stopni. Wywrotka grozi hipotermią. Ich bazą-domem staje się bezludna wyspa Pam...


Zwiastun filmowy 

 

180 stopni, na południe/ 180* South

Wydarzenia
wtorek, 22 listopada 2011 14:12

180south180 stopni, na południe

reżyseria/directed by Chris Malloy
USA, '85


Film drogi, odtworzenie epokowej podróży Yvona Chouinarda, założyciela Patagonii i Douga Tompkinsa, twórcy North Face w 1968 , której celem był wulkaniczny szczyt Cerro Corcovado w Ameryce Południowej. Tym razem obaj nestorzy są dobrymi duchami wyprawy, a jej właściwym bohaterem jest dwudziestokilkuletni współczesny hippis Jeff Johnson, alpinista, surfer, który wraz z napotkaną na Wyspie Wielkanocnej Makohe wyrusza śladami swoich idoli. Wyprawa do Corcovado szybko przeradza się w poemat dygresyjny i miłości do rzeczy zbędnych; wymuszony postój na Wyspie Wielkanocnej jest pretekstem do spojrzenia na los i historię małych społeczności w zderzeniu z cywilizacją, a napotkani Chouinard i Tompkins pokazują jak godzić potrzeby tejże cywilizacji z ochroną środowiska. „Uczysz nie tego, co udało ci się osiągnąć, ale w jaki sposób” – mówi właściciel Patagonii, który nawiasem mówiąc na szczyt Corcovado się nie wspiął.

Zwiastun filmowy
 

 

3-6.XI - Targi Książki w Krakowie

Wydarzenia
środa, 02 listopada 2011 21:28

Wszystkich naszych sympatyków zapraszamy do stoiska – B8 podczas kolejnej edycji krakowskich targów książki. Książki będzie można nabyć po promocyjnych cenach, a na półkach znajdą się także pozycje już wyczerpane, dostępne tylko u wydawcy (np. albumy "Ludy świata" czy "Zaginione miasta"). Zapewne uda się też przedstawić w wersji demonstracyjnej nową książkę Anny Czerwińskiej "GórFanka powraca w Karakorum". 

Oprócz książek wyd. Annapurna będzie prezentowana oferta wydawnictwa „360 stopni” oraz filmy wydawane przez firmę Artica (m.in. nowy film „Kukuczka”).

W sobotę 5.XI w godz. 12-14 nową książkę "Z Hajerem na kraj Indii" będzie podpisywał niezłomny górnik-podróżnik Mieczysław Bieniek. Zapowiedział, że tym razem wystąpi w stroju górniczym, ozdobionym licznymi orderami.

Zapraszamy też dystrybutorów z "taniej książki"  - mamy do zaoferowania kilka ciekawych tytułów. 

 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 następna > ostatnia >>

Strona 54 z 56

GórFanka. Moje ABC w skale i lodzie

Hot StartPierwsza część serii, mającej ambicje pokazać ponad czterdziestoletnią karierę górską jednej z naszych najlepszych alpinistek. Barwne opowieści autorki pozwalają znakomicie wczuć się w klimat i atmosferę legendarnych lat 70.

GórFanka. Na szczytach Himalajów

Hot StartAutorka koncentruje się na wyprawach mających na celu zdobycie najwyższych himalajskich szczytów: Mount Everestu, Lhotse i Makalu. Mocna dawka wrażeń dla wszystkich miłośników gór i narratorskiego talentu Anny Czerwińskiej.

GórFanka W Karakorum 1979-1986

Hot StartKsiążka opisuje najbardziej ambitny okres działalności naszej bohaterki (z trudnymi ośmiotysięcznikami w Karakorum). Właśnie podczas tych wypraw dokonywano pierwszych kobiecych wejść na poszczególne szczyty.

 
 
 
Start