bg

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości 

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_stats/helper.php on line 106
Odsłon : 1744457

Wydarzenia

Spotkania z Mieczysławem Bieńkiem

Wydarzenia
wtorek, 04 października 2011 20:21

hajer2_okl_xs

Uwaga! Podane daty i godziny mogą ulec zmianie. Proszę o sprawdzenie informacji na stronach organizatorów. 

 18.04  BESTWINA,  Biblioteka Miejska, ul. Szkolna 8, godz. 17.00  ,,HAJER  W  AFRYCE" 

Więcej...

 

Wywiad z Anną Czerwińską cz.2

Wydarzenia
wtorek, 21 czerwca 2011 12:17

okladka_gorfanka_w_karakorum_100kb


Wywiad z Anną Czerwińską

na temat książki ?GórFanka w Karakorum 1979-1986?


Czego młodzi czytelnicy mogą dowiedzieć się o tych nieco zamierzchłych już czasach z twojej książki?

Porównując chociażby tę naszą drogę przez mękę, która prowadziła pod każdą górę, a nie mówię tu o karawanie, tylko o tych kwestiach organizacyjnych, ile zespół musiał się napracować, żeby być gotowym do wyjazdu, to mam wrażenie, że młodzi czytelnicy mogą dostrzec, że była to zupełnie inna rzeczywistość. W tej chwili, gdy się chce wyjechać na wyprawę, to tak naprawdę trzeba mieć tylko pieniądze. A mając pieniądze, można zrobić wyprawę zaledwie w trzy tygodnie.

Więcej…
 

Hajer w Ameryce Południowej - część 5 (Peru i Ekwador w drodze powrotnej)

Wydarzenia
poniedziałek, 13 czerwca 2011 14:27

peruequa008A więc ponownie znalazłem się w Peru. Ruszyłem na krótki wypad z Huaraz w przepiękne góry - Cordilliera Blanca. Siedmiodniowy trekking w towarzystwie wesołej Francuzki, która akurat nawiała z Meksyku z pewnej sekty. Dotarłem na przełęcz 4780 m, wszedłem pod same lodowce, ale z powodu braku sprzętu stamtąd musiałem już zawrócić. Piękne widoki na Huascaran, górskie jeziora, ogromna ilość lam i pasących się dziko koni, było co oglądać. Francuzka, agent nr 2, więc w połączeniu z moimi pomysłami musiało być wesoło. Ale zaczął mi siadać kręgosłup, więc tylko modliłem się, by nie była to ostatnia moja przełęcz, bym stamtąd jeszcze wrócił do domu.

Więcej…
 

Nagroda dla książki "GórFanka w Karakorum"

Wydarzenia
sobota, 04 czerwca 2011 18:17

logoZ prawdziwą przyjemnością pragniemy zakomunikować, że najnowsza książka Anny Czerwińskiej GórFanka w Karakorum 1979-1986 otrzymała nagrodę jury w konkursie wortalu literackiego granice.pl dla "Najlepszej książki na lato" w kategorii "Podróże literackie".


Książka Mieczysława Bieńka Hajer jedzie do Dalajlamy otrzymała w tym samym konkursie nominację internautów w kategorii "Perły z lamusa".
Więcej informacji na stronie: http://ksiazkanalato.pl

 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 następna > ostatnia >>

Strona 55 z 56

GórFanka. Moje ABC w skale i lodzie

Hot StartPierwsza część serii, mającej ambicje pokazać ponad czterdziestoletnią karierę górską jednej z naszych najlepszych alpinistek. Barwne opowieści autorki pozwalają znakomicie wczuć się w klimat i atmosferę legendarnych lat 70.

GórFanka. Na szczytach Himalajów

Hot StartAutorka koncentruje się na wyprawach mających na celu zdobycie najwyższych himalajskich szczytów: Mount Everestu, Lhotse i Makalu. Mocna dawka wrażeń dla wszystkich miłośników gór i narratorskiego talentu Anny Czerwińskiej.

GórFanka W Karakorum 1979-1986

Hot StartKsiążka opisuje najbardziej ambitny okres działalności naszej bohaterki (z trudnymi ośmiotysięcznikami w Karakorum). Właśnie podczas tych wypraw dokonywano pierwszych kobiecych wejść na poszczególne szczyty.

 
 
 
Start