bg

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości 

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_stats/helper.php on line 106
Odsłon : 1730387

Wydarzenia

7. rocznica śmierci Artura Hajzera

Wydarzenia
czwartek, 09 lipca 2020 09:02

atak rozpaczy 2W dniu 7 lipca 2020 roku minęła 7. rocznica tragicznej śmierci Artura Hajzera na stokach Gasherbruma I.  Pamięć o naszym wybitnym himalaiście jest wciąż żywa, w związku z rocznicą ukazało się szereg interesujących artykułów prasowych. Polecamy zwłaszcza wyczerpujący tekst dziennikarza Przeglądu Sportowego, Kuby Radomskiego, który można przeczytać TUTAJ

Przy okazji zachęcamy do lektury książki Artura Hajzera Atak rozpaczy, gdzie autor ze swadą opowiada o swoim pierwszym okresie wspinaczkowym, czyli do roku 1989. Na kartach tej książki znajdziemy wspomnienia wspólnych wspinaczek m.in. z Jerzym Kukuczką, Krzysztofem Wielickim czy Wojtkiem Kurtyką. Jest to też ukazany w nieformalny sposób światek polskich himalaistów lat 70. i 80., do którego przebojem wdarł się ówczesny dwudziestolatek - Artur Hajzer.     

 

Aconcagua. W cieniu Śnieżnego Strażnika - dodruk

Wydarzenia
piątek, 03 lipca 2020 00:11

aconcagua 2Od 7.07.2020 ponownie jest dostępna ciesząca się powodzeniem książka Łukasza Kocewiaka pod tytułem Aconcagua. W cieniu Śnieżnego Strażnika. Nr ISBN pozostaje bez zmian, zmianie ulega natomiast cena detaliczna (teraz 39,90 zł) i nieznacznie zmodyfikowana okładka. Jest to nieco poprawiona wersja pierwotna, ale treść nie uległa zmianie, dlatego też nie było potrzeby robienia nowego wydania. 

Książka powinna zainteresować zwłaszcza tych, którzy myślą o wyprawie na tę słynną górę. Autor niejako mimochodem udziela bowiem w tej książce wielu praktycznych wskazówek, jak przygotować się do wyjazdu i na co zwrócić uwagę podczas akcji górskiej, aby mieć jak największe szanse na sukces. 

Zachęcamy do przeczytania fragmentu książki, dostępnego TUTAJ.   

 

 

20. rocznica wejścia Anny Czerwińskiej na Everest

Wydarzenia
czwartek, 21 maja 2020 21:35

01W dniu 22.05.2020 mija dwadzieścia lat od wejścia na Mt Everest Anny Czerwińskiej, która jako druga Polka, po Wandzie Rutkiewicz, stanęła na tym szczycie. Jednocześnie Anna Czerwińska jako pierwsza Polka i siódma kobieta na świecie ukończyła tym samym program Korony Ziemi (wejścia na najwyższe szczyty poszczególnych kontynentów).

Poniżej publikujemy skany kilku stron z naszej książki GórFanka na szczycie Himalajów, gdzie autorka opisuje jakże dramatyczną, ostatnią fazę ataku szczytowego. Link do tekstu znajduje się TUTAJ

Gratulujemy jeszcze raz Annie Czerwiskiej wspaniałego sukcesu i jednocześnie zapraszamy Państwa do lektury! 

(Przy okazji przypominamy, że cała droga górska Anny Czerwinskiej została opisana w pięciotomowej serii autobiograficznej GórFanka). 

Więcej…
 

Superoferta majowa

Wydarzenia
wtorek, 12 maja 2020 01:13

atak rozpaczy 256g5lider - okadkalodowy rycerz - okadka2Maj od wielu lat kojarzył się czytelnikom z targami książki. Zawsze była to wspaniała okazja do zapoznania się z najnowszą ofertą krajową i zagraniczną. Przyznam, że i od pewnego spotkania z włoskim wydawcą na targach książki w 1999 roku zrodził się pomysł założenia wydawnictwa Annapurna. W tym roku niewątpliwie zabraknie nam tej atmosfery książkowego święta, spotkania autorów z czytelnikami, szaleństwa zakupów i przypadkowych, a jakże zapadających w pamięć spotkań. Chcąc stworzyć namiastkę tej imprezy, organizowane są w tym roku wirtualne targi książki, w których też bierzemy udział.

okladka przezylem wiec wiem 2przezyc dzien jak tygrys  w2hajer2_okl_xshajer_jedzie_do_soczi2hajer_na_andyjskim_szlakuhajer na koleDla naszych wiernych czytelników przygotowaliśmy także specjalną, niezwykle atrakcyjną ofertę książkową. Polega ona na możliwości zakupu naszych książek w okresie od 15 do 31 maja z dużymi rabatami, bezpośrednio z wydawnictwa. Wystarczy wybrać kilka książek z naszej oferty (albo kilka egzemplarzy tej samej książki), by uzyskać znaczący rabat, nawet do 50%.

Wynosi on:

przy zakupie min. 3 egz. - 35%

przy zakupie min. 5 egz. - 40%   

przy zakupie min. 10 egz. - 50%     

Płatność gotówką albo przelewem. Książki można odbierać bezpośrednio w wydawnictwie (Warszawa, Rajskich Ptaków 49/4) albo w magazynie (Warszawa, Zwrotnicza 6), po uprzednim umówieniu się. Można też zamówić przesyłkę kurierską (dodatkowy koszt 15 zł) z dostawą na terenie Polski.  

Osoby/firmy zdecydowane na zakup naszych pozycji prosimy o kontakt z wydawnictwem w sprawie uzgodnienia formalności.  

Dostępność tytułów jest podana w aktualnej ofercie wydawniczej prezentowanej TUTAJ.  

adm okladka2katrina okokladka_aldek

dziura w podrozy - okladkaperuwianska_zona_okladka2

zywot2

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 56

GórFanka. Moje ABC w skale i lodzie

Hot StartPierwsza część serii, mającej ambicje pokazać ponad czterdziestoletnią karierę górską jednej z naszych najlepszych alpinistek. Barwne opowieści autorki pozwalają znakomicie wczuć się w klimat i atmosferę legendarnych lat 70.

GórFanka. Na szczytach Himalajów

Hot StartAutorka koncentruje się na wyprawach mających na celu zdobycie najwyższych himalajskich szczytów: Mount Everestu, Lhotse i Makalu. Mocna dawka wrażeń dla wszystkich miłośników gór i narratorskiego talentu Anny Czerwińskiej.

GórFanka W Karakorum 1979-1986

Hot StartKsiążka opisuje najbardziej ambitny okres działalności naszej bohaterki (z trudnymi ośmiotysięcznikami w Karakorum). Właśnie podczas tych wypraw dokonywano pierwszych kobiecych wejść na poszczególne szczyty.

 
 
 
Start