bg

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 22 gości 

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_stats/helper.php on line 106
Odsłon : 1596247

Wydarzenia

Mia Słowik w wywiadzie wideo o swoich książkach

Wydarzenia
niedziela, 25 kwietnia 2021 17:41

peruwianska_zona_okladka2W dniu 24.04.2021 r. odbyło się pierwsze spotkanie z autorką książki Jak zostałam peruwiańską żoną, w trakcie którego autorka zdradza swoje prawdziwe nazwisko, a także wyjaśnia, dlaczego zdecydowała się na użycie w tym przypadku pseudonimu. Oczywiście jest też sporo o tym, jak powstawała książka, o dalszych planach wydawniczych i innych książkach autorki, które już ujrzały światło dzienne. Wywiad można objerzeć pod linkiem podanym Tutaj.   

Organizatorem spotkania była Biblioteka Publiczna im. St. Staszica w Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy, a interesującą rozmowę poprowadziła Pani Małgorzata Koziarska.  


 

 

Marek Konecki nie żyje

Wydarzenia
niedziela, 18 kwietnia 2021 11:12

Z ogromnym smutkiem pragniemy poinformmować, że w dniu dzisiejszym (18.04.2021) po dłuższej chorobie zmarł nieoceniony, przesympatyczny i serdeczny człowiek - Marek Konecki. Człowiek wielu talentów, w środowisku alpinistycznym znany przede wszystkim z celnych karykatur i tekstów satyrycznych. Autorski wybór z ponad czterdziestoletniej działalności na tym polu zawarł w wydaniej przez nas książce Lodowy rycerz i inne górskie osobliwości

Rodzinie i najbliższym pragniemy złożyć wyrazy najszczerszego współczucia i żalu. 

POGRZEB MARKA KONECKIEGO
Kochani Państwo,
Spotykamy się w przyszłą środę 28 kwietnia 2021 roku o godzinie 13.00 przy Bramie Głównej Cmentarza Komunalnego Północnego (Wólka Węglowa) w Warszawie, po czym pod wodzą Mistrza Ceremonii i Księdza przejdziemy pod grób, który znajduje się niedaleko tejże bramy (dla spóźnialskich - grób umiejscowiony jest w sektorze D I 1 rząd 7 grób 10). Z racji tak wielkiej wdzięczności za ten niezwykły żywot, uroczystość będzie miała charakter otwarty i plenerowy po to, by każdy mógł oddać Mu hołd.
W imieniu pogrążonej w smutku Rodziny,
Filip Konecki
Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „W dniu 18 kwietnia 2021 roku zmarł, przeżywszy 72 lata Ś. P. MAREK KONECKI Ceremonia pogrzebowa odbędzie się 28 kwietnia 2021 roku godz. 13:00 Kondukt zostanie odprowadzony od Bramy Głównej Cmentarza Komunalnego Północnego N Varszawie (Wólka Węglowa), po którym nastąpi odprowadzenie złożenie urny Prochami do grobu na cmentarzu miejscowym Zawiadamia pogrążona w głębokim smutku: Rodzina 사 Ceremonię pogrzebową przygotował Z.P. ELIZJUM, Warszawa, ul. Radzymińska 163, tel. 513-059-721, 519-666-163”

Syn Marka zamieścił na stronie facebookowej pożeglany tekst: 

Więcej…
 

Lodowy rycerz - wideorelacja

Wydarzenia
sobota, 17 kwietnia 2021 00:00

lodowy-fot. wieczr promocyjnyW związku ze śmiercią Marka Koneckiego przypominamy kilkuminutowy materiał wideo z 2019 r., nagrany w ramach wieczoru promocyjnego z promocji jego książki Lodowy rycerz, z udziałem autora oraz występującej gościnnie Anny Czerwińskiej. Licznie zebrana publiczność chętnie słuchała zabawnych opowieści o górach, ilustrowanych niebanalnymi rysunkami satyrycznymi. Skrót z tego spotkania przedstawiamy tutaj

 

Wywiad wideo z Anną Czerwińską o książce "Groza wokół K2"

Wydarzenia
wtorek, 02 marca 2021 04:48

groza - wideo2W dniu 22.02.2021 na kanale youtube GÓRY TV została upubliczniona pełna 35-minutowa wersja wywiadu z Anną Czerwińską na temat książki Groza wokół K2 i sezonu 1986 pod tą górą. 

Gorąco polecamy ten cieszący się dużą popularnością materiał, dostępny pod adresem TUTAJ

Przy okazji podajemy link to fragmentu książki tutaj.    

 
Więcej artykułów…

GórFanka. Moje ABC w skale i lodzie

Hot StartPierwsza część serii, mającej ambicje pokazać ponad czterdziestoletnią karierę górską jednej z naszych najlepszych alpinistek. Barwne opowieści autorki pozwalają znakomicie wczuć się w klimat i atmosferę legendarnych lat 70.

GórFanka. Na szczytach Himalajów

Hot StartAutorka koncentruje się na wyprawach mających na celu zdobycie najwyższych himalajskich szczytów: Mount Everestu, Lhotse i Makalu. Mocna dawka wrażeń dla wszystkich miłośników gór i narratorskiego talentu Anny Czerwińskiej.

GórFanka W Karakorum 1979-1986

Hot StartKsiążka opisuje najbardziej ambitny okres działalności naszej bohaterki (z trudnymi ośmiotysięcznikami w Karakorum). Właśnie podczas tych wypraw dokonywano pierwszych kobiecych wejść na poszczególne szczyty.

 
 
 
Start