bg

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 
Odsłon : 1895802

Wyczerpane

Wyczerpane
wtorek, 22 marca 2011 09:29

Tytuły książek wyczerpanych

Opublikowanych przez wydawnictwo Annapurna:

1


Dziela_architektury_okadka_xs


mojepagory-
 2


3

          

Wydane przez WARBUD S.A., a opracowane i dystrybuowane przez wydawnictwo Annapurna:

 

EverestO historii zdobywania Everestu pisano w Polsce wielokrotnie. Po raz pierwszy jednak na polskim rynku pojawia się monografia najwyższej góry świata tak wspaniale zilustrowana. Jej autor, Roberto Mantovani, miał bowiem dostęp do bogatych archiwów brytyjskiego Royal Geographical Society, amerykańskiego National Geographic, a także do prywatnej dokumentacji najwybitniejszych alpinistów świata. Szatę graficzną uzupełniają ponadto unikalne szkice, dawne mapy i notatki oraz pierwsze zdjęcia Everestu. W posłowiu, specjalnie przygotowanym do wydania polskiego, Andrzej Zawada opowiada o przebiegu i kulisach kierowanych przez siebie zwycięskich wypraw na Everest. 


Rok/wydanie:             wydanie I, październik 1999
ISBN:                            83-912168-0-2
Liczba stron:               152
Oprawa                      twarda, obwoluta
Cena det                    119,00 zł

 


MontBlancTen niezwykły zamek ze skały i lodu, jakim jest Mont Blanc, z całą pewnością należy do najwspanialszych pomników przyrody na naszym globie, jednocześnie oferując wspinaczom tereny gwarantujące prawdziwie męską przygodę. Album ten przedstawia pełną historię działalności górskiej w masywie Mont Blanc. Barwna opowieść uzupełniona sugestywnymi ilustracjami rozpoczyna się w 1786 roku, gdy dokonano pierwszego wejścia na szczyt. 

Wydanie polskie zostało uzupełniono cennym posłowiem o dokonaniach polskich alpinistów, autorstwa Andrzeja Zawady i Janusza Kurczaba.

 

Rok/wydanie:             wydanie I, listopad 2000
ISBN:                           83-912168-2-9
Liczba stron:               240
Oprawa                      twarda, obwoluta
Cena det                     119,00 zł

 

Najwspanialsze-parki-narodowe-swiata_Angela-S-Ildos-Giorgio-G-Bardelliimages_big683-912168-3-7

Zapraszamy do wzięcia udziału w niezwykłej przygodzie; będziemy zwiedzać najwspanialsze parki narodowe na świecie. Dzięki trosce i sprawnemu administrowaniu ocalono w nich wspaniałe okazy flory i fauny, niezwykłe formacje geologiczne, krainę niebotycznych szczytów i kolorowy świat morskich głębin. Niech w tej podróży towarzyszy nam świadomość, że chociaż ludzkość posiadała zdolność przekształcania natury i dostosowania jej do swoich potrzeb, to jednocześnie coraz bardziej dba o to, by najcenniejsze fragmenty pozostawić w niezmienionym kształcie.
Rok/wydanie:             wydanie II, wrzesień 2003
ISBN:                            83-912168-3-7
Liczba stron:               320
Oprawa                       twarda, obwoluta
Cena det                     119,00 zł

 


Ludy Swiata

Żyją wszędzie - na spalonych słońcem pustyniach, przemierzając szlaki od oazy do oazy, w dżungli równikowej, gdzie światło z trudem sięga poszycia, wysoko w Andach i Himalajach, na północnych krańcach Ziemi, smaganych mroźnymi wiatrami - ludzie, mieszkańcy naszego globu, zróżnicowani bardziej kulturowo niż genetycznie, cywilizacje, które żyją rytmem innym aniżeli świat zindustrializowany. Wszystkie te społeczności nieustannie ewoluują, ulegają wpływom i wywierają wpływ na innych. W ten sposób powstawało i wciąż powstaje niezmierzone bogactwo form kultury, które składają się na to wszystko, co nazywamy Ludzkością.

 

Rok/wydanie:             wydanie I, 2004
ISBN:                            83-912168-9-6
Liczba stron:              328
Oprawa                      twarda, obwoluta
Cena det                    119,00 zł

 

Zaginione Miasta

Tekst w tej książce odgrywa rolę drugoplanową, aczkolwiek ważną. Przede wszystkim jest to wielki, pięknie wydany album w którym ilustracje przyprawiają o zawrót głowy. Treść została podzielona na kilka części w zależności od geograficznego położenia wybranych do opisu miast. Mamy więc Europę, Afrykę, Bliski Wschód, Daleki Wschód i Amerykę. Ze zrozumiałych względów tematem wiodącym jest architektura i urbanistyka. W zrozumieniu tej problematyki pomagają nam liczne plany, które wraz z mapami uzupełniają materiał fotograficzny. Monumentalizm tego dzieła powoduje, że czujemy się tak jakbyśmy to wszystko oglądali na żywo.

 

Rok/wydanie:             wydanie I, styczeń 2003
ISBN:                           83-912168-8-8
Liczba stron:               324
Oprawa                      twarda, obwoluta
Cena det.                   119,00 zł 

Wydane przez  Motopress

szybkosc-bezpieczna-rajdy-swiata

W ciągu ostatnich czterdziestu lat "Szybkość bezpieczna" Sobiesława Zasady stała się książką kultową. Niemal przez pół wieku z zawartej wniej wiedzy korzystają zarówno ci, którzy dopiero uczą się jeżdżenia samochodem, jak i ci, którzy umiejętność tę chcą doskonalić. Książka ta już po pierwszym wydaniu stała się prawie obowiązkowym podręcznikiem kierowców w Polsce.


Rok/wydanie:             grudzień 2006
ISBN:                           83-923153-1-6
Liczba stron:               352, kolor
Oprawa:                     Twarda 
Cena det.                    45,00 zł 

  


GórFanka. Moje ABC w skale i lodzie

Hot StartPierwsza część serii, mającej ambicje pokazać ponad czterdziestoletnią karierę górską jednej z naszych najlepszych alpinistek. Barwne opowieści autorki pozwalają znakomicie wczuć się w klimat i atmosferę legendarnych lat 70.

GórFanka. Na szczytach Himalajów

Hot StartAutorka koncentruje się na wyprawach mających na celu zdobycie najwyższych himalajskich szczytów: Mount Everestu, Lhotse i Makalu. Mocna dawka wrażeń dla wszystkich miłośników gór i narratorskiego talentu Anny Czerwińskiej.

GórFanka W Karakorum 1979-1986

Hot StartKsiążka opisuje najbardziej ambitny okres działalności naszej bohaterki (z trudnymi ośmiotysięcznikami w Karakorum). Właśnie podczas tych wypraw dokonywano pierwszych kobiecych wejść na poszczególne szczyty.

 
 
 
Start