bg

Recenzja - Historia Europy

Bikeowa podróż. Z Sydney do Szczecina cz.1
wtorek, 05 kwietnia 2011 11:00

Ta potężna, popularnonaukowa publikacja prowadzi nas przez dzieje kontynentu europejskiego od cywilizacji starożytnych aż po czasy współczesne. Autorami książki są brytyjscy historycy z uniwersytetów w Oksfordzie i Cambridge pod kierunkiem Johna Stevensona.

Polska edycja, staraniem polskiego wydawcy, została zweryfikowana i uzupełniona o polskie wątki przez konsultantów merytorycznych. Pisanie historii Europy nie jest zadaniem łatwym - dla jedynych narodów bohaterowie przeszłości dla innych mogą okazać się katami. Autorzy omawianej publikacji starali się zachować obiektywizm, relacjonując raczej fakty niż dokonując ich oceny, choć trudno całkowicie wyeliminować z dzieła historycznego choćby próby oceny przeszłości. Książka nie tylko relacjonuje dzieje Europy, sporo miejsca poświęcono rozwojowi sztuki, literatury i architektury, nie zapominając również o aspektach życia codziennego. "Historia Europy" została napisana przystępnym językiem, a jej wydanie jest szczególnie staranne, tekst uzupełniają liczne zdjęcia, ilustracje i mapy.

Jacekhi

http://merlin.pl/Historia-Europy_Annapurna-Gondwana/browse/product/1,490991.html


 

GórFanka. Moje ABC w skale i lodzie

Hot StartPierwsza część serii, mającej ambicje pokazać ponad czterdziestoletnią karierę górską jednej z naszych najlepszych alpinistek. Barwne opowieści autorki pozwalają znakomicie wczuć się w klimat i atmosferę legendarnych lat 70.

GórFanka. Na szczytach Himalajów

Hot StartAutorka koncentruje się na wyprawach mających na celu zdobycie najwyższych himalajskich szczytów: Mount Everestu, Lhotse i Makalu. Mocna dawka wrażeń dla wszystkich miłośników gór i narratorskiego talentu Anny Czerwińskiej.

GórFanka W Karakorum 1979-1986

Hot StartKsiążka opisuje najbardziej ambitny okres działalności naszej bohaterki (z trudnymi ośmiotysięcznikami w Karakorum). Właśnie podczas tych wypraw dokonywano pierwszych kobiecych wejść na poszczególne szczyty.

 
 
 
Start