bg

Wydarzenia

Mongolska Krew

Wydarzenia
czwartek, 24 listopada 2011 10:08

Mongolska krew


scenariusz, zdjęcia i reżyseria: Miechael Dillon

Australia 2009, 55’

Angus Paradice ma dwanaście lat i doskonale jeździ na koniu. Właśnie startuje w wyścigach konnych, które zamierza wygrać. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że wyścigi rozgrywane są na… mongolskim stepie, a Angus jest Australijczykiem. Kiedy przyjechawszy z rodzicami na wakacje do Mongolii zobaczył ścigających się na koniach rówieśników, postanowił, że niedługo będzie jeździł tak dobrze jak oni. Po rocznych przygotowaniach w Australii stanął do współzawodnictwa w Mongolii. 

Obraz godny polecenia zarówno dorosłym, jak i młodszym widzom, pokazujący, jak wiele może zdziałać silna wola.  

Film udostępniony przez Spotkania z Filmem Górskim w Zakopanem.


 

Halny

Wydarzenia
czwartek, 24 listopada 2011 10:06

Halny

Polska, 2011

Reżyseria, scenariusz, realizacja: Jakub Brzosko

Zdjęcia: Jakub Brzosko, Tomasz Skowroński
Montaż: Tomasz Skowroński
Muzyka: Władysław Trebunia-Tutka, Krzysztof Trebunia-Tutka
Producent: Jakub Brzosko Vertical Film Studio

czas: 39'

 Wiatr halny intrygował reżysera od zawsze. Żyjąc i pracując w Tatrach, wielokrotnie miał okazję przyglądać się jego niszczycielskiej sile. Jednoczesna wielowymiarowość tego niezwykłego zjawiska przyrodniczego, jest opowiedziana w filmie przez ludzi różnych zawodów i profesji. Inspirujący, tajemniczy a nawet metafizyczny wiatr halny, w jednych wywołuje pozytywne moce by w innych wyzwalać demoniczne, autodestruktywne skłonności. Film jest próbą głębszej analizy zjawiska kulturowo-społecznego zachodzącego pod Tatrami.

Będzie to jedna z pierwszych projekcji tego interesującego filmu. 

zwiastun: 

http://www.youtube.com/watch?v=aMSLNiqXfjs

 

Tulku z krainy Dolpo - powrót w Himalaje

Wydarzenia
środa, 23 listopada 2011 15:27

tulku

Tulku z krainy Dolpo – powrót w Himalaje - Niemcy 2009

Reżyseria: Martin Hoffmann

Muzyka: Hans Christian Oelert

Czas: 101’

Sherap  Sangpo opuszcza region Dolpo w Himalajach i wstępuje do buddyjskiego klasztoru w Katmandu. Ma zaledwie 10 lat. Wkrótce jego życie drastycznie się zmienia: zostaje rozpoznany jako reinkarnacja Tulku i wysłany na 17 lat do klasztoru w Południowych Indiach. Sherap po latach wraca w swoje rodzinne strony – do miejsca położonego wysoko w Himalajach, gdzie zachowała się najbardziej archaiczna postać  buddyzmu. Jego zadaniem będzie zarządzanie kilkoma klasztorami i przejęcie roli religijnego przewodnika dla ludzi zamieszkujących ten trudno dostępny region.

Zwiastun filmowy

 

Trou de Fer

Wydarzenia
środa, 23 listopada 2011 15:21

dvd_troudefer_sk

Trou de Fer (Żelazna dziura)

Słowacja 2011

Reżyseria: Pavol Barabáš
Czas: 55’

Pięciu przyjaciół wybrało się do najtrudniejszego kanionu na świecie znajdującego się na wyspie Réunion. Mówi się o nim - Mont Everest kanionów! Tylko najlepsi potrafią zjechać do jego głębi, i to bez gwarancji, że kiedyś z niego wrócą. O tym decyduje natura. Kino akcji w górskim wydaniu. To trzeba zobaczyć. Podwyższony poziom adrenaliny gwarantowany.

Grand Prix w Lądku Zdroju 2011 r. 

Film udostępniony przez Przegląd Filmów Górskich w Lądku Zdroju im. Andrzeja Zawady

Zwiastun Filmowy 


 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 następna > ostatnia >>

Strona 36 z 39

GórFanka. Moje ABC w skale i lodzie

Hot StartPierwsza część serii, mającej ambicje pokazać ponad czterdziestoletnią karierę górską jednej z naszych najlepszych alpinistek. Barwne opowieści autorki pozwalają znakomicie wczuć się w klimat i atmosferę legendarnych lat 70.

GórFanka. Na szczytach Himalajów

Hot StartAutorka koncentruje się na wyprawach mających na celu zdobycie najwyższych himalajskich szczytów: Mount Everestu, Lhotse i Makalu. Mocna dawka wrażeń dla wszystkich miłośników gór i narratorskiego talentu Anny Czerwińskiej.

GórFanka W Karakorum 1979-1986

Hot StartKsiążka opisuje najbardziej ambitny okres działalności naszej bohaterki (z trudnymi ośmiotysięcznikami w Karakorum). Właśnie podczas tych wypraw dokonywano pierwszych kobiecych wejść na poszczególne szczyty.

 
 
 
Start