bg

Wydarzenia

Anna Czerwińska o K2 w radiu ZET

Wydarzenia
wtorek, 06 marca 2018 12:15

Polecamy rozmowę Konrada Piaseckiego z Anną Czerwińską w radiu ZET. Głównym tematem była zakończona właśnie wyprawa zimowa na K2. 

Oto link do nagrania wideo:

http://www.radiozet.pl/Radio/Programy/Gosc-Radia-ZET/Anna-Czerwinska-Zimowe-zdobycie-K2-moglo-sie-udac.-Mysle-ze-dojdzie-do-kolejnej-proby-ale-juz-bez-Urubki

 

 

Anna Czerwińska - Super Kolos 2017

Wydarzenia
piątek, 02 marca 2018 01:19

01Anna Czerwińska, nasza autorka książek z cyklu "GórFanka", otrzymała w tym roku prestiżową nagrodę Super Kolosa. Oto komunikat zamieszczony na stronie organizatorów Kolosów:

Kapituła Kolosów, w tym roku po raz pierwszy wspólnie z nowo powołanym gremium – Honorową Kapitułą Kolosów – zdecydowała, że Super Kolos 2017 za całokształt osiągnięć trafi w ręce Anny Czerwińskiej. W godne ręce. Wybitna himalaistka, zdobywczyni sześciu ośmiotysięczników, jest pierwszą Polką, która osiągnęła Koronę Ziemi, czyli najwyższe szczyty wszystkich kontynentów, oraz drugą po Wandzie Rutkiewicz polską himalaistką, która stanęła na szczycie Mount Everestu (za to osiągnięcie otrzymała na Kolosach 2000 wyróżnienie w kategorii „Alpinizm”). Do ścisłej czołówki polskich alpinistów i himalaistów należy od lat 70. XX wieku. Na swoim koncie ma również pierwsze polskie kobiece wejścia na Lhotse (2001) i Makalu (2006) oraz pierwsze kobiece przejście zimowe północnej ściany Matterhornu (1978, w czteroosobowym zespole). Zdobyła także m.in. Czo Oju i Gaszerbrum II oraz centralny wierzchołek Sziszapangmy i tzw. Rocky Summit (przedwierzchołek) na Broad Peaku. Oprócz tego, że się wspina, o górach pisze, od wielu lat aktywnie uczestniczy też w życiu polskiego środowiska górskiego i podróżniczego.

 Więcej o książkach z cyklu GórFanka, przedstawiających pełną górską drogę Anny Czerwińskiej, można przeczytać tu:  

 

Anna Czerwińska w RMF FM

Wydarzenia
czwartek, 01 marca 2018 20:35

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy Michała Dukaczewskiego z Anną Czerwińską na temat K2 w studiu radia RMF FM, przeprowadzonej 23.02.2018 r.  

http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/popoludniowa-rozmowa/news-anna-czerwinska-nie-spotkalam-na-swojej-drodze-mezczyzny-kto,nId,2550805

 

Akcja na Nanga Parbat

Wydarzenia
sobota, 27 stycznia 2018 00:29

Bezprecedensowe, dramatyczne wydarzenia na Nanga Parbat wywołały falę głębszych przemyśleń u wielu naszych znanych alpinistów. Relacjonowanie przebiegu akcji górskiej pozostawiamy odpowiednim portalom (sport.pl, wspinanie.pl), natomiast chcielibyśmy polecić kilka wartościowych tekstów, które ukazują w szerszym kontekście sytuację, w jakich znaleźli się Tomek Mackiewicz i Elisabeth Revol. Wciąż mamy nadzieję, że akcja ratunkowa zakończy się sukcesem...

Ogólny tekst o Tomku Mackiewiczu:

http://www.sport.pl/inne/56,64998,22944398,nanga-parbat-co-z-tomaszem-mackiewiczem-on-i-francuzka-byli.html#MT2

Wywiad z Leszkiem Cichym:

http://www.sport.pl/inne/7,64998,22948590,leszek-cichy-legenda-polskiego-himalaizmu-tomek-sie-nie-podda.html

Jest też relacja na żywo: 

http://www.przegladsportowy.pl/inne-dyscypliny,akcja-ratunkowa-na-nanga-parbat-relacja-na-zywo,artykul,844170,1,307.html

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 41

GórFanka. Moje ABC w skale i lodzie

Hot StartPierwsza część serii, mającej ambicje pokazać ponad czterdziestoletnią karierę górską jednej z naszych najlepszych alpinistek. Barwne opowieści autorki pozwalają znakomicie wczuć się w klimat i atmosferę legendarnych lat 70.

GórFanka. Na szczytach Himalajów

Hot StartAutorka koncentruje się na wyprawach mających na celu zdobycie najwyższych himalajskich szczytów: Mount Everestu, Lhotse i Makalu. Mocna dawka wrażeń dla wszystkich miłośników gór i narratorskiego talentu Anny Czerwińskiej.

GórFanka W Karakorum 1979-1986

Hot StartKsiążka opisuje najbardziej ambitny okres działalności naszej bohaterki (z trudnymi ośmiotysięcznikami w Karakorum). Właśnie podczas tych wypraw dokonywano pierwszych kobiecych wejść na poszczególne szczyty.

 
 
 
Start