bg

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_stats/helper.php on line 106
Odsłon : 1186546

Wydarzenia

14. Spotkania z Filmem Górskim w Zakopanem - krótka relacja

Wydarzenia
poniedziałek, 03 września 2018 22:00

20180831_181629_hdr 2Kolejna, 14. edycja Spotkań z Filmem Górskim w Zakopanem, za nami. Śmiało można przyznać, że niezwykle udana. Publiczność szczelnie wypełniała ogromny namiot na głównych pokazach, w miasteczku festiwalowym też było gwarno, zwłaszcza przed ścianką wspinaczkową. Największe zainteresowanie wzbudziły: pokaz Andrzeja Bargiela z K2, prezentacja Adama Bieleckiego oraz spotkanie z Elizabeth Revol. Relację z tego ostatniego spotkania można przeczytać na stronie wp.pl tutaj.

Więcej…
 

14. Spotkania z Filmem Górskim - nasze stoisko księgarskie w Zakopanem

Wydarzenia
czwartek, 30 sierpnia 2018 22:19

szfg_2018Zapraszamy wszystkich fanów tematyki górskiej na kolejne Spotkania z Filmem Górskim w Zakopanem (30.08-2.09.2018 r.). W tym roku odbywają się one na Równi Krupowej. Z naszych autorów wystąpi tam w sobotę Anna Czerwińska, która będzie uczestniczyła w panelu poświęconym Grani Tatr. Warto tu przypomnieć, że Anna Czerwińska była pierwszą kobietą, która samotnie przeszła Grań Tatr w 1990 roku w ciągu siedmiu dni. 

W tym roku po raz pierwszy będziemy mieli samodzielne stoisko podczas tej imprezy, na które oczywiście serdecznie zapraszamy. Oprócz książek z dużymi rabatami można też będzie nabyć książki, które już od pewnego czasu są wyczerpane. Będzie można też się spotkać z Anną Czerwińską. 

Stoisko będzie funkcjonowało od 31.08 do końca imprezy w Strefie Słowa.   

Pełny program zakopiańskiej imprezy na stronie internetowej organizatorów: 

https://spotkania.zakopane.pl/

 

Cenna nagroda dla książki "W uścisku Katriny"

Wydarzenia
niedziela, 08 lipca 2018 21:01

annapurnaNasza najnowsza książka W uścisku Katriny Kuby Kucharskiego odniosła spory sukces. W konkursie organizowanym przez wortal czytelniczy granice.pl na najlepszą książkę na lato 2018 zdobyła nagrodę internautów nie tylko w kategorii "literatura faktu", ale co ważniejsze, nagrodę internautów w klasyfikacji generalnej, czyli wśród wszystkich książek zgłoszonych do tego konkursu. 

Przy okazji polecamy ciekawą recenzję tej książki Magdaleny Galiczek-Krempy zamieszczoną na wspomnianym wyżej portalu. 

Więcej o samym konkursie i laureatach w poszczególnych kategoriach można przeczytać pod adresem: 

 https://www.granice.pl/news/najlepsze-ksiazki-na-lato-2018/7608

    

 

Kilka wrażeń po 9. Warszawskich Targach Książki

Wydarzenia
niedziela, 20 maja 2018 21:47

czerwinska3Za nami kolejne warszawskie targi, które przyniosły moc wrażeń, doświadczeń i przemyśleń. Udział w tegorocznych Warszawskich Targach Książki był dla nas pewnym eksperymentem.

Nasze główne stanowisko znajdowało się w Strefie Kultury Górskiej, która ze względu na swoje usytuowanie poza głównym ciągiem dla zwiedzających nie cieszyła się zbytnim zainteresowaniem. Jedynie na spotkaniu z Krzysztofem Wielickim sala pękała w szwach, ale było to także spowodowane promocją jego nowej książki. Zainteresowanie publiczności wzbudziły też spotkania z Bartkiem Dobrochem, autorem nowej książki o Arturze Hajzerze, wystąpienia Leszka Cichego, Aleksandra Lwowa czy Anny Czerwińskiej.

Więcej…
 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 43

GórFanka. Moje ABC w skale i lodzie

Hot StartPierwsza część serii, mającej ambicje pokazać ponad czterdziestoletnią karierę górską jednej z naszych najlepszych alpinistek. Barwne opowieści autorki pozwalają znakomicie wczuć się w klimat i atmosferę legendarnych lat 70.

GórFanka. Na szczytach Himalajów

Hot StartAutorka koncentruje się na wyprawach mających na celu zdobycie najwyższych himalajskich szczytów: Mount Everestu, Lhotse i Makalu. Mocna dawka wrażeń dla wszystkich miłośników gór i narratorskiego talentu Anny Czerwińskiej.

GórFanka W Karakorum 1979-1986

Hot StartKsiążka opisuje najbardziej ambitny okres działalności naszej bohaterki (z trudnymi ośmiotysięcznikami w Karakorum). Właśnie podczas tych wypraw dokonywano pierwszych kobiecych wejść na poszczególne szczyty.

 
 
 
Start