bg

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 24 gości 

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_stats/helper.php on line 106
Odsłon : 1135241

Wydarzenia

XXV Przegląd Filmów Alpinistycznych

Wydarzenia
środa, 18 kwietnia 2018 16:36

W imieniu organizatorów, czyli Muzeum Sportu i Turystyki, zapraszamy na kolejny, jubileuszowy XXV Przegląd Filmów Alpinistycznych im. Wandy Rutkiewicz w Warszawie, w Centrum Olimpijskim, Wybrzeże Gdyńskie 4, w dn. 11-13.05.2018 r. 

Jak zwykle będzie można obejrzeć szereg ciekawych filmów, które tym razem koncentrują się wokół: Wandy Rutkiewicz, Andrzeja Zawady, Artura Hajzera oraz 40. rocznicy weścia na dwa dziewicze wierzchołki Kangczendzongi. Będzie też możliwość spotkania z wieloma znanymi alpinistami, m.in. z Janem Serafinem, Leszkiem Cichym, Wojciechem Brańskim, Olą Dzik, Aleksandrem Lwowem i Krzysztofem Wielickim. 

Nasze wydawnictwo tradycyjnie przygotuje niewielkie stoisko z publikacjami górskimi.

Poniżej zamieszczamy pełny program imprezy: 

Więcej…
 

Promocja literatury podróżniczej w salonach empik

Wydarzenia
piątek, 06 kwietnia 2018 15:00

okladka przezylem wiec wiem 2

lider - okadkaW dniach 4-17.04.2018 w salonach empik w całym kraju odbywa się promocja książek podróżniczych, które można kupić z rabatem 25%. Z oferty naszego wydawnictwa w akcji tej biorą udział następujące książki: 

Atak rozpaczy Artura Hajzera

Lider. Górskim szlakiem Andrzeja Zawady raz jeszcze Ewy Matuszewskiej

Przeżyłem, więc wiem  Ryszarda Szafirskiego i Klaudii Tasz. 

 

Ewa Matuszewska nie żyje

Wydarzenia
czwartek, 29 marca 2018 11:02

ewa matuszewska 2

28 marca 2018 roku odeszła od nas Ewa Matuszewska, ceniona dziennikarka i autorka książek górskich. Najbardziej znanymi jej pozycjami są wspomnienia o Wandzie Rutkiewicz, z którą się przyjaźniła. Napisała też biografię Andrzeja Zawady „Lider. Górskim szlakiem Andrzeja Zawady”. W 2016 roku wydaliśmy razem uzupełnioną i przerobioną jej wersję, z nową szatą graficzną pod tytułem „Lider. Górskim szlakiem Andrzeja Zawady raz jeszcze”. Mieliśmy zaszczyt gościć Panią Ewę na naszym stoisku podczas ostatnich targów książki w Krakowie. Była wtedy pełna energii i ciepła po wyjściu z ciężkiej choroby. Wielka szkoda, że nie będziemy już mieli szansy razem porozmawiać. Mieliśmy jeszcze kolejne plany wydawnicze...

Pogrzeb Ewy Matuszewskiej odbył się 4.04.2018 r. w Zakopanem, na cmentarzu na Pardałówce. Uczestniczyło w nim liczne grono rodziny, znajomych i wielbicieli literackiego talentu. Spoczęła tam, gdzie mieszkała przez na ostatnie lata - u stóp Giewontu.  

 

"W uścisku Katriny" - nowa książka wyd. Annapurrna

Wydarzenia
wtorek, 27 marca 2018 23:51


katrina ok

Zamieszczamy krótką wiadomość o książce Kurby Kucharskiego "W uścisku Katriny. Mój American Dream, czyli jak przetrwałem śmiercionośny hurgan na wyjeździe Work & Travel".

Autor opowiada o swoich dramatycznych przeżyciach związanych z pobytem w Nowym Orleanie, gdy na jego drodze stanął śmiercionośny huragan "Katrina".  Swoje doświadczenia zawarł w książce, która od 5 kwietnia zagości na półkach księgarskich. Wkrótce zamieścimy pełną informację o tej pozycji. 

Poniżej fragment streszczenia książki:

"W uścisku Katriny" to książka oparta na autentycznych wydarzeniach. Bazuje na przeżyciach grupy polskich studentów, która w 2005 roku znalazła się w obliczu śmiertelnego zagrożenia, jakim było przejście huraganu „Katrina” nad Nowym Orleanem. Warto przypomnieć, że huragan ów spowodował jedną z największych w historii Stanów Zjednoczonych klęskę żywiołową, po której miasto przez wiele lat wracało do normalnego życia. O tych wydarzeniach znamy wiele przekazów z mediów, teraz jednakże możemy sobie uświadomić, jakim traumatycznym doświadczeniem było znalezienie się w samym oku tego niszczycielskiego cyklonu. 

Więcej…
 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 42

GórFanka. Moje ABC w skale i lodzie

Hot StartPierwsza część serii, mającej ambicje pokazać ponad czterdziestoletnią karierę górską jednej z naszych najlepszych alpinistek. Barwne opowieści autorki pozwalają znakomicie wczuć się w klimat i atmosferę legendarnych lat 70.

GórFanka. Na szczytach Himalajów

Hot StartAutorka koncentruje się na wyprawach mających na celu zdobycie najwyższych himalajskich szczytów: Mount Everestu, Lhotse i Makalu. Mocna dawka wrażeń dla wszystkich miłośników gór i narratorskiego talentu Anny Czerwińskiej.

GórFanka W Karakorum 1979-1986

Hot StartKsiążka opisuje najbardziej ambitny okres działalności naszej bohaterki (z trudnymi ośmiotysięcznikami w Karakorum). Właśnie podczas tych wypraw dokonywano pierwszych kobiecych wejść na poszczególne szczyty.

 
 
 
Start