bg

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości 

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_stats/helper.php on line 106
Odsłon : 1452054

Wydarzenia

Łukasz Kocewiak na szczycie Manaslu!

Wydarzenia
czwartek, 03 października 2019 12:07

manaslu-ukasz-kocewiak-2019-2 2Łukasz Kocewiak, nasz autor (Aconcagua. W cieniu Śnieżnego Strażnika), a zarazem odnoszący coraz większe sukcesy himalaista, stanął pod koniec września na szczycie Manaslu. W dobie wielu innych wejść, również kobiecych, na ten nepalski ośmiotysięcznik trudno byłoby doszukiwać się tu wielkiego wyczynu, gdyby nie fakt, że wejście zostało zrealizowane samodzielnie, bez pomocy Szerpów, bez użycia tlenu, gdzie wspianacz sam musiał wnosić na plecach namiot i cały sprzęt biwakowy (czyli ok. 15 kg) do coraz wyższych obozów.

Więcej o tej wyjątkowej ekspedycji można przeczytać na:

https://wspinanie.pl/2019/10/lukasz-kocewiak-solo-na-manaslu/

 

Spotkanie autorskie z Romualdem "Aldkiem" Romanem w Filadelfii

Wydarzenia
poniedziałek, 16 września 2019 23:33

adm okladka2W dniu 20.10.2019 roku w Filadelfii odbędzie się spotkanie z Romualdem Romanem, na którym będzie omawiał swój dotychczasowy dorobek twórczy, a także przybliży swoje najbliższe plany literackie. Wypada przypomnieć, że jest on autorem dwóch wydanych przez nas ksiązek: 

Zakopiański dom wariatów oraz Amerykański dom wariatów. Poniżej przedstawiamy zaproszenie w języku angielskim na ten niezwykły wieczór, wraz z prezentacją głównego gościa, gdzie podano też adres placówki, w której odbędzie się spotkanie. 

Więcej…
 

Anna Czerwińska i Marek Konecki na Festiwalu Górskim w Lądku Zdroju 2019

Wydarzenia
poniedziałek, 16 września 2019 00:00

logo_poziom2Już niedługo, bo w dniach 19-22.09.2019 r. odbędzie się w Lądku Zdroju kolejny huczny Festiwal Górski im. Andrzeja Zawady. Organizatorzy przygotowali moc atrakcji filmowych, a także spotkania z najwybitniejszymi wspinaczami współczesnej doby oraz z najlepszymi himalaistami sprzed lat. Głównym punktem programu będzie ceremonia wręczenia najbardziej prestiżowej nagrody alpinistycznej - Złotych Czekanów. Już teraz wiadomo, że w tym roku Złoty Czekan za całokształt osiągnięć powędruje w ręce Krzysztofa Wielickiego, któremu gratulujemy tak wyjątkowego wyróżnienia! 

Wśród wielu polskich i zagranicznych gości zaprezentuje się też dwójka naszych autorów: 

Anna Czerwińska będzie uczestniczyła w sobotę o godz. 17.45 w benefisie Darka Załuskiego (Amfiteatr), a w niedzielę w pokazie dokumentującym 80 lat polskiego himalaizmu (niedziela 22.09., godz. 11.00-13.00, Kinoteatr, prowadzenie Janusz Majer i Renata Wcisło).

Anna Czerwińska i Marek Konecki wezmą udział w prezentacji książki Lodowy rycerz (niedziela, 22.09, godz. 15.00, Kinoteatr, prowadzenie Ilona Łęcka). W trakcie spotkania będzie można wygrać rysunki satyryczne Marka Koneckiego. Po spotkaniu o godz. 16.00 przewidziany jest wernisaż wystawy rysunków Marka Koneckiego poświęconej ostatniej zimowej wyprawie na K2. 

Poza tym w namiocie książkowym nasi autorzy będą podpisywali książki:

Anna Czerwińska (seria GórFanka) - niedz. 22.09 godz. 10.00

Marek Konecki (Lodowy rycerz) - niedz. 22.09 godz. 12.00

Na festiwalu będzie obecny także Mieczysław Bieniek "Hajer", autor książki  Hajer na kole, czyli rowerem po Kirgistanie i Kazachstanie

Część naszych książek będzie dostępna w namiocie z książkami (nowości + GórFanka), a pozostałe na stoisku GÓR, znajdującym się we wnękach przy wejściu do Kinoteatru.  

Program festiwalu jak zwykle jest niezwykle bogaty, a można się z nim zapoznać pod linkiem:

https://www.festiwalgorski.pl/program-2019-2/ 

Serdecznie zapraszamy!!!

   

 

Huragan

Wydarzenia
poniedziałek, 02 września 2019 19:12

katrina okPolecamy aktualny artykuł opublikowany w serwisie natemat.pl pod tytułem: Huragan, który zatrzymał Trumpa, w którym wypowiada się także Kuba Kucharski, autor książki W uścisku Katriny

Artykuł można przeczytać tutaj

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 51

GórFanka. Moje ABC w skale i lodzie

Hot StartPierwsza część serii, mającej ambicje pokazać ponad czterdziestoletnią karierę górską jednej z naszych najlepszych alpinistek. Barwne opowieści autorki pozwalają znakomicie wczuć się w klimat i atmosferę legendarnych lat 70.

GórFanka. Na szczytach Himalajów

Hot StartAutorka koncentruje się na wyprawach mających na celu zdobycie najwyższych himalajskich szczytów: Mount Everestu, Lhotse i Makalu. Mocna dawka wrażeń dla wszystkich miłośników gór i narratorskiego talentu Anny Czerwińskiej.

GórFanka W Karakorum 1979-1986

Hot StartKsiążka opisuje najbardziej ambitny okres działalności naszej bohaterki (z trudnymi ośmiotysięcznikami w Karakorum). Właśnie podczas tych wypraw dokonywano pierwszych kobiecych wejść na poszczególne szczyty.

 
 
 
Start