bg

Wydarzenia

Akcja na Nanga Parbat

Wydarzenia
sobota, 27 stycznia 2018 00:29

Bezprecedensowe, dramatyczne wydarzenia na Nanga Parbat wywołały falę głębszych przemyśleń u wielu naszych znanych alpinistów. Relacjonowanie przebiegu akcji górskiej pozostawiamy odpowiednim portalom (sport.pl, wspinanie.pl), natomiast chcielibyśmy polecić kilka wartościowych tekstów, które ukazują w szerszym kontekście sytuację, w jakich znaleźli się Tomek Mackiewicz i Elisabeth Revol. Wciąż mamy nadzieję, że akcja ratunkowa zakończy się sukcesem...

Ogólny tekst o Tomku Mackiewiczu:

http://www.sport.pl/inne/56,64998,22944398,nanga-parbat-co-z-tomaszem-mackiewiczem-on-i-francuzka-byli.html#MT2

Wywiad z Leszkiem Cichym:

http://www.sport.pl/inne/7,64998,22948590,leszek-cichy-legenda-polskiego-himalaizmu-tomek-sie-nie-podda.html

Jest też relacja na żywo: 

http://www.przegladsportowy.pl/inne-dyscypliny,akcja-ratunkowa-na-nanga-parbat-relacja-na-zywo,artykul,844170,1,307.html

 

Konkurs na książkę roku 2017

Wydarzenia
piątek, 26 stycznia 2018 02:23

annapurna

W poniedziałek (22.01) rozpoczęło się głosowanie w plebiscycie „Książki Roku 2017” - http://www.ksiazkiroku.pl/ [http://www.ksiazkiroku.pl/] - którego organizatorem jest serwis Granice.pl. Biorą w nim udział tytuły nagrodzone w ubiegłym roku w kwartalnych plebiscytach serwisu Granice.pl („Najlepsza książka na wiosnę”, „Najlepsza książka na lato”, „Najlepsza książka na jesień” i „Najlepsza książka na zimę”). Zachęcamy do odwiedzenia strony plebiscytu oraz zapoznania się z biorącymi w nim udział książkami. 
W konkursie biorą udział dwie książki Wydawnictwa Annapurna: - Dziura w podróży Iwony Dziury oraz Przeżyć dzień jak tygrys Johna Portera (obydwie w kategorii "Podróże literackie"). 
Zapraszamy gorąco do głosowania. Na osoby głosujące czekać będą zestawy liczące nawet kilkanaście nowości wydawniczych. Plebiscyt trwa tylko do najbliższej niedzieli, 28 stycznia 2018, włącznie. Wyniki będą ogłoszone kilka dni później na łamach serwisu Granice.pl i na stronie plebiscytu. 
Uwaga! W konkursie mogą brać udział tylko te osoby, które mają zarejestrowane polskie numery komórkowe, na które jest wysyłany specjalny kod. 
 

Promocja noworoczna

Wydarzenia
niedziela, 07 stycznia 2018 22:47

Dla naszych miłych czytelników ogłaszamy ciekawą promocję noworoczną:

Przy zakupie jednej książki z naszego wydawnictwa po cenie detalicznej  (oferta wydawnicza) otrzymuje się drugą książkę gratis z listy wymienionej poniżej (do wyboru przez kupującego):

1. Góry, ludzie, kontynenty w obiektywie ekstremalnej kamery (Jerzego Surdela)

2. GórFanka powraca w Karakorum (Anny Czerwińskiej) 

3. Moje PaGóry (Zbigniewa Piotrowicza)

4. Żywot wspinacza strachliwego (Jacka Kamlera)

5. Z Hajerem do Dalajlamy (Mieczysława Bieńka)

Koszty wysyłki na terenie Polski pokrywa wydawca.

Przy zakupie książek można brać pod uwagę także pozycje nominalnie wyczerpane, ale których niewielkie ilości są jeszcze w dyspozycji wydawcy (np. Z Hajerem na kraj Indii - wer. kolorowa, Tybet. Dach świata, Najwspanialsze parki narodowe świata, Prostowanie zwojów). Wyjaśnienie - przy zakupie dwóch książek można wybrać dwie pozycje z prezentowanej listy gratisów, przy zakupie trzech - trzy gratisy itd. 

Promocja trwa od 8.01.2018 r. do 31.01.2018 roku lub do wyczerpania się puli książek przeznaczonych na tę akcję. Przy zakupie obowiązuje przedpłata.   

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

W kolejnych miesiącach przygotujemy następne promocje.  

 

 

Program 14. Warszawskiego Przeglądu Filmów Górskich

Wydarzenia
wtorek, 28 listopada 2017 16:17

wpfg14 trailer - obrazProgram 14. WPFG

Poniżej przedstawiamy pełny program naszej imprezy, wraz z opisami prezentacji i filmów. 

TRAILER

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 41

GórFanka. Moje ABC w skale i lodzie

Hot StartPierwsza część serii, mającej ambicje pokazać ponad czterdziestoletnią karierę górską jednej z naszych najlepszych alpinistek. Barwne opowieści autorki pozwalają znakomicie wczuć się w klimat i atmosferę legendarnych lat 70.

GórFanka. Na szczytach Himalajów

Hot StartAutorka koncentruje się na wyprawach mających na celu zdobycie najwyższych himalajskich szczytów: Mount Everestu, Lhotse i Makalu. Mocna dawka wrażeń dla wszystkich miłośników gór i narratorskiego talentu Anny Czerwińskiej.

GórFanka W Karakorum 1979-1986

Hot StartKsiążka opisuje najbardziej ambitny okres działalności naszej bohaterki (z trudnymi ośmiotysięcznikami w Karakorum). Właśnie podczas tych wypraw dokonywano pierwszych kobiecych wejść na poszczególne szczyty.

 
 
 
Start