bg

Wydarzenia

Nagrody, wyróżnienia i echa targów krakowskich

Wydarzenia
czwartek, 02 listopada 2017 19:29

dziura w podrozy - okladkaW ostatnim czasie dwie nasze nowe książki zdobyły cenne nagrody lub wyróżnienia. 

Książka Iwony Dziury Dziura w podróży otrzymała nagrodę internautów w głosowaniu na książkę na jesień w kategorii "Podróże literackie", organizowanym przez portal literacki granice.pl. Pełna lista nagrodzonych książek w tym konkursie znajduje się pod adresem: 

https://www.granice.pl/news/oto-najlepsze-ksiazki-na-jesien/7321

 Z kolei książka Łukasza Kocewiaka Aconcagua. W cieniu Śnieżnego Strażnika otrzymała wyróżnienie w konkursie na najlepszą książkę podróżniczą na festiwalu Mediatravel w Łodzi. Cieszy nas to tym bardziej, ponieważ do konkursu zgłoszono kilkadziesiąt książek wielu znanych wydawców. Pełna lista nagrodzonych i wyróżnionych prac pod adresem: 

http://www.mediatravel.pl/2017/index.php/laureaci

Serdecznie gratulujemy naszym młodym autorom! To  przecież ich debiutanckie książki!!! 

Jak zwykle krakowskie targi pod względem frekwencji były nadzwyczaj udane, atmosfera wspaniała, możliwość spotkania po latach wielu wspaniałych postaci. Zaprezentowaliśmy trzy nasze aconcagua1tegoroczne nowości (Aconcagua. W cieniu Śnieżnego Strażnika, Amerykański dom wariatów, Dziura w podróży), a także gościliśmy na naszym stoisku aż czwórkę autorów (Iwonę Dziurę, Ewę Matuszewską, Łukasza Kocewiaka i Romualda Romana). Dziękujemy naszym autorom za udział w targach, a także wszystkim czytelnikom, którzy odwiedzili nasze stoisko. 


 

 

 

Targi Książki w Katowicach 10-12.11.2017

Wydarzenia
wtorek, 24 października 2017 03:08

adm okladka2Zapraszamy serdecznie na Targi Książki w Katowicach, a zwłaszcza na nasze stoisko nr 66, gdzie będziemy prezentowali m.in. kilka nowości (Dziura w podróży, Aconcagua, Amerykański dom wariatów). Niestety, ze względu na wyjazd zagraniczny, awizowany wcześniej Krzysztof Wielicki nie będzie mógł wziąć udziału w tej imprezie.    

Targi tradycyjnie odbywają się w Centrum Konferencyjnym obok Spodka. 

aconcagua1


 

Targi Książki w Krakowie 26-29.10.2017

Wydarzenia
niedziela, 22 października 2017 16:32

adm okladka2Serdecznie zapraszamy na targi książki w Krakowie w dn. 26-29.10, a zwłaszcza na nasze stoisko A11 (zlokalizowane w tym samym miejscu co w ubiegłych latach). W tym roku będziemy gościli kilku autorów, zaprezentujemy też dwie nowości: Amerykański dom wariatów autorstwa Romualda "Aldka" Romana oraz Aconcagua. W cieniu Śnieżnego Strażnika autorstwa Łukasza Kocewiaka.  

W niedzielę 29.10 w saloniku literackim w godz. 10.00-10.50 będziemy mogli posłuchać barwnych, niejednokrotnie zabawnych opowieści Romualda "Aldka" Romana, autora dwóch naszych książek: "Zakopiański dom wariatów" oraz Amerykański dom wariatów". 

Oto harmonogram planowanych spotkań z autorami na naszym stoisku A11:

aconcagua1

Sobota: 28.10

Godz. 10-12 Łukasz Kocewiak podpisuje książkę Aconcagua. W cieniu Śnieżnego Strażnika

Godz. 12-16 Iwona Dziura podpisuje książkę Dziura w podróży

Niedziela 29.10

Godz. 10-11 Łukasz Kocewiak podpisuje książkę Aconcagua. W cieniu Śnieżnego Strażnika

Godz. 11-13 Romuald "Aldek" Roman podpisuje książkę Amerykański dom wariatów

Godz. 13-14  Iwona Dziura podpisuje książkę Dziura w podróży

Godz. 14-15 Ewa Matuszewska podpisuje książkę Lider. Górskim szlakiem Andrzeja Zawady raz jeszcze

Godz. 15-16 Łukasz Kocewiak podpisuje książkę Aconcagua. W cieniu Śnieżnego Strażnika

Więcej…
 

Spotkania autorskie z Romualdem Romanem

Wydarzenia
środa, 18 października 2017 18:21

adw -plakat na warszawW najbliższym czasie odbędzie się szereg spotkań z Romualdem "Aldkiem" Romanem, autorem książek: "Zakopiański dom wariatów" i "Amerykański dom wariatów". Ta druga ksążka od 20.10 będzie dostępna w księgarniach. 

Przezabawne wspomnienia z peerelowskiego Zakopanego i jeszcze śmieszniejsze opowieści ze współczesnych Stanów Zjednoczonych. A wszystko autorstwa postaci barwnej, acz w Polsce mało znanej – Romualda „Aldka” Romana.

- tak pisze o książkach naszego autora Witold Bereś.

Więcej na: 

http://polskamasens.pl/zakopane-made-in-usa/

 Program nadchodzących spotkań z czytelnikami

25 października 2017, godz. 18.00, Biblioteka Publiczna im. S. Żeromskiego, Łukaszówki 4, Zakopane

27 października 2017, godz. 17.00, Galeria BWA „Jatki”, ul. Kościuszki 4,  34-400 Nowy Targ – spotkanie prowadzi Beata Zalot

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 40

GórFanka. Moje ABC w skale i lodzie

Hot StartPierwsza część serii, mającej ambicje pokazać ponad czterdziestoletnią karierę górską jednej z naszych najlepszych alpinistek. Barwne opowieści autorki pozwalają znakomicie wczuć się w klimat i atmosferę legendarnych lat 70.

GórFanka. Na szczytach Himalajów

Hot StartAutorka koncentruje się na wyprawach mających na celu zdobycie najwyższych himalajskich szczytów: Mount Everestu, Lhotse i Makalu. Mocna dawka wrażeń dla wszystkich miłośników gór i narratorskiego talentu Anny Czerwińskiej.

GórFanka W Karakorum 1979-1986

Hot StartKsiążka opisuje najbardziej ambitny okres działalności naszej bohaterki (z trudnymi ośmiotysięcznikami w Karakorum). Właśnie podczas tych wypraw dokonywano pierwszych kobiecych wejść na poszczególne szczyty.

 
 
 
Start