bg

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości 

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_stats/helper.php on line 106
Odsłon : 1186565

Wydarzenia

Ewa Matuszewska nie żyje

Wydarzenia
czwartek, 29 marca 2018 11:02

ewa matuszewska 2

28 marca 2018 roku odeszła od nas Ewa Matuszewska, ceniona dziennikarka i autorka książek górskich. Najbardziej znanymi jej pozycjami są wspomnienia o Wandzie Rutkiewicz, z którą się przyjaźniła. Napisała też biografię Andrzeja Zawady „Lider. Górskim szlakiem Andrzeja Zawady”. W 2016 roku wydaliśmy razem uzupełnioną i przerobioną jej wersję, z nową szatą graficzną pod tytułem „Lider. Górskim szlakiem Andrzeja Zawady raz jeszcze”. Mieliśmy zaszczyt gościć Panią Ewę na naszym stoisku podczas ostatnich targów książki w Krakowie. Była wtedy pełna energii i ciepła po wyjściu z ciężkiej choroby. Wielka szkoda, że nie będziemy już mieli szansy razem porozmawiać. Mieliśmy jeszcze kolejne plany wydawnicze...

Pogrzeb Ewy Matuszewskiej odbył się 4.04.2018 r. w Zakopanem, na cmentarzu na Pardałówce. Uczestniczyło w nim liczne grono rodziny, znajomych i wielbicieli literackiego talentu. Spoczęła tam, gdzie mieszkała przez na ostatnie lata - u stóp Giewontu.  

 

"W uścisku Katriny" - nowa książka wyd. Annapurrna

Wydarzenia
wtorek, 27 marca 2018 23:51


katrina ok

Zamieszczamy krótką wiadomość o książce Kurby Kucharskiego "W uścisku Katriny. Mój American Dream, czyli jak przetrwałem śmiercionośny hurgan na wyjeździe Work & Travel".

Autor opowiada o swoich dramatycznych przeżyciach związanych z pobytem w Nowym Orleanie, gdy na jego drodze stanął śmiercionośny huragan "Katrina".  Swoje doświadczenia zawarł w książce, która od 5 kwietnia zagości na półkach księgarskich. Wkrótce zamieścimy pełną informację o tej pozycji. 

Poniżej fragment streszczenia książki:

"W uścisku Katriny" to książka oparta na autentycznych wydarzeniach. Bazuje na przeżyciach grupy polskich studentów, która w 2005 roku znalazła się w obliczu śmiertelnego zagrożenia, jakim było przejście huraganu „Katrina” nad Nowym Orleanem. Warto przypomnieć, że huragan ów spowodował jedną z największych w historii Stanów Zjednoczonych klęskę żywiołową, po której miasto przez wiele lat wracało do normalnego życia. O tych wydarzeniach znamy wiele przekazów z mediów, teraz jednakże możemy sobie uświadomić, jakim traumatycznym doświadczeniem było znalezienie się w samym oku tego niszczycielskiego cyklonu. 

Więcej…
 

Anna Czerwińska o K2 w radiu ZET

Wydarzenia
wtorek, 06 marca 2018 12:15

Polecamy rozmowę Konrada Piaseckiego z Anną Czerwińską w radiu ZET. Głównym tematem była zakończona właśnie wyprawa zimowa na K2. 

Oto link do nagrania wideo:

http://www.radiozet.pl/Radio/Programy/Gosc-Radia-ZET/Anna-Czerwinska-Zimowe-zdobycie-K2-moglo-sie-udac.-Mysle-ze-dojdzie-do-kolejnej-proby-ale-juz-bez-Urubki

 

 

Anna Czerwińska - Super Kolos 2017

Wydarzenia
piątek, 02 marca 2018 01:19

01Anna Czerwińska, nasza autorka książek z cyklu "GórFanka", otrzymała w tym roku prestiżową nagrodę Super Kolosa. Oto komunikat zamieszczony na stronie organizatorów Kolosów:

Kapituła Kolosów, w tym roku po raz pierwszy wspólnie z nowo powołanym gremium – Honorową Kapitułą Kolosów – zdecydowała, że Super Kolos 2017 za całokształt osiągnięć trafi w ręce Anny Czerwińskiej. W godne ręce. Wybitna himalaistka, zdobywczyni sześciu ośmiotysięczników, jest pierwszą Polką, która osiągnęła Koronę Ziemi, czyli najwyższe szczyty wszystkich kontynentów, oraz drugą po Wandzie Rutkiewicz polską himalaistką, która stanęła na szczycie Mount Everestu (za to osiągnięcie otrzymała na Kolosach 2000 wyróżnienie w kategorii „Alpinizm”). Do ścisłej czołówki polskich alpinistów i himalaistów należy od lat 70. XX wieku. Na swoim koncie ma również pierwsze polskie kobiece wejścia na Lhotse (2001) i Makalu (2006) oraz pierwsze kobiece przejście zimowe północnej ściany Matterhornu (1978, w czteroosobowym zespole). Zdobyła także m.in. Czo Oju i Gaszerbrum II oraz centralny wierzchołek Sziszapangmy i tzw. Rocky Summit (przedwierzchołek) na Broad Peaku. Oprócz tego, że się wspina, o górach pisze, od wielu lat aktywnie uczestniczy też w życiu polskiego środowiska górskiego i podróżniczego.

 Więcej o książkach z cyklu GórFanka, przedstawiających pełną górską drogę Anny Czerwińskiej, można przeczytać tu:  

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 43

GórFanka. Moje ABC w skale i lodzie

Hot StartPierwsza część serii, mającej ambicje pokazać ponad czterdziestoletnią karierę górską jednej z naszych najlepszych alpinistek. Barwne opowieści autorki pozwalają znakomicie wczuć się w klimat i atmosferę legendarnych lat 70.

GórFanka. Na szczytach Himalajów

Hot StartAutorka koncentruje się na wyprawach mających na celu zdobycie najwyższych himalajskich szczytów: Mount Everestu, Lhotse i Makalu. Mocna dawka wrażeń dla wszystkich miłośników gór i narratorskiego talentu Anny Czerwińskiej.

GórFanka W Karakorum 1979-1986

Hot StartKsiążka opisuje najbardziej ambitny okres działalności naszej bohaterki (z trudnymi ośmiotysięcznikami w Karakorum). Właśnie podczas tych wypraw dokonywano pierwszych kobiecych wejść na poszczególne szczyty.

 
 
 
Start