bg

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości 

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_stats/helper.php on line 106
Odsłon : 1452054

Wydarzenia

Trzy nasze książki zakwalifikowane do konkursu na najlepszą książkę górską roku

Wydarzenia
wtorek, 27 sierpnia 2019 04:37

Jak co roku, podczas tegorocznego Festiwalu Górskiego w Lądku Zdroju im. Andrzeja Zawady odbywa się konkurs na najlepszą książkę górską roku. Z ogromną radością przyjęliśmy informację, że wszystkie trzy nasze książki zgłoszone do konkursu zostały zakwalifikowane i będą prezentowane w katalogu festiwalowym. 

Są to:

lodowy rycerz - okadka2Lodowy rycerz i inne górskie osobliwości autorstwa Marka Koneckiego (czyli karykatury górskie opatrzone krótkimi tekstami satyrycznymi)

hajer na koleHajer na kole, czyli rowerem po Kirgistanie i Kazachstanie autorstwa Mieczysława Bieńka (dalszy ciąg szalonych podróży z całym szeregiem zabawnych, a niekiedy i dramatycznych wydarzeń, ukazanych z przymróżeniem oka)

noszak-soloNoszak solo autorstwa Łukasza Kocewiaka (miniksiążeczka, w której autor w rozmowie z Romanem Gołędowskim opowiada o swojej samotnej wyprawie na Naszak w 2018 roku i wyjątkowych okolicznościach jej towarzyszących). 

Ceremonia ogłoszenia wyników i wręczenia nagród odbędzie się w dniu 20 września 2019 r. (piątek) o godz. 17.00-18.15 w Kinoteatrze. 

Pełną listę książek zgłoszonych do konkursu można objerzeć tutaj:

Warto przypomnieć, że w poprzednich edycjach tego konkursu nagrodę specjalną zdobyła seria książek Anny Czerwińskiej pod ogólnym tytułem GórFanka, a książka Przeżyłem, więc wiem autorstwa Ryszarda Szafirskiego i Klaudii Tasz otrzymała wyróżnienie.  

Więcej…
 

O książce "W uścisku Katriny" w RMF Classic

Wydarzenia
środa, 14 sierpnia 2019 11:22

katrina okKuba Kucharski, autor książki W uścisku Katriny był gościem Małgorzaty Bugaj w programie "Księgarnia pod chmurką", emitowanym przez radio RMF Classic. Warto wysłuchać tego wywiadu, by dowiedzieć się o huraganie Katrina i związanych z nim przeżyciach autora, ktore były impulsem do napisania porywającej relacji. Rozmowę można odtworzyć tutaj

Poniżej przedstawiamy skrótowy opis książki:

Nie od dziś wiadomo, że programy Work & Travel oferują szansę nie tylko zarobienia trochę grosza, ale też poznania odległych krajów, które dla wielu stanowiły obiekt najśmielszych marzeń. Gnany tą wizją zanurzenia się w amerykański sen tytułowy Kuba stawia wszystko na jedną kartę i rusza w świat. Na początku sprawy układają się po jego myśli – poznaje grono studentów z Polski, uczestników tego programu. Razem imprezują, odkrywając uroki nocnego życia, jakie oferuje im znany choćby z piosenki „Dom Wschodzącego Słońca” pełen pokus Nowy Orlean. Co więcej, Kuba poznaje intrygującą dziewczynę, która jednak początkowo trzyma go na dystans. I nie wiadomo, jak potoczyłyby się ich losy, gdyby nie nadejście potężnego huraganu, który wszystko wywraca do góry nogami – nie tylko powoduje katastrofalne zniszczenia w mieście, ale także odmienia relacje Kuby z wybranką serca.

Wraz z nadejściem huraganu akcja książki przyspiesza, wciągając czytelnika w wir coraz to nowych, bardziej dramatycznych wydarzeń. Rozwijający się w tych niecodziennych okolicznościach romans stanowi główną oś książki, gdy bohaterowie książki dosłownie walczą o życie. Tych kilka wspólnych jakże trudnych dni odcisnęło trwałe piętno na związku młodych ludzi. W jaki sposób? O tym warto się dowiedzieć, sięgając po tę emocjonującą, a jednocześnie napisaną z głębszym morałem opowieść.

Przystępny, młodzieżowy język, starannie dobrane ilustracje wprowadzające w nastrój chwili to kolejne atuty tej pozycji. A przy okazji w formie epilogu spora dawka informacji o magicznym Nowym Orleanie i zjawisku huraganów na terenie Stanów Zjednoczonych. Okładkę projektował znany choćby z malowanych gitar i kasków licytowanych podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - nasz wspaniały surrealista, Szymon Chwalisz.  

„Najlepsza książka 2018 roku w kategorii „literatura faktu”, w konkursie na wortalu literackim granice.pl (głosami internautów), III nagroda w kategorii „Książka podróżnicza roku” na festiwalu Cywilizacji i Sztuki Mediów MEDIATRAVEL w 2018 roku oraz „Najlepsza książka na lato 2018” w konkursie wortalu granice.pl.


 

Anna Czerwińska kończy 70 lat

Wydarzenia
środa, 10 lipca 2019 01:19

Czerwiska_-__biografia_xsZ okazji 70. urodzin, które wypadają w dniu 10.07.2019 roku, pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia naszej autorce, a zarazem wspaniałej alpinistce - Annie Czerwińskiej. Oby góry jeszcze przez wiele lat dostarczały radości i mocnych wrażeń!

Dla osób, które jeszcze nie miały szansy zetknąć się z książkami Anny, polecamy pięciotomową serię GórFanka, w której autorka opowiada o swojej barwnej i długiej karierze górskiej.

Warto zapoznać się z wywiadem z Anną Czerwińską, zamieszczonym na stronie magazynu GÓRY, oraz wywiadem radiowym, przygotowanym przez Renatę Wcisło dla PR Zachód. 

Kolejny wywiad ukaże się we wrześniowym numerze Magazynu Turystyki Góskiej NPM, gdzie Anna wspomina swoje najważniejsze wyprawy i wspinaczki.  

 

W uścisku Katriny - o książce rozmawiają Książniczki

Wydarzenia
poniedziałek, 24 czerwca 2019 21:41

katrina-wideoPolecamy kolejny, ciekawy odcinek wideo zrealizowany w ramach pilotażowego projektu: 

"Poznaj z nami niezależny rynek książki - Polska Izba Książki i Książniczki zapraszają" pod linkiem.

https://www.youtube.com/watch?v=tSK7vGbJ5Ak

O książce Kuby Kucharskiego W uścisku Katriny jest mowa od 5.50 do 7.20 minuty. 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 51

GórFanka. Moje ABC w skale i lodzie

Hot StartPierwsza część serii, mającej ambicje pokazać ponad czterdziestoletnią karierę górską jednej z naszych najlepszych alpinistek. Barwne opowieści autorki pozwalają znakomicie wczuć się w klimat i atmosferę legendarnych lat 70.

GórFanka. Na szczytach Himalajów

Hot StartAutorka koncentruje się na wyprawach mających na celu zdobycie najwyższych himalajskich szczytów: Mount Everestu, Lhotse i Makalu. Mocna dawka wrażeń dla wszystkich miłośników gór i narratorskiego talentu Anny Czerwińskiej.

GórFanka W Karakorum 1979-1986

Hot StartKsiążka opisuje najbardziej ambitny okres działalności naszej bohaterki (z trudnymi ośmiotysięcznikami w Karakorum). Właśnie podczas tych wypraw dokonywano pierwszych kobiecych wejść na poszczególne szczyty.

 
 
 
Start