bg

Wydarzenia

"Przeżyć dzień jak tygrys" w konkursie na najlepszą książkę na wiosnę

Wydarzenia
poniedziałek, 20 marca 2017 12:14

przezyc

13. marca 2017 rozpoczął się organizowany przez serwis Granice.pl plebiscyt "Najlepsza książka na wiosnę". W obecnej edycji bierze udział nasza książka Przeżyć dzień jak tygrys Johna Portera, w kategorii "Podróże literackie". Podajemy link do strony z plebiscytem, za pośrednictwem której oddawać można głosy:

http://ksiazkanawiosne.pl/ Na książki, w pierwszym etapie plebiscytu można głosować do 26. marca 2017 roku. W dniu 27. marca ogłoszone zostaną nominacje i rozpocznie się drugi etap plebiscytu wiosennego. 11 kwietnia 2017 na łamach serwisu Granice.pl oraz na stronie plebiscytu ogłoszone zostaną wyniki "Najlepszej książki na wiosnę". Zachęcamy do głosowania. Na uczestników konkursu czekają cenne nagrody książkowe.

 

"Góry, ludzie, kontynenty ..." w promocyjnej cenie

Wydarzenia
środa, 01 marca 2017 12:54

surdel -oklOd dnia 1.03.2017 r. książka Jerzego Surdela Góry, ludzie, kontynenty w obiektywie ekstremalnej kamery cz. 1 jest oferowana po nowej, promocyjnej cenie detalicznej 29,90 zł (pierwotna cena to 44,90 zł).

Mamy nadzieję, że będzie to odpowiednią zachętną, by sięgnąć to tę interesującą i wciągającą lekturę.

Trwają prace nad drugą częścią tej opowieści, która ukaże się na rynku zapewne w drugiej połowie 2017 r.   

 

Jacek Kamler o Janie Długoszu

Wydarzenia
sobota, 18 lutego 2017 18:50

zywot2Publikujemy rozdział z książki "Żywot wspinacza strachliwego" zmarłego niedawno Jacka Kamlera: 

Palant samotny czyli kilka dni w Morskim Oku

Miałem już do tematu Morskiego Oka nie wracać, ale okazało się, że się nie da. Góry dopadną cię wszędzie i zawsze, jeśli tylko za młodu mocno cię złapały za połę.

Zeszliśmy się kiedyś, po pół wieku przeszło, ze Zbyszkiem Skoczylasem, wybitnym taternikiem z dawnych lat i zgadało się o Janku Długoszu - towarzyszu wspinaczkowym Zbyszka.

Zwali go Palantem, a był jednym z największych polskich taterników. Brał się za drogi wydawałoby się nie do przejścia i wyznaczał nowe granice ludzkich możliwości.

Więcej…
 

Kilka ostatnich wiadomości

Wydarzenia
czwartek, 12 stycznia 2017 23:12

W związku z pytaniami od czytelników podajemy kilka ostatnich wiadomości o naszych autorach, artykułach w prasie o naszych książkach oraz o wznowieniach.

1. Mieczysław Bieniek "Hajer" w najbliższym czasie nie będzie mógł występować publicznie ze względu na poważną chorobę, z którą zmaga się od kilku miesięcy. Życzymy mu szybkiego powrotu do zdrowia! Pracujemy nad kolejną jego książką.    

2. W najnowym numerze miesięcznika npm (1/2017) ukazał się ciekawy wywiad autorstwa Eweliny i Bogusława Magrelów z Ryszardem Szafirskim pod tytułem: "Na wyprawach nie ma demokracji". W tym samym numerze zamieszczono krótką recenzję Lidera

3. W ostatnim numerze "Taternika" (4/2016) znajdziemy pogłębioną recenzję Lidera autorstwa Bogusława Kowalskiego.

4. Przy zakupieniu prenumeraty "Taternika" można przy okazji nabyć po mocno promocyjnej cenie Lidera. Szczegóły na stronie 

http://taternik.org/produkt/prenumerata-12-miesieczna

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 39

GórFanka. Moje ABC w skale i lodzie

Hot StartPierwsza część serii, mającej ambicje pokazać ponad czterdziestoletnią karierę górską jednej z naszych najlepszych alpinistek. Barwne opowieści autorki pozwalają znakomicie wczuć się w klimat i atmosferę legendarnych lat 70.

GórFanka. Na szczytach Himalajów

Hot StartAutorka koncentruje się na wyprawach mających na celu zdobycie najwyższych himalajskich szczytów: Mount Everestu, Lhotse i Makalu. Mocna dawka wrażeń dla wszystkich miłośników gór i narratorskiego talentu Anny Czerwińskiej.

GórFanka W Karakorum 1979-1986

Hot StartKsiążka opisuje najbardziej ambitny okres działalności naszej bohaterki (z trudnymi ośmiotysięcznikami w Karakorum). Właśnie podczas tych wypraw dokonywano pierwszych kobiecych wejść na poszczególne szczyty.

 
 
 
Start