bg

Wydarzenia

Nominacja dla książki "Przeżyć dzień jak tygrys"

Wydarzenia
piątek, 31 marca 2017 15:06
przezyc-nominacjaW dniu 27.03.2017 r. rozpoczął się drugi etap głosowania w plebiscycie „Najlepsza książka na wiosnę” - http://ksiazkanawiosne.pl/, którego organizatorem jest serwis Granice.pl - wszystko o literaturze. Etap ten trwał będzie do 9 kwietnia 2017! Poznaliśmy już tytuły, które zdobyły nominacje internautów i jurorów. Nasza książka - Przeżyć dzień jak tygrys - otrzymała zarówno nominację jury, jak i nominację internautów, przechodzi więc do II etapu głosowania, będzie też rozpatrywana w rywalizacji o nagrody jury. Bezpośredni link do głosowania na książkę „Przeżyć dzień jak tygrys” to: http://ksiazkanawiosne.pl/ksiazka,5929622 
Osoby, które oddały już głos w pierwszej fazie konkursu, mogą teraz ponownie głosować. 
Dodatkowym argumentem zachęcającym do głosowania może być fakt, że osoby głosujące mają szansę wygrania zestawów nawet 10 nagród książkowych!
 

"Przeżyć dzień jak tygrys" w konkursie na najlepszą książkę na wiosnę

Wydarzenia
poniedziałek, 20 marca 2017 12:14

przezyc

13. marca 2017 rozpoczął się organizowany przez serwis Granice.pl plebiscyt "Najlepsza książka na wiosnę". W obecnej edycji bierze udział nasza książka Przeżyć dzień jak tygrys Johna Portera, w kategorii "Podróże literackie". Podajemy link do strony z plebiscytem, za pośrednictwem której oddawać można głosy:

http://ksiazkanawiosne.pl/ Na książki, w pierwszym etapie plebiscytu można głosować do 26. marca 2017 roku. W dniu 27. marca ogłoszone zostaną nominacje i rozpocznie się drugi etap plebiscytu wiosennego. 11 kwietnia 2017 na łamach serwisu Granice.pl oraz na stronie plebiscytu ogłoszone zostaną wyniki "Najlepszej książki na wiosnę". Zachęcamy do głosowania. Na uczestników konkursu czekają cenne nagrody książkowe.

 

"Góry, ludzie, kontynenty ..." w promocyjnej cenie

Wydarzenia
środa, 01 marca 2017 12:54

surdel -oklOd dnia 1.03.2017 r. książka Jerzego Surdela Góry, ludzie, kontynenty w obiektywie ekstremalnej kamery cz. 1 jest oferowana po nowej, promocyjnej cenie detalicznej 29,90 zł (pierwotna cena to 44,90 zł).

Mamy nadzieję, że będzie to odpowiednią zachętną, by sięgnąć to tę interesującą i wciągającą lekturę.

Trwają prace nad drugą częścią tej opowieści, która ukaże się na rynku zapewne w drugiej połowie 2017 r.   

 

Jacek Kamler o Janie Długoszu

Wydarzenia
sobota, 18 lutego 2017 18:50

zywot2Publikujemy rozdział z książki "Żywot wspinacza strachliwego" zmarłego niedawno Jacka Kamlera: 

Palant samotny czyli kilka dni w Morskim Oku

Miałem już do tematu Morskiego Oka nie wracać, ale okazało się, że się nie da. Góry dopadną cię wszędzie i zawsze, jeśli tylko za młodu mocno cię złapały za połę.

Zeszliśmy się kiedyś, po pół wieku przeszło, ze Zbyszkiem Skoczylasem, wybitnym taternikiem z dawnych lat i zgadało się o Janku Długoszu - towarzyszu wspinaczkowym Zbyszka.

Zwali go Palantem, a był jednym z największych polskich taterników. Brał się za drogi wydawałoby się nie do przejścia i wyznaczał nowe granice ludzkich możliwości.

Więcej…
 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 39

GórFanka. Moje ABC w skale i lodzie

Hot StartPierwsza część serii, mającej ambicje pokazać ponad czterdziestoletnią karierę górską jednej z naszych najlepszych alpinistek. Barwne opowieści autorki pozwalają znakomicie wczuć się w klimat i atmosferę legendarnych lat 70.

GórFanka. Na szczytach Himalajów

Hot StartAutorka koncentruje się na wyprawach mających na celu zdobycie najwyższych himalajskich szczytów: Mount Everestu, Lhotse i Makalu. Mocna dawka wrażeń dla wszystkich miłośników gór i narratorskiego talentu Anny Czerwińskiej.

GórFanka W Karakorum 1979-1986

Hot StartKsiążka opisuje najbardziej ambitny okres działalności naszej bohaterki (z trudnymi ośmiotysięcznikami w Karakorum). Właśnie podczas tych wypraw dokonywano pierwszych kobiecych wejść na poszczególne szczyty.

 
 
 
Start