bg

Wydarzenia

Żywot wspinacza strachliwego - fragment

Wydarzenia
sobota, 10 czerwca 2017 11:29

Rozpoczynamy nowy cykl materiałów zamieszczanych na naszej stronie - będą to fragmenty wybranych książek naszego wydawnictwa. Tym razem publikujemy rozdział z książki zmarłego w tym roku Jacka Kamlera Żywot wspinacza strachliwego.

 

zywot2Palant samotny czyli kilka dni w Morskim Oku

 

Miałem już do tematu Morskiego Oka nie wracać, ale okazało się, że się nie da. Góry dopadną cię wszędzie i zawsze, jeśli tylko za młodu mocno cię złapały za połę.

Zeszliśmy się kiedyś, po pół wieku przeszło, ze Zbyszkiem Skoczylasem, wybitnym taternikiem z dawnych lat i zgadało się o Janku Długoszu - towarzyszu wspinaczkowym Zbyszka.

Więcej…
 

Echa 7. Warszawskich Targów Książki

Wydarzenia
czwartek, 25 maja 2017 10:26

20170521_124936 2

Tegoroczne majowe targi śmiało można zaliczyć do udanych. Frekwencja dopisała, czytelnicy też. Na naszym stoisku sporo się działo – czterech autorów miało pełne ręce roboty. Anna Czerwińska raptem dzień wcześniej wróciła z Nepalu,  emanowała  więc himalajską aurą. Czytelnicy często przynosili do podpisu całe komplety GórFanek. John Porter, autor książki Przeżyć dzień jak tygrys  kończył w Warszawie kilkudniową turę po Polsce, gdzie w pięciu miastach miał swoje prezentacje. Mógł się przekonać o rozmachu warszawskiej imprezy, która wielkością i rozmachem co najmniej dorównuje, o ile nie przewyższa targi brytyjskie w londyńskiej Olimpii. Sporym zainteresowaniem cieszyły się też nasze nowości – autorstwa dwójki debiutantów. Iwona Dziura zwracała uwagę już choćby swoim wyglądem modelki, a przecież potrafi też ciekawie i zajmująco opowiadać, co można sprawdzić, czytając Dziurę w podróży.  I wreszcie warto wspomnieć o miłej niespodziance, jaką sprawił Łukasz Kocewiak, autor Aconcagua. W cieniu Śnieżnego Strażnika. Książka ta cieszyła się dużym zainteresowaniem, mimo że na rynku znajdzie się dopiero we wrześniu. Po raz kolejny można było się przekonać, że literatura górska to nie tylko relacje z ekstremalnych wyczynów, ale też i coś dla przeciętnego górołaza.

20170520_150836 3

Oto krótki fotoreportaż z warszawskiej imprezy (należy nacisnąć przycisk "więcej" z prawej strony):

Więcej…
 

John Porter - majowe spotkania

Wydarzenia
wtorek, 09 maja 2017 00:00

przezyc dzien okladka

Autor poczytnej książki Przeżyć dzień jak tygrys, brytyjski alpinista John Porter przybędzie w maju do Polski na serię spotkań z publicznością.  

image001Pokazy w Krakowie i Warszawie zostaną wzbogacone projekcjami głośnego filmu Jima Currana z 1990 roku "K2. Triumph and Tragedy" (50 min.). Film ten, laureat wielu nagród (między innymi Grand Prix w Banff), pokazuje tragiczny sezon 1986 pod K2, kiedy to zginęło na tej górze 13 alpinistów, w tym trójka Polaków. Wprowadzenie do filmu wygłosi John Porter, który był wówczas pod K2.

Zapraszamy na ostatnie już spotkanie na targach oraz do warszawskiego kina Wisła:

20.05.2017 godz. 13.00-15.00 Warszawa (Targi Książki na Stadionie Narodowym, podpisywanie książki na stoisku wyd. Annapurna 221 V), 

20.05.2017 godz. 20.45 Warszawa (Kino Wisła, Pl. Wilsona 2) + film "K2. Triumph and Tragedy" Jima Currana - wstęp 20 zł,

Oto trailer 

Więcej…
 

XXIV Przegląd Filmów Alpinistycznych

Wydarzenia
poniedziałek, 08 maja 2017 21:05

Już w najbliższy weekend, bo w dn. 12-14.05.2017 r. czeka nas spora dawka górskich emocji. W tych dniach będzie się odbywał w warszawskim Centrum Olimpijskim już XXIV Przegląd Filmów Alpinistycznych im. Wandy Rutkiewicz. Wśród wielu znamienitych gości będzie między innymi austriacki filmowiec Lutz Maurer, realizator filmu "Land der Berge" o ostatniej wyprawie Jerzego Kukuczki. Poza tym spotkania m.in. z Moniką Rogozińską, Anną Pietraszek, Celiną Kukuczkową, Pawłem Wysoczańskim oraz Krzysztofem Wielickim. 

Nasze wydawnictwo będzie w trakcie imprezy prowadziło niewielkie stoisko z wydawnictwami górskimi, a na nim zaprezentujemy m.in. nowość: Aconcagua. W cieniu Śnieżnego Strażnika autorstwa Łukasza Kocewiaka. Poza tym będą m.in. dwie ważne pozycje wydane w ostatnich miesiącach: Lider. Górskim szlakiem Andrzeja Zawady raz jeszcze Ewy Matuszewskiej oraz Przeżyć dzień jak tygrys. Alex MacIntyre i narodziny stylu alpejskiego w Himalajach Johna Portera. Jak zwykle książki będą oferowane po promocyjnych cenach.

Poniżej zamieszczamy program imprezy:   

Więcej…
 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 41

GórFanka. Moje ABC w skale i lodzie

Hot StartPierwsza część serii, mającej ambicje pokazać ponad czterdziestoletnią karierę górską jednej z naszych najlepszych alpinistek. Barwne opowieści autorki pozwalają znakomicie wczuć się w klimat i atmosferę legendarnych lat 70.

GórFanka. Na szczytach Himalajów

Hot StartAutorka koncentruje się na wyprawach mających na celu zdobycie najwyższych himalajskich szczytów: Mount Everestu, Lhotse i Makalu. Mocna dawka wrażeń dla wszystkich miłośników gór i narratorskiego talentu Anny Czerwińskiej.

GórFanka W Karakorum 1979-1986

Hot StartKsiążka opisuje najbardziej ambitny okres działalności naszej bohaterki (z trudnymi ośmiotysięcznikami w Karakorum). Właśnie podczas tych wypraw dokonywano pierwszych kobiecych wejść na poszczególne szczyty.

 
 
 
Start