bg

Recenzje - Hajer jedzie do Dalajlamy

Hajer jedzie do Dalajlamy - recenzja n.p.m.

Bikeowa podróż. Z Sydney do Szczecina cz.1
wtorek, 19 kwietnia 2011 12:57

Roman Gołędowski z wydawnictwa Annapurna odnajduje w sobie pasję do przeprowadzania nieformalnych rozmów z osobami niełatwymi do okiełznania! Najpierw wziął w krzyżowy ogień pytań Ankę Czerwińską, czego efekty poznajemy w serii wspomnieniowej pod tytułem ?Górfanka?, a ostatnio przeciągnął przez magiel wielogodzinnych pogawędek Mieczysława Bieńka ? rozpoznawalnego już nie tylko na Śląsku, skąd pochodzi i gdzie przez 27 lat pracował jako górnik, ale dzięki dokumentowi filmowemu ?W drodze?, zrealizowanemu przez Pawła Wysoczańskiego, znanego także szerszej publiczności.

Więcej…
 

Hajer jedzie do Dalajlamy - Ilona Gul

Bikeowa podróż. Z Sydney do Szczecina cz.1
środa, 06 kwietnia 2011 12:18

Bieniek u Dalajlamy

Jego Świątobliwość XIV Dalajlama Tenzin Gjaco to głowa państwa i duchowy przywódca Tybetańczyków. Według buddyzmu tybetańskiego Dalajlama jest jedną z istot, które świadomie wybierają swoje kolejne wcielenia, a audiencja u niego stanowi cel wypraw setek tysięcy ludzi łaknących jego mądrości.

Więcej…
 

Hajer jedzie do Dalajlamy - Mateusz Niebielski

Bikeowa podróż. Z Sydney do Szczecina cz.1
wtorek, 22 marca 2011 06:49

To od niej zaczęła się moja "przygoda" z książkami podróżniczymi. I do teraz nie znalazłem niczego lepszego. Książka bije na głowę Cejrowskiego. Nawet nie ma porównania. Nie lubię górników, ale ten Hajer pokazał, że jest swój chłop. On nie szuka przygody, to przygoda chodzi za nim, w każdym miejscu i czasie. "Hajer jedzie do Dalajlamy" to zestaw opowieści podróżniczych pełnych humoru, przygody, nadzwyczajnych przygód i ludzi. Czyta się ją, człowiek śmieje, a na koniec chce więcej. Niestety, ale to jedyny tytuł tego autora. Chcę więcej, bo to wzór dla innych tego typu książek.

Recenzja: Mateusz Niebielski

http://merlin.pl/Hajer-jedzie-do-Dalajlamy-wydanie-II_Mieczyslaw-Bieniek/browse/product/1,872971.html

 


GórFanka. Moje ABC w skale i lodzie

Hot StartPierwsza część serii, mającej ambicje pokazać ponad czterdziestoletnią karierę górską jednej z naszych najlepszych alpinistek. Barwne opowieści autorki pozwalają znakomicie wczuć się w klimat i atmosferę legendarnych lat 70.

GórFanka. Na szczytach Himalajów

Hot StartAutorka koncentruje się na wyprawach mających na celu zdobycie najwyższych himalajskich szczytów: Mount Everestu, Lhotse i Makalu. Mocna dawka wrażeń dla wszystkich miłośników gór i narratorskiego talentu Anny Czerwińskiej.

GórFanka W Karakorum 1979-1986

Hot StartKsiążka opisuje najbardziej ambitny okres działalności naszej bohaterki (z trudnymi ośmiotysięcznikami w Karakorum). Właśnie podczas tych wypraw dokonywano pierwszych kobiecych wejść na poszczególne szczyty.

 
 
 
Start