bg

Bikeowa podróż. Z Sydney do Szczecina cz.1

Recenzje - Górfanka. Moje ABC w skale i w lodzie

Bikeowa podróż. Z Sydney do Szczecina cz.1
wtorek, 05 kwietnia 2011 10:58

Książkę czyta się jednym tchem. Nie sposób się od niej oderwać... w tramwaju, na przystanku, a ostatnie strony czytałam idąc chodnikiem. Uważam, że dla łojantów jest to lektura obowiązkowa.

Więcej…
 

Recenzje - Górfanka. Moje ABC w skale i w lodzie

Bikeowa podróż. Z Sydney do Szczecina cz.1
wtorek, 05 kwietnia 2011 10:54

Bardzo ciekawe wspomnienia, dla każdego interesującego się polskim wspinaniem. Początki górskiej drogi Anny Czerwińskiej. Napisana w formie rozmowy, przeplatanej krótkimi wstawkami bohaterki, najczęściej o charakterze anegdot. Dla niewiedzących zbyt wiele o polskim alpinizmie lat 70-ych, na pewno spora dawka wiedzy. Z kolei dla tych, co chociaż otarli się o ówczesne taternictwo, jakimś dziwnym trafem, książka przywołuje na powrót tamtą atmosferę, nieco improwizowanego i lekko szalonego wspinania. Miło było sobie przypomnieć.

Grzesiek Fiedor

http://www.ceneo.pl/1400919


 

Górfanka. Na szczytach Himalajów

Bikeowa podróż. Z Sydney do Szczecina cz.1
wtorek, 05 kwietnia 2011 10:50

Kolejna pozycja o górach. Ta moim zdaniem jest ciekawszym językiem napisana niż "Dosięgnąć Everestu". A fabuła to oczywiście bardzo podobna. Teraz możemy poczytać o wejściach na Everest (2000), Lhotse (2001) i Makalu (2006). Z Everestem wiąże się wspomnienie ciężkiego odwrotu do bazy po ataku szczytowym. W erze komercyjnych wypraw w Himalaje, po lekturze książki Martyny Wojciechowskiej "Przesunąć horyzont". Przy okazji opisu wejścia na Lhotse (i w ogóle po lekturze całej książki Anny Czerwińskiej) niezwykle przyjaźnie wspominam postać Dariusza Załuskiego, wysokogórskiego filmowca pozostającego w cieniu innych himalaistów.

Więcej…
 

Tybet. Dach Świata

Bikeowa podróż. Z Sydney do Szczecina cz.1
poniedziałek, 04 kwietnia 2011 18:17

Ginący kraj

Nakładem wydawnictwa ANNAPURNA. ukazała się niezwykle piękna i interesująca książka pt. ?Tybet. Dach świata. Przeszłość i teraźniejszość?. Jest ona tym cenniejsza, że na oczach całego świata ginie kraj, który przez wieki wydawał się ?czymś w rodzaju odizolowanej fortecy, nietkniętej przez czas (...)?. Ginie ?cudowna, mityczna i prawie niezmienna kraina? i być może już niedługo to, co oglądamy na zdjęciach zawartych w tej książce, po prostu przestanie istnieć, unicestwione i wchłonięte przez okrutne i bezwzględne Chiny.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 7

GórFanka. Moje ABC w skale i lodzie

Hot StartPierwsza część serii, mającej ambicje pokazać ponad czterdziestoletnią karierę górską jednej z naszych najlepszych alpinistek. Barwne opowieści autorki pozwalają znakomicie wczuć się w klimat i atmosferę legendarnych lat 70.

GórFanka. Na szczytach Himalajów

Hot StartAutorka koncentruje się na wyprawach mających na celu zdobycie najwyższych himalajskich szczytów: Mount Everestu, Lhotse i Makalu. Mocna dawka wrażeń dla wszystkich miłośników gór i narratorskiego talentu Anny Czerwińskiej.

GórFanka W Karakorum 1979-1986

Hot StartKsiążka opisuje najbardziej ambitny okres działalności naszej bohaterki (z trudnymi ośmiotysięcznikami w Karakorum). Właśnie podczas tych wypraw dokonywano pierwszych kobiecych wejść na poszczególne szczyty.

 
 
 
Start